Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És akkor mi szerinted az egyenes válasz? Abban az időben jobban éltem! Most egyre csak az akadályok tornyosulnak! Hidd el én kihúzom ezt a pár évet! De látom pl. az oktatással mit művelnek! Én a lányomért aggódom... Nézzél bele egy negyedikes magyar könyvébe! Hátha rá jössz! És csoda hogy olvasni/írni nem tudó emberek kerülnek ki az iskolákból?
Tényleg neked volt érettségin szövegértéses feladat? Nekem még nem. Akkor még ha valamit olvasott valaki többnyire értette! Most??? Ez érettségi feladat? 😲
ÉS ne kezd el, hogy ezt is a gyurcsány cseszte el, 12 kib@szott évük volt javítani!
Ki a tököm az a Gansperger? A videó meg mint egy tényfeltáró dokumentumfilm, vagy legalább is neked mindenképpen! Ezért emlegeted annyit! Ő teljesen ártatlan, nem lopott soha életében, nem voltak kétes üzletei? Tudja hogyan működik a rendszer, és semmit nem tett eddig? Ezek után miért hinnék neki? Megszállta karácsonykor a szentlélek, és csak igazat tud mondani? Ez ugye te sem nyalod be? Ja de...
És ha már egyszer ellopták, akkor azt még egyszer hogyan lehet? Hmmm... Nem értem... Ha tényleg ellopták, akkor az ugye nem a 12 év alatt volt? Ennyi idő alatt nem lehetett bűnöst találni? Akkor megint csak alkalmatlan a banda...
Legyen igazad: mindegy csak orbánt ne...
És megint csak vagdalkozol, de nem válaszolsz: Mi a helyzet ezzel az erőművel? Mi ezzel kapcsolatban a meglátásod? Vezesd már le légyszi hogyan jártunk pl. ezzel jól!
Nem.
Ez is.
Ez propaganda és gyűlölködés pont mint írod.
én azért azt mondom egy beton tömbbe kell a jobb és a bal oldalialat önteni, nem szabad részrehajlónak lenni 😁
Dehogy volt egyenes valasz,csak a propaganda.Ket szoban elrendezted,fognak lopni,el kell zavarni a picsaba,tehat a korrupcio nem zavar,a merteke?Te normalis vagy?a Gansperger elmondja,hogy egyszer mar elloptak,azok akiknek most adod a szavazatod,tolod a propagandajat.Es siman megteszik ujra,ez van a videoban,de te leszarod.A gyűlolet a lenyeg,utalod orbant,ezert mindegy es mellekes mi lesz,a tenyek es jelek totalis felrerakasa.
Ahogy anno talan mondtak is,az ordoggel is osszefognanak csak orban bukjon.
Nem,nem kell mindenaron.Neked igen,ez a baj.
El kell zavarni oket ha megprobaljak?2002-10 igy megtettek,megis visszahozod oket,visitva,siman benyalod ujra,csak orban ne.Es te mondod hogy el kell zavarni? 😂
hihetetlen kevés műtrágya kell a csepegtető vízbe, lényegesebben kevesebb mint amit a paraszt kiszór a földekre
ismerősnek 18-20 ezer tő paprikája van és 25 kilós zsákokban veszi a műtrágyát és nem minden hónapban
ki van számolva mennyi kell spéci szivattyú ami adagolja
én biztos vagyok abban hogy amit termel paprikát százada vegyszer sincs benne mint annak aki otthon a kiskertben kínlódik vele
ami vegyszer van az a talajfertőtlenítés, de ez már jóval azelőtt elbomlik amire virágzik a paprika
a többi dolgot nem tudom hogy termelik, de szerintem a paradicsom és az uborka se lehet különb, nem dobálják ki a műtrágyát meg a vegyszereket feleslegesen
Így van minden megterem csak éppen kissé sokba kerül, hogy tényleg teremjen is na meg főleg vegyszerbe. Nehét az észak afrikai termelőkkel versenyezni ahonnan szinte az összes zöldségünk származik persze előtte eu-s honosítással spanyolok és olaszok révén.
Szerintem benne volt az egyenes válasz! Igen! Fognak lopni, biztos hogy megpróbálják! De még mindig nem mindegy mennyit! Amúgy ha igen, akkor el kell őket is zavarni a picsába! Ezen a válaszon mi nem értelmezhető? Szabotimeával mi baj van? CIA? Hát biztosan... "Megbízható" forrásból tudjuk... Orbán sem putyinbérenc mi? Én meg ezt hallottam... A városháza eladásánál kinél landolt a 8%? Viszont ha ekkora visszaélések mentek, mennek hol a feljelentések, nyomozások, ítéletek? Ha erről tud valaki miért nem jelenti fel őket?
Viszont te is csak visszamutogatni tudsz! Mi is a véleményed akkor pl. a mátrai erőmű bizniszről?
simán jó lenne zöldség termesztésre, felénk is fosóhomok van mindenhol, olyan hogy endúróval alig lehet menni rajta
aztán van aki paprikázik van aki paradicson, de sárgarépa-zöldség minden van
lefóliázva, naponta öntözve cseppszalaggal, minimális tápanyag utánpótlással
nálunk a környéken kb. 6-7 aranykoronás földek vannak. Szarnak nem jók. Illetve még is. Senki nem termel benne semmit évente 2 szer tárcsáztatja, hogy ne legyen vinnyogás a parlagfű miatt és hektáronként felveszi rá az évente járó 85 ezer forintos támogatást.
Mi itt így gazdálkodunk(kezeit széttáró)
Nem korrekt hanem rendszerhiba.
ez a másik oldal véleménye:
sajnos nyugaton úgy számolnak a nagxobb boltok hogy fele kaja megy a kukába
hihetetlen pazarlás van a nyugati világban, ebben a tekintetben már mi is a nyugathoz tartozunk
elhitetik az emberrel hogy ez kell a jóléthez.....
Igen,valoban.
Nyomatod ezt az 5 tonnát, de minek?
Ki van dobálva a kaja, meg üzemanyagot gyártanak belőle.
Valóban kell 5 tonna!
Ez nagyon nem igaz!
De mivel mindenhol ezt nyomatják, ezért elhiszed!
Csak egy adalék!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Permakultúra
Igazán csak a Te kedvedért:
És ismét tudod a választ.
Kivancsi vagyok mi van a beszelo fej mogott a propagandán kivul.
De csak o1g. 🤔
Minek kérdezed ha tudod a választ? 😂
Elolvastam.
Igazi mesterfoku szarzsák terelés.
Ha nem akarsz a kérdésre valaszolni akkor mond azt,de a tipikus panelekből allo fideszezés sosem allt tavol toled az egyenes válasz helyett.
Ez olyan gerinctelen féreg szokás,ezert nem szoktam elolvasni.
No ha szandekodban all valaszolni felteszem ujra.
Gasnsperger video,masik fele,a szabotimeas se rossz,de inkabb a masik felere kene valaszoln.
Ahol azt mondja eladnak mindent IS es garantalt 8% haszon,persze a visszaosztassal.
Igy kepzeled a korrupcio mentesseget?
Vagy tokmindegy,barmit eladhatnak csak ne orban?
Bakker elfelejtettem szétszedni 2-3 sorra, tudom hogy ennyit nem olvasol egyszerre... Boccs...
Szóval elengedted a dolgot, lehet bukik a narancs? Hogyhogy? 😲
Az a baj hogy hiába írom le, nem bírod megérteni! Soha senki nem mondta hogy más kormányok nem loptak,lopnak,és lopni is fognak! Csak a fidesz túltolta/ja... Magyarázd meg légyszi miért nem azzal kampányol a fidesz hogy mennyi minden jót tett, és ne a pénzek szétosztására koncentrálj ("A jó bornak nem kell cégér", bár nem dakota közmondás... 😂) ! Időseknek egy 80-as? 13havi? 25-év alatt nem adózol, SZJA visszatéríts stb...Csak nem szavazatot vásárolunk?
De tudod mit? Szerintem már ők is elengedték a dolgot! Inkább csinálnak kurvanagy hiányt! Ha véletlen ők nyernek, tudni fogják hogy sok a hívő, és ha csak megemlítik sorost, vagy gyurcsányt már el is van felejtve minden ami geciséget megcsinálnak majd velünk!
Ha véletlen a töketlenkedő ellenzék nyer, akkora hiánnyal találják magukat szemben, ha azt rendbe akarják tenni, nem lehet ennyit osztogatni. Sajnos rengeteg ember pedig csak arra fog emlékezni, hogy "hát pedig azorbánnál a sajtos párizsit is megengedhettem magamnak, most meg már a sima is luxus"
Nem vagyok naív, nem lesz jobb, de most egyenesen bebetonozott kormánnyal megyünk a szakadék felé... Esély van arra hogy ha ellenzék nyer, rángatják majd jobbra-balra, és ugyanaz lesz a vége... De még mindig esélyesebb elkanyarodni előtte, mert legalább mozog az a kurva kormány...
Milyen ellenzéki dolgokra gondolsz?
Városháza eladása? Miért eladták? Nem. Nyomoznak,bizottságot hoztak létre? Igen! Lássuk mi lesz az eredmény!
Régebben is említettem, mégsem volt rá semmi reakció!
Mátrai erőmű nem zavar?
Történt eladás? Igen! Megtámogatták a te bárki, én pénzemmel? Igen! Kivett nem kevés összeget lölö? Igen! Visszavette az állam sokkal többért? Igen. Te bárki, én pénzemből? Igen! Nyomoznak? Nem! Leszarod? Igen! Volt belőle jutalékod?
Igen / nem?
Ha igen, értelek...
Ha nem, akkor nem... 😅 (De biztosan nem, sejtem én, akkor nem itt csesznéd el az idődet, minket győzködve az ellenzék alkalmatlanságáról! Meg hogy nincs most jobb a fidesznél...) 😝
Na ezaz, nem éri meg a gazdáknak törekedni arra hogy a talaj egészséges legyen. Mert egy kicsit kevesebb munkával megkapják ugyanazt a támogatást.
Láttad hol lakok, ez nem egy város … itt van bőven kisgazda. Amíg a paraszt az uniós támogatásból akkor is jól él ha csak néha néha végigmegy a traktorral, nincs miről beszélni… csak dobálózni a termésátlaggal.
A vadak lelegelik a napraforgót, erre kap tisztességes pénzt. Ismerem a kárszakértőt aki felmérte a kárt meg a gazdát is akinek kifizették. Az nem baj hogy azért nem nőtt a földön napraforgó mert lusta volt elvetni a magot, máshol már bokáig ért amikor ő úgy érezte, hogy most már ideje lenne elvetni… a végén ugyanott jött ki anyagilag mintha tisztességesen dolgozik a földön.
Ez korrekt ?!