Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

azért az lp akku az eredeti yuasához képest egy egész nagy lépés hátrafelé
Na, az akkus hozatott egy amúgy LP márkájú, méretpontos akkumulátort, rábeszélt, 15-ért adta oda, AGM, 252 A áramot mutatott a műszere.
Ez konkrétan és szó szerint száraz volt a tetején. Csak annyi deszt. vizet kapott (tudom, hogy a sav nem megy sehová, ismerem a reakciót), hogy újra láthatóan nedves legyen, kb. mint felsavazás után 1-2 órával. 40-50 ml-t nyelt el cellánként mindösszesen, de utána megbízhatóan indított.
Vagyis száraznak tünik......
Az agm-nek mindig száraz a belseje......ha jól értettem folyadékot töltöttél rá, azt viszont nem szereti. Ezekböl a sav egyáltalán de a viz összetevö se tünik el.
Szerintem böven. Ennél nem esélyes az egyik pillanatrol a másikra meghalás, a lassu lehalástol meg jó messze áll még.
Így legyen lottó ötösöd.
Szerintem ki fogja bírni.
Bírja ki ezt az idényt, és már nem is érdekel, leveszem a kalapom agyári megoldások előtt.
Nem lehetetlen. Ami akksit kivettem a Vulcanból most nyár elején 2017-es Varta akku volt.
Tavaly télen gyengélkedett, kicsit rá kellett töltenem (gondozásmentes AGM, de kinyitottam és száraz volt a cellák teteje), egy hét csepptöltőzéstől észhez tért és még mindig tudott 150-160A körül teljesíteni. (A mérés szórásához: analóg terhelővillám van, nem annyira pontos, mint egy digitális műszer, de korrekt.)
Úgyhogy oda is adtam egy bajba került kollégának, a 400-as Suzukijához még évekig jó lehet.
nekem ilyen akku volt a huskyban: https://olajshop.hu/Yuasa-YU-Y...
6 amperórás létére 130as indítót tudott
az a fura hogy az eredeti arany betűs volt és olyat sehol nem találtam
Most így azért elgondolkodtam a mérésen, mondjuk a faszi 3* mérte a szemem láttára.
Namost ha ennek a WM-nek megnézed a paramétereit, 120A az indítóárama. A használt Yuasa-d, ami 167-et tud ennyi idősen... Az nem rossz.
Még így is a kategória átlaga felett van. Az Exide ET12A-BS 130A-es, a Varta 511901014 160A, a Powerline YT12A-BS 150A-t tud.
Csak a Landport, a Yuasa és a Banner 51021 ugorja meg a 175A-es lécet.
Ez nettó?
Ja, nem is Yuasa.
https://mxenduro.ro/ab0046-bat... van polcon weisz manfréd márkájú 😆
Van egy fütyi ott, ami egyrészt leszorítja az akkut, másrészt az első ülés abba a fütyibe kapaszkodik elöl. Ha átvariálnám, akkor sz ülésnek nem lenne jó.
Tehát eléggé leszűkíti a cseretípusokat.
A, csak van katalogusom. Ezek alapjan a kesobbi evjaratokhoz valo, alacsonyabbik akksi valo bele.
2006-12-ig a magasabbik, 2012 utan meg az alacsonyabb (az YT12A verzio) a gyari meret.
Ja, volt benne "A" jel is, tényleg. Igen, mellé tett egy LP valamit, ami elvileg jó lett volna, de tényleg 2-3 centivel alacsonyabb volt a Yuasa.
Elég okosnak tűnsz a szememben.
Én egy üzletben néztem, ott nem volt ez.
De a típusban csak 99%-ban vagyok biztos, majd megnézem holnap, hogy beépítve látszódik-e.
Jo, akkor 2012-2016 kozotti a vas es YT12A-BS lesz az. 150 x 87 x 105 mm es baloldali +.
Ez az "altipus" 2.5 centivel alacsonyabb a klasszik YTX12-BS-nel.
ytx 12 nem egy különleges akksi , itt a kotyfitty város Nagyváradon tudok 5 üzletet abból háromban biztos van polcon, az egyik alkatrészes oldal 2937 modellre adja ezt az akksit
A 12 után mintha lett volna még egy betű, de most már visszaraktam a helyére, de amúgy igen, ilyesféle.
Ami nekem megadta magát, azon még Jász-Plasztik feliratos, szürke műanyagos volt. A robogóba vettem JP zseléset (fekete ház), az amúgy jó volt, a faszi a szemem láttára mutatta meg, hogy a kisebb kapacitású JP mennyivel nagyobb indítóáramot tud, mint a nagyobb, sima hagyományos, és olcsóbbért, de mondjuk annyiért.
Polcon azt tartják, ami eladható. Rendelésre azért nagyobb a választék. De ha hirtelen kell, az gáz, mert egyet nem rendel - esetleg felárért - meg kell várnod, amíg összejön annyi attól a cégtől, hogy ér5demes legyen neki.
Amúgy meg is értem, ő a haszonra megy, nem fog tartani olyant, amiből évente esetleg elad párat.
Van. Ha van autósbolt a közeledben és Intercars partnerek, tudnak rendelni és ott személyesen átveszed.
A zsu.hu is így küldi ki, ha online veszel - nemrég vettem a sajátomba is egy Bannert onnan.