Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az életem egy része fent van....................sajna nem luxus.
Bár aki a padon alszik ,annak az.
Baszdki én magunkról beszélek!
Minden van amit a munkatörvénykönyv előír(valszeg nekem ezért nincs CLK)!
Tudom,hogy máshol mi van!
De ez sem jó!
Ekkora áfánál,elvonásnál,stb. nem tudok többet fizetni!!!!!!
van másik oldal is.....
6 óra minimálbéren, a többit zsebbe ha épp van kp, ha nincs akkor majd egyszer
nincs szabi, nincs betegszabi, nincs munka közi szünet(pl 8 órán túl 2x20 perc)
túlóra van de nincs plusz pénz....az önálló munkavégzés annyi hogy végezz minden melót amíg a főnök vadászik-kurvázik nyaral stb és edd az ideget hogy ezt se intézte el meg azt se de a melót csinálni kell......
persze nem mind ilyen csak a többsége, felénk kb egy maszek cég nincs ahol van fizetett szabadság, ha ott vagy van pénz ha nem akkor nincs.......
az iq 21 ről meg az a véleményem hogy aki okosabb az nem is kell a vállalkozónak mert annak van annyi esze hogy harcoljon a jogaiért
Nem most fogjuk megváltani a világot és nem is akarlak meggyőzni mert egyrészt én nem használom(endurózom ,másrészt meg mindenki maga döntse el,hogy mire esküszik!
De a sok pozitív felhasználói tapasztalatot balgaság figyelmen kívül hagyni......................szerintem!
"a napi adagot fél óra alatt kilocsolja (az útra vagy a felnire), aztán meg semmi."
Ez a mondatod feltételezi,hogy vagy szart használtál,vagy valaki mondta,hogy hallotta,hogy beszélt valakivel aki szerint ez nem jó
Mindazonáltal én nem szándékozom meggyőzni senkit,mert egyrészt pont leszarom,hogy valaki használja e vagy sem.másrészt lánckereskedésem van
Szerintem ez PONT nem jó: a napi adagot fél óra alatt kilocsolja (az útra vagy a felnire), aztán meg semmi....
A láncolajozó jó dolog,pont
Én azt látom,hogy dolgozni senki sem akar (IQ21),de kellene a nagy fizu,viszont az összes vállalkozó egy köcsög és bűnözőadócsalógeciparaszt......................de vegyélfelmerkellalóvé!!
Aztán majd felmondok SMS-ben.....................ha van rajta kredit
Cool! :-)))
mindig minden joggal tisztában vannak,hogy mit kéne csinálni az már kézivezérléssel megy csak.De ha minden lépést felügyelnem kell akkor minek van ott?
Úgy én is meg tudom csinálni.
Kicsikék vagyunk ugyan de pár embernek adunk munkát.
Volt olyan,hogy meglopott(sajna nem egy),kirúgtam (megerőszakolva magam,de kulturáltan) erre feljelentett mindenhol!
Ha nekik bajuk van oldjuk meg!
Ha nekem,oldjam meg!
A lehetőségekhez mérten fizetünk.
Tizenéves autóm,motorjaim vannak,a ház mondjuk viszonylag normális és szerencsére jó környék(mondjuk itt nem nehéz)szóval nem az X6-ból vagyok szerény,de sokat kopott már az empátiám!
Mostmár kevésbé érdekelnek a gondjaik.
Nameg a járműtervezés.
Fel kéne fogni hogy ez is kölcsönös szimbiózis mint az életben minden.
Lehet megalkotni a világ legjobb motorját.Tegyük fel legyen ez a bandit 1200-as.Tényleg kurvajó,elketyeg ezer évig és lehet rá büszke a mérnök hogy korszakost alkotott.
Jelenleg úgy áll hogy újonnan a szalonba se lehetne betenni mert jött pár almodozó szemű politikus és EUR3 (védjük a bolygót) szlogennel kinyírta a karbis gépeket.
Jó ez még nem ok de a többiek (gonosz cégek) kihoztak szebbet,jobbat,jobban fékezőst,könnyebbet,erősebbet,kezelhetőbbet tökmindegy.Mondjuk XR1000r-t.
Amire a vásárló tömeg jobban nyálaz mint a jó öreg mestermunkára.amit lát a cégnél az a szemét lazacinges és szól a nyugodtan hátradőlő mérnöknek hogy csinálj már hasonlót.
A mérnök meg van győződve hogy a bandit jobb,de a lazacinges lökdösi és szemét grafikonokat mutat hogy baszki csinálj már valamit mert nem lesz melód.
Szerintem elenyésző ember néz fel a főnökére
Mondjuk főnök se sok van aki nem nézi le a dolgozóit
Láttal már olyan melóst aki nem mindig mindent jobban tud mint a főnöke?
Én még nem.
Ez emberi dolog.
És egyszerű a képlet.Menj máshova.Addig míg a kívánalmaidnak megfelelőt találsz.

És hirtelen a magánszektor egyéni vállalkozói oldalán találod magad.Ott vehetsz flanel kockás,kék,lazac inget magadnak.És sose leszel okosabb a főnöknél/hülyébb a beosztottnál.
A cég hierarhiája olyasmi mint a katonaság.
És az alatta szolgáló igazságtalannak érzi ezt.
Félreérted/félremagyarázod. Nem a melós vs. értelmiségi osztályharcról van szó, ezek szerint nem nézted meg a kisfilmet, mert nagyon nem erről szól. Hanem hogy az ember azt szeretné, hogy a főnökére fel tudjon nézni, mert az nála tapasztaltabb, képzettebb, jobban tudja a dolgokat, és ténylegesen egy szakmai VEZETŐ. Ehhez képest nagyon sok helyen nem ezt látja (az aktuális munkahely természetesen mindig kivétel :)), hanem hogy a döntéseket olyanok hozzák, akik nem értenek hozzá, és így nyilván nem is szakmai alapon születnek. Ha az ember megpróbálja elmagyarázni mi a gond, akkor sem értik, mert egyszerűen nincs meg még az alapjuk se hozzá, hogy a témához hozzászóljanak.
Ugye a beszélgetés abból indult ki, hogy miért nem azt rakják bele a járművekbe, ami a mérnökök tudásának a legjava.
Az, hogy hétvégén mit csinál, meg egyébként mennyire jófej családapa meg nemtudommi, irreleváns, attól még nem lesz szakmailag előrébb.
Nem kell amúgy kiirtani, ezt se mondta senki, csak a helyén kéne kezelni.
A pénzt meg nem a manager adja a melósnak, el vagy tévedve; a pénzt a befektetők/részvényesek adják, kis cég esetén van hogy csak a cégalapító. Egyébként meg leginkább a bank, mert rengeteg cég hitelből megy, még a nagyoknak is sokszor nem kevés tartozásuk van. (Ugye ha csak a motorgyártásra gondolunk, csak az elmúlt pár évben volt jópár cég, ami tarthatatlan adósságot halmozott fel: Ducati, Morini, Marzocchi, GasGas, MV, Buell stb. - nem azt jelenti, hogy a többieknek nincs.) Vagy az állam, mert pályázatból van fenntartva. Vagy egyéb "kölcsönző".
A világoskék ing pedig csak súlyosbítja a helyzetet. De javítani biztos nem javít rajta. :)
Egen,a zsuk helyett lett platos barkasz,majd semmi.
A legutolso hienas beszerzesem a bricostore bezarasakor 40 negyzetmeter csempe ezerert es ket bosch litiumos csavarhuzogep az agip pontgyujtes miatt 20-ert.
Ami nagy gepberuhazas volt az asszem a targoncara egy agyucso toldat igy konnyebb volt levenni a padloszonyeg tekercseket,neha 10-et is mint kezzel es ugyanebbe a targoncaba akkut.Otkiloert.
A ceges auto meg anno fater onegaja meg most haromeve a kombigastra a szomszedtol.
Meg mindig csak egy sotetszurke ingem van.
Es pukkadjanak meg az irigy melosok.
Volt olYan raktáros aki tobbet vitt haza mint en es allandoan szolt az emelesert.
Befenyegetett hogy lelep.
Meglepodott hogy hagytam.
Asszem utana betonuzemben javitovakolasokat csinalt.
Ja és a láncolajzó fasza
Na ja
Csak te is olyan vén szar vagy mint én szóval lehetett az elején a zavarosban halászni
Ócskavas árban venni olyan gépeket amik mára 10 millákat érnek stbstb
És nem is a cég vezetőről írtam előbb habem egy külfökdi cég magyar részlegéről ahol nem a cégvezető vesz 15ért cégautót hanem a sok kisfőnök....
A felsőbb polcon lévő ingesek
Amúgy nagyon alul kezdtem,költöztertés kiszállítás zsukkal.És most sincs máshogy.
És inkább nem veszek fel senkit.
Így nem is fog gecinek tartani ha veszek egy új motort.
Bármikor
Ezt ugye te sem hiszed el teljesen csak a kapitalista suliban hallottad
Mint irtam már párszor tudom hol a helyem és nem is nagyon zavar a dolog, csak olyanok zavarnak amikor a 6-8 millás cégautóból 12-14 millás lesz és a fizetésem 5 év alatt nem emelkedett átlagban 10%-ot
Ilyen és hasonló esetekben az inges csak geci lehet
Erre csak azt tudom hozni hogy bármelyik melós bármikor lehet főinges,csak valamiért nem teszik.
Igen sokszor a meló (saját tapasztalat) a bőrömön érzem nem 8-4 ig van és mikor csengettek kiesik a szerszám a kezemből és szaladok.
Nekem amikor melós volt rendszeresen a kamion levétele közben félig kiszállt a targoncából hogy megy a busza.De van olyan közepes cég ahol kritikán aluli a melós felhozatal.
Ha csak heti 3x20 percet késik a melóból már megsimogatják a buksit,akkor elkezd reggelizni majd cigiszünet,utána kis meló majd ebéd és cifgiszünet majd megint kis meló és huha 3/4 4 már megy a vonatom szevasztok.
Szóval ártatlan bárányka nincs ebben a szimbiózisban.
Azért nem tudsz átverni ebben a feccölési témában mert én ezt átéltem
Fater alapító tag volt a rendszerváltás utáni időkben egy cégnél kb huszad magában akik különböző szintű befektetési alapokkal bírtak
Annyi volt a különbség hogy a fővezér vette fel a hitelt és a cégen kívül a háza is fedezet volt.
És ott is a főinges csak addig agyalt amíg a többi megszívta.... azóta a gyerekei lettek a főingesek na ők szopatják csak igazán a dolgozókat
Amúgy sose azt mondom hogy ne kapjon több pénzt egy mérnök vagy egy mittudoménmilyen szintű közép vezető, csak annyit hogy az arány ne változzon

És most lehet ismét példázódni hogy igen, neki úszhatott volna a háza ha bukó van, ami igaz is de ezáltal minden számla céges lett, autó cégautó, kb minden házban történő fejlesztés de még a nyaralás is céges tevékenység lett(ezek most már árnyaltabban kivitelezhetőek) szóval bőven megérte a kpckázatot már csak emiatt is
huhh ez picit olyan mint a tyúk és a tojás esete.
Ha az inges nem kezd el feccölni akkor a melós megfeszülhet munkahelye sincs nem hogy bére.

Amúgy elvileg megcsinálták a tutit 56 után és mindent a "melós" intézett.Jó sok trágyahalom lett is belőle 89-re.

Amúgy én lennék a fő közellenség az ideológia szerint és még kockás flanelingem sincs.
Nem feltétlen igaz amit írsz
Mert ha a melós nem dolgozik akkor nincs az a pénz amit az inges ad
Csak az inges ezt sosem fogja belátni
Neki egy ember csak egy szám
A baj hogy jelen ismereteim szerint ők adják a melósnak a pénzt.És nem fordítva.