Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

igazad van, de mégis mennyivel egyszerűbb kivenni a feszítőt, rápillantani, hogy hogy áll, mint levenni a légszűrőt, lecsavarni a fedelet róla, leellenőrizni a lánc állását, majd összerakni az egész hóbelevancot, közben ha nem nyomatékkulcsal húzod le a csavarokat, még egy-két menetet meg is tudsz szakítani, stb. stb. Nem mindenkinek van olyan jól felszerelt műhelye és műszaki érzéke, hogy ezt megtegye, meg aztán egy szerelő se biztos, hogy ezt örömmel végzi el, és még mindezt persze ki is kell fizeti, a dekli tömítést se árt cserélni, mert ugye a szilikonozás is csinálhat bajt a motorban. Szóval mindenki azt csinál, amit akar...
Ez igaz , viszont ha, minden jelen van és a szívón a nyíl nem a csapra mutat az már nyúlás is lehet.
Múlthéten cseréltem autón, ott 2 centivel volt hosszabb a régi lánc mint az új, stimmelt a csap szám, a két lánckerék mégsem állt jól.
Csere után jól állt.
Ez a vezérlés beállításához van kitalálva, ha a két kerék között nem ugyanannyi a csapok száma, ott már k...a nagy a baj.
Most nézem nem mérni kell. hanem a csapokat megszámolni, a két kerék között.
Én nem nagyon találtam a gyári repair manualban ilyen adatot, amúgy is sokkal egyszerűbb a feszítő állapotát ellenőrizni szerintem, bár nem értek igazándiból hozzá.
Hát, 32000-nél még nem kell láncot cserélni! Úgy duplájánál kell megnézni x számú lánc csap távolságát. Service manuál írja pontosan az ellenőrzés menetét. A két vezérműtengelly lánckerekei között lévő lánc csapjainak a távolságát kell mérni, most nincs nálam manuál így busánál nem tudom hány csapot kell a méréshez számolni. A manuál írja az értéket is. Itt, ha valami nem stimmel akkor az a szelephézag, láncvezető, vagy a feszítő.
Gondolom a szerelők nem szeretnek bajlódni a szelephézaggal 25000-é, inkább egyfüst alatt kicseréli a vezláncot is 110000-é.
Szia! Írtam privátban.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek egy 2018 06.19.-én az 53-as úton történt motoros balesettel kapcsolatban,melyben egy Nő utasként elhunyt egy Suzuki Hayabusa hátsó ülésén.
Baleseti kártérítésben szeretnénk az elhunyt Nő közeli hozzátartozóinak anyagilag segíteni.Sajnos a sofőr Férfi is súlyosan megsérült.Neki is szeretnénk segíteni.Állítólag a baleset előtt vette pár nappal a fehér "Police" feliratú motorját Budapesten.
Aki bármilyen információval tudna segíteni,azt megköszönném.
20/539-5497
Köszönöm a választ megnézem a feszitöt mert 32000 km van benne. Még egy kérdés tudna valaki nyereg táskatartót hol kaphatnák hozzá?
A láncfeszítőn a rugó előfeszítést le kell lazítani, aztán ki kell venni az egész feszítőt, és meglátod mennyire van kint a láncfeszítő rész, ha nagyon, akkor célszerű cserélni, míg el nem szakad a vezérműlánc.
Sziasztok. Most vettem Hayabusám érdeklődnék a vezérmű láncot mikor kell cserélni. Köszönöm segítséget. 2005 évjárat.
Azért bontóban a hengertömb árából teljesen jó alkatrészeket lehet venni, amikkel tökéletesen rendbe lehet hozni a blokkot, ha esetleg baj lenne.
szia
ha erzsebet kozeleben laksz kolcson adom vizsgara ha kell
Szia. "I"gen 1-es ről van szó... ;)
Sziasztok!
Valaki tudna küldeni képet gen2 busa gyári kipufogóról úgy hogy látszk az e betű?
Műszakihoz kellene.
Szia!Az öregről beszélsz ugye?
Szia. Most vagyok túl egy felújításon... Az összes busa olajpumpa kopás miatt tönkreteszi a hengertömb 2 belső hengerfalát... (hordósra kopik....) Kezdj el gyűjteni mert 400 k a hengertömb a suzukinál, plussz a dugók, stb... Amerikából tudsz 1570 ccm-es hengertömböt bele nekem így volt 650-700 k... Ha tényleg egy 0 km-es blokkot szeretnél...Azt ajánlom szedd szét a mostanit, méresd ki a dugókat!!!! dobj bele új gyűrűket és utána keress új alkatrészeket..... Jah meg olajpumpát is szerezz, mert Magyarban kb 8 hét alatt van bent.. olyan, mint a fehér holló.... ( fogyóeszköz...). ;)
Ha valakit érdekel,most szombaton elugrunk megnézni.Már vagyunk páran,Fehérvárnál lehet hozzánk csatlakozni vagy bárhol.Megbeszélés kérdése 11 30 körül leszünk Fehérváron.Aki jönne kérjük jelezze,köszi!
Dísznek a kertbe....n
Minek az neked?Akkorát kanyarodtál a pálya végi visszafordítóban,hogy kilyukadt?
Hello!Keresek üres blokk házat régi busához!
Suzuki Efi tunert használt már valaki? Érdekelne milyen hatással van a járműre.
Küldtem privát üzenetet...
Ja, igen, köszi. Most kezd tudatosulni bennem, hogy nem lesz annyira egyszerű, mint ahogy elképzeltem (néhány stekker széthúz/összedug = kész)
Más: látom sokmindent hirdetsz. Ülés alatti segédvázad van esetleg eladó?
IGNITECH