Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kitalálhatunk mi bármit, hogy mivel mit lenne jó csinálni, de hát sehol sem hülyék döntenek, ami megéri azt csinálják ami veszteséges azt meg nem..........persze ez a szociális dolgokra nem szabad, hogy vonatkozzon, de a gazdaságban nyilván ezt fogják tenni a szereplők.
Akkor majd jól feljelentik, hogy nem műveli és gazosan hagyja a földjét ami után a támogatást felveszi.
Ha megéri akkor termelni fog, de jelenleg jobban jár ha csak felveszi az eu-s támogatást és hagyja a francba az egészet, van fuvarozó volt kollégám akinek a 4-5 kamion mellett van némi földje is és ugyanezt mondta, ha nem tart állatot akkor a termés a termesztés gépi munkájának az árát sem hozza be nem még haszon is legyen.
Egyet mondj meg,hany hektáron biogazdalkodsz?
Komolyan erdekel.5?10?
Ini, melyik a jobb? A gabona tarlót megtárcsázni majd legalább 2x megszórni gyomírtóval vagy tárcsázást követően elvetni különböző magkeverékeket amik arra a talajra ideálisak ? Cukorral, nitrogénnel telítenék a talajt, nem engednék kiszáradni, a hasznos gombák átszőhetnék a talajt. A gyökereik átszőnék a talajt, lazítanák azt. Ősszel kapna egy tárcsázást, tavaszra szinte teljesen elrothad, táplálja, humuszt képez.
Ehelyett mi van ?! Kimész szeptember elején egy dombtetőre és semmi mást nem látsz csak kiégett barna pusztaságot.

Gabona után lehetne vetni répát, marhák takarmányozására kiváló lenne, talajtakarásra kiváló. Persze ki kellene építeni hozzà egy rendszert, gépeket venni, fermentálni stb…

Lehetne javítani nagyon sokat a talajokon de nincs rá szükség mert jelenleg a műtrágya még elég, igaz hogy több és több kell de hát a termésátlag az bizony termésátlag.
Hát Zoli, egy dolgot neked nagyon jól megtanították, az pedig az, hogyan égesd magad.
A humusszal az a gond hogy lebomlik
Ezért minèl sűrűbben pótolni kell
Sajnos a világon nincs annyi trágya hogy ezt meg lehessen oldani
Amúgy attól hogy beledolgozol valamit a földbe még nem lesz sokkal jobb
Pl a kukorica szárát lehúzzák majd szántják ez jobb a semmitől de a trágya közelében se jár
Vannak jó növények pl kaszanyűgbükköny, árnyékol sok zöld tömeg plusz nitrogén...
De
Meg kell venni el kell vetni aztán lezúzni majd beszàntani
Kurva sok munka és költség
Senki nem fizeti ki ezt pluszban
Tehat csak ugatod a dolgot,max van vetemenyesed a kertben.
Nekem meg anno tanitottak.
Nagyuzemit.
Az allattenyesztest annyira nem,de te bemutatod magadon hogy azt tenyleg szarul csinaljak mert ez lett beloled,nem egy egszseges bornyu. 😂
Ez volt a mai napon tanult új szavad, a termésátlag?
Leírtam csak egyszerűen képtelen vagy értelmezni amit leírtam mert egyetlen szór tudsz ismételgetni, a térmésátlagot.

Azt is keresd ki hogy a megtermelt gabona hányad része kerül közvetlen emberi fogyasztásra és mekkora az a rész amivel az állatokat etetjük. Azt is kiszámohatnád szakikám hogy mennyire jó a hatásfokkal lehet felnevelni egy disznót és egy nyulat.
A legelső hozzászólasomban leírtam hogy alapvető hibákat kellene kijavitani, ez megint túl bonyolult mondat volt neked hiszen átsiklottál felette.

Én teszek azért hogy ne legyen sivatag az udvarban, termelek rajta. Ellenben veled ahol a legnagyobb termelés az a rozsda ami kipotyog a kocsidból.
Ne terelj,kalácsárus,te hogy csinalnad,vagy ezt IS csinalod,motorszerelő,virologus,mehesz,es biogazda? 😂
En hoztam 100 ev KSH adatait,csak produkald nekem 1921 es modszerekkel 2018 termesatlagat es kapsz egy bummedli. 😂
Ez már hihetetlen, covid szakértőből lett agrármérnök vagy. Kijelented hogy mennyit lehetne elérni. Mindenben is vérprofi vagy csak tudnám miért nem vagy még egy ország vezetője.
Ezzel el fogsz erni ha jol csinald 1,5 tonnat,jelzem 1921 ben sem voltak hulyek a parasztok,megkockaztatom hogy nem tudnal jobb lenni naluk,es 1,2 tonnas atlagot ertek el.
Ebbol sose lesz 5 tonna.
Szoval szerintem asd bele jobban magad.
Istenem… lóval kártyázni. Ott írom baszod, termelni kell rajta, nem szabad hagyni hogy kiszáradjon, nem szabad hagyni hogy csupaszon legyen.
Mit nem értesz abban hogy pár évtized és hiába szórod a műtrágyát, nem tudja a növény felvenni a tápanyagot a talajból?

Kellene zöldíteni, kellene hagyni hogy a gyökerek lazítsák a talajt és ne az eke. Kellene hagyni hogy a növényi részek elrothadjanak a földben, kellene hagyni hogy humusz keletkezzen belőlük.
Jo,hogy ersz el 5 tonna/hektart 1,2 helyett mutragya es novenyvedo nelkul?
Ertem hogy megmondod ne igy meg ugy,azt a hulye is tudja.
Leírtam az előbb baszod. Mit nem lehet azon érteni hogy a termőföldön termeszteni kell nem pedig gyomírtózni ?
Majd amikor enni akarsz,es nincs jo lesz ranezni milyen szep a fold.
Talak ki valamit.
Hidroponika, nemmondom hogy genmodositott kene de trnyleg a masik modszer hogy redukalod a nepeket.
Erre nincs válasz. Szép lassan lesz egy kietlen pusztaság a termőföldből. Jöhetsz itt akármivel.
Mekkora termesatlagot tudsz elerni?
Alapvető hatalmas hibák vannak a mezőgazdaságban amit könnyedén, bár pár év alatt lehetne orvosolni. Az viszont nehezebb feladat hogy az emberek fejét helyes irányba fordítsák. Amíg nem lehet a parasztnak megmagyarázni hogy ha a búza tarlónak nem az a jó ha tavaszig 2x szórja gyomirtóval hanem az ha vet bele valamit, bármit. Nem hagyja kiszáradni, hanem hagyja hogy a természet azt tegye amit tennie kell, a földből növény kell hogy kihajtson.

Humuszmentesek a “termő” földek, műtrágyarezisztensek. Kiszórják és nem tud semmit felszívni belőle a növény, az eső egy pillanat alatt kimossa a talajból.
Ha ez így megy sokáig, szöcskekenyeret fogunk enni.
Ennyi embert nem tudsz mutragya es novenyvedoszer nelkul etetni.
Naturban negyede se lenne a termesatlag.
Most vagy negyedeled a nepesseget,vagy kitalalod hogy lehet mashogy.
Én piacon vásárolok ha éjszakás vagyok akkor naponta, de hétvégén biztos (holnap is) és én drágábbnak látom azt amit ott adnak mint egy multinál és ugyanazt árulják az öregasszonyok is mert hát mivel én nyitás előtt ott szoktam már bóklászni látom, hogy a fejkendős rakottszoknyás öregasszonyoknak 1-2 főnöke van és az ő áruját árulják nagyon kevés kivétellel a többség ezt csinálja, gondolom párezerért elüldögélnek, de nem ők termelik az biztos. Míg megvolt a kistraki néha talajmaróztam egy öreglánynak aki ugye őstermelő volt mind az összes fél hektráján amin magának termelt egy kis ezt-azt viszont a nagykőrösi piacra és még egy másikra jár hetente 3-4X és az árut hetente 2X a nagybaniról veszi és ahogy mondta mindenki így csinálja. Én nem zöldségért (persze azt is veszek) hanem a hentesekhez, savanyúsokhoz járok és persze az egyik kifőzdébe. 😁
Az a baj, hogy - majdnem azt írtam, hogy fordítva ülsz a lovon - nem érted a piacgazdaság lényegét.
Abban nem szállok vitába veled, hogy igazad van-e, mert tulajdonképpen van is - nagy részben. De a kereskedőnek NEM az a dolga, hogy a fogyasztókat a helyes irányba terelgesse, neki az a dolga, hogy kiszolgálja az IGÉNYEKET. Ha arra van igény, hogy szart drágán, akkor ő azt fog árulni. Látod a lényeget, csak éppen nem akarod tudomásul venni, illetve értetlenkedsz.
Aki hüjje, egye a szart. Mi lehetőleg mindent háztól szerzünk be, amit lehet. Szalámit, sajtot, zőccséget... a kenyeret is kis pékség süti.
Sztem a "jó kaját" meg a "bio"-t össze vonhatjuk, ugyanaz, csak ma divat lett a bio. Lényeg, hogy elérhető jó minőség, csak nehezebben, és magas az ára. Amúgy a boltokban csak olcsó szemét van (műkaja), vagy ami még rosszabb, drága szemét.