Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

tulajdonképen van 2 folyó az országba ami nagyvonalakban számottevő víz hozammal rendelkezik a Duna és a Tisza. Egyrészt lófasz sekély mind a 2-ő, 2 havi aszály után átsétálhatóak. Ez a kisebbik gond(szemeit körbeforgató) A nagyobbik gond az, hogy az ország 905-a alföld és hát ezek az alföldön folydogálnak keresztül nagyjából 6-8 km/h sebességgel (gondolkodós) Nálunk ilyen tekintetben nem lehet gondolkozni ezek hatékony hasznosításáról, mert annyiba kerülne, hogy inkább kipengetnénk belőle paks 2-őt és 3-at(kezeit széttáró)
nem el vették(ujjával nemet mutató) nekik ajándékozták(kezeit széttáró)
ez végül is kinek lenne rossz? (gondolkodós)
ja a kiskörei erőmű a hazai össztermelés 0,4 %-át adja, szóval a környező néhány kis falut tudja ellátni energiával. ha arra kellene alapozni akkor 20 méterenként lehetne telepíteni egész szegedig a határig Tiszabecstől 😂
akkor melyik lakosságot fogják korlátozni az energiafelhasználásba ha csak 10%-ot érint? Majd gondolod villany lesz?
Ha csak egy érintkező égett szét, akkor a maradékra kell kötni.
a nagy kompresszorok durván szeretik 😂
ezekkel van a csillag-delta kapcsolás megoldva, ilyen 60-80kw motorok
fura mert általában egy szarrá olvad a többi meg használható, de ugye minden esetben egyben van a csere
sajnos macera szét-össze szerelni, mert utána még reszelés után otthoni környezetben kb ezer évig működne
ha ráérek ezekből a réz érintkezőket ki szoktam venni mert ilyen környezetbarát újrahasznosító vagyok 😉
Ja ez jó lesz, bár durván nagy áramú még mindig 😁
A fázist és nullát is szakítsd meg. Van rajtam 3-4 kapcsoló szóval ez nem gond, de bojlernél előírás.
lehet nem jót linkeltem, de kb az volt a típusszám
ez az adatlapja
Te tényleg egy hazug selejt geci vagy.
Leírtad.

Nachtstern
99% a magújuló Ausztriában...
https://app.electricitymap.org...
válasz | előzmény
#5779723 | 2022. június 20. 11:14

Beböfögted hogy 99% a megújuló ausztriában.Ezen mit kell kertelni?Semmiféle jelenleg nincs a kommentbe leírva.
Ebből lett 84%.Bazmeg legalább ne magadnak mondj ellent.
Akkor jó, csak ne 110V-ost rakjál be.
tudom hogy elég mert ki akarom cserélni a fűtőszálat 1000-1200w körülire az meg elvan egy 6 amperes bármivel is
csak ezek a buzi nagy baszások ingyen vannak, csattognak úgy hogy meg szoktam ijedni tőlük 😂
azért gondoltam hogy jó eséllyel jelentősebb az áram felvétele amikor behúz
6-10W a szolenoid teljesítménye.

De ez amúgy is 110V-ra van, és agyatlan nagy áramra.

9-12Amperes elég neked 230V-ra, és két érintkezőst keress, annak a tartó teljesítménye is kisebb lesz.

Mondjuk valami ilyesmi elég neked:
https://kapcsologuru.hu/Kanlux...
Dehogy, csak a kolléga teljesen analfabéta...
Még mindig analfabéta vagy? keresd csak vissza hogy hol írtam és hogyan! Akkor azt írtam hogy jelenleg...Ahogy most is jelenleg 95% (ma nem nagyon van nap)
https://app.electricitymap.org...

Az éves szint pedig 84%, ami 2030-re stabil 100%-re lesz növelve...
Nem is kell olyan mértékű adottság a vízhez, hisz máshoz meg jobbak az adottságok, pl több hely van szélerőműveknek, nincs az a sok hegy, vagy napenergiaparkoknak, mert többet süt a nap..
Meg lehetne pénzt fektetni innovációs megoldásokba, mint ahogy sok-sok országban próbálkoznak alternatív tárolási és termelési módszerekkel. Mint nagytermelő folyami bóják, víztarolók amiknek minden oldala fal, vagyis sík területen is építhetőek, vagy toronydaru szerü energiatarolók, ahol súlyokat mozgatva fel le lehet energiát tárolni és újra kinyerni...
De persze nem muszály, lehet bízni továbbra is az orosz atomban...aztán meglátjuk ki tesz a jó lóra melyik irány lesz az elöre...
bojler mágnes kapcsolónak jó lehet ez?
mennyi áramot vehet fel amikor húzva tart?
https://elektrikstore.hu/Schne...
vannak ilyen szarok hegy számra többsége rútul beégve de van amelyik elég jónak néz ki
A gond az hogy évtizedek alatt kialakult egy X keresleten alapuló Y kínálat.Több szereplőből L veszi csövön B-től,K meg J-től hajón mer jobb neki.
Ha most E-H ig egy csomó sértődött idióta nem vesz B-től mert a morál............attól még J-nek nem lesz sokkal több a portékája csak ha belefeccöl sokmilliárdot és 3-4 évet.Amire láthatóan nem fűlik a foga,mert E-H-ig már kijelentette hogy mostazonnal tedd a sokmilliódat bele de 10-12 év mulva már nem kell egy deka sem mert zöldülünk.
Ezért megy a mahináció az árakkal,így aki nem tudja megvenni drágán hoppon marad.
Vagy kibumlizza hogy rá ne vonatkozzon.
Nekik van tengeri kikötőjük, így termináljuk is. Megszívták. Tetszettek volna nem elvenni Fiúmét akkor most mi is szívnánk 😆
Azért mert keveritek a dolgokat.
A CO2 lábnyoma a fatüzelésnek jó, hiszen a fa amit elégetsz a levegőből szedte ki a CO2-őt napenergiával. Viszont az egyéb szennyezőanyag kibocsájtása (füst) nem jó.
Gáz esetén más a helyzet. Bár foszilis, de a gáz nagy része metán. Ami ugye egy szén atom és négy hidrogén atom. Ennél fogva az égéstermék nagyobb részben víz, és csak kisebb mértékben CO2, ellentétben a tömény szénnel, aminek az égetése során sokkal több CO2 keletkezik. Plusz a gáz egyáltalán nem füstöl, nincs egyéb káros kibocsájtás az égése során. Ezért a foszilis energiahordozók közül még ez a legjobb a klíma és a lokális szennyezés szempontjából is.

Megjegyzem a téli falusi szmog sem a normális fatüzelésből adódik. Kérdezd meg az osztrák vasutast hogy mit tenne vele a hatóság ha olyan füst jönne ki a kéményén mint nálunk tömegével megszokott.
Ugye ő is ezért fűt pelettel, mert ott közel tökéletes az égés a jó keveredés és adagolhatóság miatt, nagyon minimális a füst, és magas a hatékonyság a hagyományos vegyes tüzeléshez képest (ahol a vegyes a vegyes hulladékot jelöli nálunk)
Pedig hát a pelett is fahulladékból van.
Egyik ismerősöm pl. ezért csinált peletgyártó gépet, mert így minden vackot el tud tüzelni legálisan az Osztrákoknál 😆
Szembe jött a valóság 😆
Hát nem igazán. Nem jók az adottságok olyan mértékű vízerőműhöz mint ami osztrákoknál van. Főleg mert nincs szintkülönbség ehhez. A kiskörei erőmű játékszer. Inkább folyószabályozás a szerepe, mellékesen termel energiát.
Bős-Nagymaros lett volna még jó, de azt meg tudjuk megfúrták.

És magyar oldal is teli van szélturbinával azon a részen.

Szélenergiát lehetne mondjuk jobban engedni, de ez meg szabályozási problémákat vet fel, amire az osztrákok vízerőművei jó megoldást jelentenek, de nálunk nem.

Magyarországon a napenergia aminek jó adottságai vannak, ez meg amint látod elég jól előretört, és még rengeteg kapacitásnak van helye, mielőtt gondot okozna, főleg úgy hogy most már csak bizonyos méretű energia tárolóval együtt lehet ilyeneket ipari méretben telepíteni, ennél fogva ha jól okoskodtak akkor még jó sokáig nem lesz túl sok a napelem.
Aztán ahogy a dolgok állnak lehet hogy 13év múlva már unió sem lesz.
Savanyú az a bizonyos szőlő. :)
Hát,az iparágban dolgoznak kb 15-16 millióan,szóval ha azokat leépítik akkor nem lesz boldog a választó.
Őket meg azok teszik hatalomba.

https://mandiner.hu/cikk/20220...