Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

minisztériumban
A keresztfiam diszlexiás ami hasonló kategóriába esik. Nem mondhatnám hülye gyereknek (és ezt nem elfogultságból mondom) 4,5-4,6 az átlaga, országos matek versenyen 7.helyezett lett (4.ált.isk, tudom nem egyetem) de az olvasás nagyon nehezen megy neki. Ezt eddig a tanárok tolerálták segítették (nem úgy, hogy jobb jegyet adtak neki, hanem pl a hosszabb szöveges feladatot felolvasták neki). De ettől az évtől SZERETETT VEZÉRÜNK egyik katonája az oktatási minisztériumba megtiltotta, mondván buktassák csak meg, majd akkor többet tanul. Jelentem ez nem azon múlik, hiszen a kölyök valóban sokat tanul fejlesztő órákra jár de sajnos ez elég hosszú folyamat lesz.
De persze én is felhúzom a szemöldököm amikor valaki folyamatosan minden nyelvtani szabályra fittyet hányva nevetségesen ír, annak ellenére, hogy a j és ly különbségének gyakorlati jelentőségét nem látom a magyar nyelvben.
Etniez nem tányérmosogató, hanem futár. De én sem kedvelem az ilyen hozzáállást. (na de ne offoljuk itt szét a fórumot kérem)
Van ott két idegenbe szakadt tányérmosogató, BMW-jük az nincs, viszont azt nagyon tudják, "milyen birkák a magyarok" és én az ilyeneket nem szeretem
Én azt láttam ott, hogy egész pontosan 1 állandóan mindenbe beleokoskodó (közutálatnak örvendő) f... fórumtárs szólt neki hogy kapcsolja már be a helyesírás ellenőrzőt a böngészőjében mert rossz nézni amit ír, ő meg később megmondta hogy nem foglalkozott vele, mert nem is érdekli. (vagy te ott csak írsz?)
Egyébként első sorban rá (halytás, gojóscsapágy, kardántengej, stb.) gondoltam amikor megláttam a CBR hirdetést.
De lehetne, ha kéne... pár kettyintéssel tudnád telepíteni. Te nem vagy rászorulva, de sokan igen
Nekem sincs a böngészőben helyesírás ellenőrző.
egyébként manapság többen hivatkoznak erre: https://hu.wikipedia.org/wiki/...
Bezzeg a mi időnkben még sajna nem létezett a betegség ilyen megnevezéssel - akkoriban még hülyegyereknek hívták, és megbuktatták másodikban - és érdekes módon ettől legtöbbx meggyógyult
8904... számú komád képes egy hozzászólásban ugyanazt a szót kétszer különböző j-vel leírni szerintem ez már a legallya
A múltkor többen is magyaráztuk neki a beépített hejje sírás ellenőrző lehetőségét, de nem tudta/akarta meglépni ez azért érdekes, mert pl. nálam alapban így települ minden böngésző, neki nem? Le nem tilthatta, mert nem ért annyira hozzá - szerintem csak nem látja a piros hullámos aláhúzást, vagy nem is érdekli
Lyól mondod
Sanyám, te nem vennél észre semmi különbséget.
Én több helyen azt vettem észre hogy nem feltétlenül a technológia zülleszti le a helyesírást, hanem a megtanulásának a hiánya.
A szomszéd fiatal házaspár is vett egy Lexust http://www.vezess.hu/ujauto-te... (ilyesminek láttam csak 330-as) mert született egy gyerekük és így azonnal kellet még egy autó a háztartásba a C Vectra (1,8 benzin) mellé. (mert hát mi van ha mindkettőnek menni kell.....valahova?)
Szerintem egy otromba nagy tehén, de nekik nagyon tetszik.
Sehogy. Csak mocikat nézegettem.
Kösz Sanya, láttam már az előzőt is... hogy keveredtél te oda Dunakeszire egy szalonba?

ui: a két Lexus érdekelt, de egyik se nekem való
Laci! Itt van a hirdetés!

https://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_cbr_1000_rr-10822439
Sose szoktam beszállni az ilyen részvét-jókívánság-szülinap stb. dolgokba... így neten keresztül személytelen, akkor meg minek? csak mert illik?
Jó kis motor. Nekem nagyon bejön,könnyen kezelhető. Bár az enyém csak 954-es nem a CBR 1000 rr. Az sokkal durvább lehet.
Hát igen. Valamelyik nap telefonról írtam ide és az okos telóm "okos!" szótára kijavította a "tavaly"-t tavajra. Általában ha mellégépelek akkor szokott belejavítani vagy ha éppen olyan kedve van... És mivel akkor nem igazán olvasom mit írok csak miután elküldöm néha elég furcsa üzenetek sikerülnek. A múltkor azt akartam írni valakinek, hogy "földhöz ba..om a telóm" a drága kijavította "tesóm"-ra . A haver nem igazán értette, hogy a családi viszályom hogy kapcsolódik a társalgásunkhoz Szóval tud így viselkedni ez az intelligens technológia.
Láttam hoztad a formádat a BMW-s fórumon. Igen csúnyán elcsaptak egy mostorost, két oldalon kersztül mindenki jobbulást kíván, Lászó hozzászólása egy használtautó hirdetés, nem akar-e valaki valaki sörgős RT 1200-t venni...
Ez a fajta "ly" nagy talány a Magyar nyelvben, úgy veszem észre.
Az hogy mit ír a fórumra és hogy mi a valóság, az nagyon nem mindegy (nagy spanom egyébként, váltottunk pár mailt még az elején és azóta is ír néha, meg persze mások is kerestek meg onnan)
Nem rossz rajta ülni de sportmotor azért. (egyébként nagyon jó vele menni, nem fenyeget sosem de észrevétlenül baromi gyors és kezes)
Az hogy valami 250 felett megy-e vagy nem, az engem sem érdekel, viszont a villanymotor és a motorozás nálam nem fér össze. (az meg hogy tépné-e a karom az szintén nem érdekel)
Nálam a tankból benzin folyjon a karburátorba, majd hallható dübörgés mellett, miközben mozgási energiává alakul, elégett szénhidrogénként távozzon a kip. dobon vissza a környezetbe. (másért minek csinálnám?)