Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok,

Ha a külföldről behozott motort még nem íratom át hónapokig, akkor mi a helyzet? Érdemes olyannal foglalkozni, ami már jó pár hónapja itt dekkol, mert a gazdája nem akarta eddig eladni?
Azt írtam hogy a Typenschein megkaptam csak forgalmi nincs.
meg a zulassung is
Nem valószín, mert kell a typensein is hozzá
Menj be az NKH-hoz és ott pontosan megmondják!
Sziasztok!
Még új vagyok itt. Ausztriából hoztam be 1 Kawasaki ER-5-öt, aminek az eladó elmondása szerint nem volt forgalmija. A típusengedélyt adta és a kétnyelvű adásvételit írtunk.A kérdésem az lenne hogy így forgalomba tudom-e itthon helyezni? Válaszokat köszönöm!
Sziasztok, mivel kiderült, hogy a gumik nagyon valószínűleg nem mennének át az NKH-s műszaki vizsgán így lehet vennem kellene újat.
A kérdésem az, hogy a forgalmiban az szerepel, hogy 90/90 -21 54R és 120/80-19 63R van a motoron.

de van még olyan is benne, hogy valami "lehetséges alternatíva": 90/90-21 54S, 80/100-21 51R

120/80-18 62S 120/90 - 18 65P

Ezt vajon nézik, hogy most 65P-s a gumi, ha eltérés van az baj? Nem csak a méretnek kell passzolnia?
Sziasztok,
Tudjátok ajánlani valakit aki olaszországból, célzottan begoz motort? Még egy kérdés jobb ha forgalomba van vagy ha ki van vonva?
ez az első
Pirelli Rallycross MT-21, elöl hátul! Ezekkel átmenne? kicsit kopott...
ha e-jeles fim endúró akkor átmegy
ha cross gumi akkor nem fog
Bütykös gumival átmenne-e a műszakin (NKH) a motor? mert most az van rajta (galéria).
Sziasztok,

Ha a külföldről behozott motort még nem íratom át évekig, akkor mi a helyzet? Érdemes olyannal foglalkozni, ami már néhány éve itt dekkol, mert a gazdája nem akarta eddig eladni?

Üdv,

Medve
Kell vinned vámra, mert ott fizeted be a regadót. Eu-ból származó járműre nincs vám.
csak ha nem uniós országból vetted!
csáó! újabb kérdésem van! mivel külföldről vettem a motort, vámra nem kell vinnem?
Gyanítom, hogy az új kormánynak sem az lenne az első dolga, hogy ezt eltörölje... Bevétel így is - úgy is... Meg szerintem addigra nekünk már tökmindegy lesz, mert aki most ilyeneken tanakodik, az tuti, hogy tavasszal már rendszámot akar. A pénzt meg nem fogják visszafizetni...
Persze, attól, hogy nekem szar, nem kell, hogy másnak is az legyen.

álmodj kirájjjlány
pont ezt akartam belinkelni én is!


remélem eltakarítják,takarítjuk ezt a tetves ,rohadt rablóbandát az idei választásokkor!
ilyen mocskos diktatura talán nincs is máshol,mint ebben a zsidóknak szánt országban!
Rossz hír a vagyonszerzési illetékről. link
Még valami jutott eszembe vehet egyáltalán cég magánszegytől motort? Mert úgy tudom,hogy itthon csak olyan kereskedő cég vehet magánszemélytől aki ezzel foglalkozik.
Sziasztok
Kérnék egy kis segítséget tőletek szeretnék egy mocit behozni Olaszországból viszont van egy vállalkozásom és ha arra és nem magánszemélyként hozom (nem árt egy kis költség a cégbe:) ugyan az a pipapírmunka és a költség is vagy cég esetén van valami plusz?
Köszi
Csak a segítő szándék beszél belőled :D Persze megkérdezem az illetékes szervet is mielőtt kiadnék a potenciális gépre. Nem csak a vitrinben szeretném tárolni, hanem motorozni vele :)
Köszi szépen.

Azért ha időközben kiderül valami ezzel a helyzettel kapcsolatban szívesen olvasom az eredményt :)

Üdv,

M
Nagyon szívesen.
Egy valami jutott még eszembe, lehet, hogy ez akár segítségedre is lehet. Vedd meg úgy a motort, hogy nem keltezitek az adásvételi szerződést... Jogi következménye nem lehet, hiszen mivel nincs még egyedi azonosítója, valószínűleg gyorshajtás, szabálysértés sem lehet. Aztán majd ha eljön az ideje írsz rá egy nem túl távoli dátumot. Ez lehet egy esetleges kiskapu. Persze csak ha az eladó is partner ebben.
Én a helyedben azért egy hivatalt is megkérdeznék ez ügyben, mert azért az mégiscsak... érted. Nehogy rosszat mondjak itt neked, aztán miattam járj pórul.