Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Teljesen máshogy kellene ezeket vallatni. Nem kéne nekik össze vissza beszélni.
igen így vagyok a töltött káposztával is (kezeit széttáró) Az első alkalommal boldogan eszem sok tejföllel friss kenyérrel.Még a második napon is.(kezeit széttáró) A 3-ik nap már megfordul a fejembe, hogy ennék mást. De ha még 4-ik napon is az lenne talán szóvá is tenném 😅
pedig az első napon még jóízűt ettem belőle ugye milyen furcsán működök? 🤣
Na ha már politikai topik(kezeit széttáró)

https://telex.hu/belfold/2024/...

Mivel az osztrák mozdonyvezetőt már elüldöztétek remélem raks majd értékelni fogja ezt(meghajlós)
hát ha lenne akkora rutinod mint blődinek és elég lenne napi 9 perc a fatüzeléssel való foglalkozásra lehet átgondolnád(kezeit széttáró)
Ez már nagyjából akkora marhaság amikor laca kitalálta, hogy 50 órát tölt el egy átlag autós a benzinkúton évente(kezeit széttáró) Bár számszakilag még az is közelebb van a valósághoz, mint a blődi féle változat 🤣
lehet felállított egy gínesz rekordot csak még nem kérte a hivatali bejegyzést 😅
ezt meséld el annak aki sosem fűtött még vegyes tüzelésű kazánnal ne engem próbálj meggyőzni erről én szakavatott kazánfűtő vagyok baszkikám 😅 lehet mamlasz elhiszi aki még életében nem is látott ilyen eszközt de ez most kb. olyan mintha ben dzsonzonnak azt mesélnéd, hogy te 1,17 másodperc alatt lefutod a 100-at 😂
kb 20 évig fával meg szénnel fűtöttünk anyáméknál
ezétt vettem konvektort
baszakodjon vele az akinek két anyja van
régen egy csomó helyről el lehetett a gallyfát hozni ingyen
kb karvastagságú volt a legvastagabb, volt ismerős aki evvel baszkódott hetekig utána ismét hetekig vagdosta körfűrésszel
én úgy vagyok evvel hogy ha szarul állink becucvolunobegy szobába és egy konvektor megy, de akkor se baszakodnék fával fűteni, még ingyen fával sem
Miért kéne egész nap?Most hazamegyek,van kb 24fok,begyújtok az 5perc,ennyi a dolgom vele,a mínuszokba mondjuk rakok rá egyszer vagy kétszer,igen,az belefér 2x2percbe.
Ne mondd már hogy az egész nap fával fűtés neked belefér négy percbe 🤣
Ja, meg minden napelemre, ami a birtokon van, legalább 2000 Ft/ négyzetméter/hó adó...😁
Értem tehát egy hónapig kifejezetten öröm,de öt hónapig már maga a nyomorúság.Tehét neked még mindig azon kell melóznod hogy beleférj a kvótába?És képzeld,nekem rohadtul nem megterhelő az az 5perc,kb ennyit foglalkozok vele egy ilyen nap,a téli nagy hidegbe,kb még kétszer két perc.
Nagyon tévúton jársz.
Egy méteres rönköt elhoznék, a következő szolgálatba már nem kellene szolgálnom. Egy kólát nem fogathatunk el, nem hogy még gyűjtögetéses a telepre a kivágott fákat.
gondoltam tűzoltóként ti végzitek a szél által kidőlt fák eltávolítását is körzeten belül. Arra is gondoltam, hogy mindenki számára az a lényeg, hogy eltűnjön onnan a fa a további sorsa meg senkit nem érdekel. Ha meg már nem hiányzik az a fa akkor el tudjátok egymás között osztani.(kezeit széttáró) Az, hogy neked fateleped van nincs a homlokodra írva (kezeit széttáró)
Abból igencsak felkopna az állam. De még meg is fagynék és autó se lenne. 🤣
Mi köze a darabolásnak az út szélén, a fatelephez Pipi? 🤔
minden tűzoltó az ezt tudhatnád 😅
Alig várják a viharos időket már darabolják is az út szél kidőlt mezővédő erdősávokat 😅
Janinak legalább van annyi esze ha hivatalból hozzájut a fához amit munkaidőben kellett neki kivágni amiért még fizetést is kap inkább eladja az árából meg fűt kényelmesen a gázzal(meghajlós) az aranyember ikúbajnok blődink idáig sosem fog tudni elérkezni a felfogásban 😂
😉
Jelen pillanatban NEM de azon dolgozom,hogy beleférjek(meghajlós) Én 1 hónapot baszkódom a fával bár ez nálam inkább öröm mint baszkódás hisz mivel új dolog az életünkben élvezzük a fiammal a tüzeskedést(kezeit széttáró) De ha az egész szezont fával kellene fűteni na azt már nagyon nem élvezném(ujjával nemet mutató)
1729 köbméterrel ha csak a felét meg tudnád spórolni annak a szopásnak ami a fatüzeléssel jár már nyertél(kezeid széttáró) 1 millás bevételedhez havi 16 ezer forint nem számíthat megterhelőnek.(kezeit széttáró) Nem és ne mond azt, hogy nem melós a fatüzelés én pontosan tudom, hogy mivel jár(kezeit széttáró) Egész életedben ebbe az elavult fűtési formába szoktál bele soha nem érezhetted azt a kényelmet ami egy korszerű fűtéssel jár így el sem tudod azt képzelni milyen az amikor a kazánház felé sem kell menni mert automatikusan intéz a rendszer mindent helyetted. Szegény feleségedet is alaposan megszopatod mert két pelenkázás között pakolgathatja a fát amikor te 48 azol(kezeit széttáró) Már csak azt nem tudom miért próbálok én egy hülyébe értelmet verni(gondolkodós) nem származik nekem ebből semmi hasznom és láthatólag téged nem is érdekelnek a logikus okos gondolatok ami a gondatlan kényelmeteket szolgálná(kezeit széttáró)
Faárus vagy masodban?
Fűtsön csak fával mindenki!!! Az idén szeretnék autót cserélni. 🤣
Te beleférsz a kvótába a 23fokoddal?Akkor szerinted én beleférnék?Az meg hogy úgy legyen gázom hogy azért fával is ugyanúgy fűteni kell,számomra értelmetlen azért berakatni.Aztán ha még az lenne hogy szeretnék más fűtést,akkor sem a gázt választanám 2024ben.
Amit kívánsz a többieknek annak a sokszorosát kívánjuk neked mi többiek. 🙏
írtam, hogy nem várom el tőled, hogy megértsd az okos szót(kezeit széttáró) 😅
8 év? minimum ennyi ideig nem változott a gáz ára a fáé meg 3000-ről 6000 lett átlagosan ennyi idő alatt (gondolkodós)
Aki a kvótába bele fér még most is olcsóbb a gáz mint a fa. De ha valamilyen oknál fogva drágább ami most nem igaz pár forintért csak a hülye baszakodna a fával(kezeit széttáró) De nem túráztatom ez ügyben tovább a pofám leírtam a hasznos tanácsaimat barátilag(kezeit széttáró) aki ért belőle az ért aki nem az nem (kezeit széttáró)
Ez megint vicces egy olyan szájából aki tavaly rakatott vegyeskazánt hogy spóroljon.