Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ilyen volt az egyik barátomnak. Nagyon jó kis kocsi,csak kicsit sokat fogyaszt. De kéne.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/6/mazda_6_mps_2_3_disi_turbo_awd-16140824
Nálunk van korrekt szaki,és ki is jön,de nem olcsó János.
Nekünk a pár hónapos gázkazán komplett alaplap füstölt le. Egy csattanás,Fi relé lecsapva. Kibaktatok fő bizti fi relé vissza,semmi életjel. Mák hogy garis a motyó. Szerelő kijön,Ő még ilyet nem látott,nem szokott baja lenni ezeknek.De az alaplap csak akkor garanciális,ha nem valami külső beavatkozás,vagy nem rendeltetés szerű használat miatt ment tönkre,ezért el kell küldeni a gyártóhoz,és majd jön rá a válasz. Az volt a mák,hogy ez tavasszal történt,és van cserépkályha és villanybojler is a házban. Aztán benyelték kb két hét múlva érkezett az új alaplap. Szerelő beszerel,és műxik azóta is. Az alaplap ára 120 ezer lett volna.
Én is így vagyok vele inkább megcsinálom azt is amihez nem értek jobban járok mintha hívok valami hülyét...
Ha már szerelés, rövid sztori a napokból, már én is tudok nevetni rajta.
Harmadikán reggel gázkazán F5 hibakóddal megköszönte az eddig beléfektetett bizalmat és leállt. Ó, de jó mégse 23-án csinálta mindezt, tök rendes tőle, hogy ad némi laufot arra hogy keressek hozzá "orvost" . Gyors telefon, nem hívtam fel 7 szerelőnél többet, és a szagemberek, már akit sikerült elérni válaszoltak:
" á nem nyúlok én ahhoz a típushoz már" (magyarán mondva még mindig hülye vagy hozzá, amit a korábbi szerelésednél nálam be is bizonyítottál, telefonszám töröl...)
" mi kombí!? á most sok a munkám, nem tudom mikor érek rá egyáltalán, a héten biztos nem..hívjon pénteken..akkor még beszéljünk róla" (ő az egyik szakszervizese a típusnak, nyegle lekezelő stílus)
" ahhoz nekem nincs alkatrészem, nem nyúlok hozzá" (jó, gondoltam hogy nincs alkatrészed zsebben, de legalább tudott ajánlani másik szerelőt...az előző szakszervizest )
" aha, ja F5 hiba..hát nem érek rá..nem tudom megmondani mikor fogok ráérni...nézze meg a gyújtógyertyát, 22-es kulcs kell hozzá, tisztítsa meg ha koszos" (ő a másik szakszervizes, de legalább volt tippje, ha már nem ér rá kb. soha )

A többi szerelő elérhetetlen volt számomra, de legalább nem basztam fel jobban magam azon, hogy leráznak

Ezután net, keresés, adott típus F5-hiba, gázláng nem gyújt be, kondenzációs kazán, szifon kitakarít mert ez 9% a hiba oka...semmi változás...gyertyapipa lehúz..kezembe maradt a benne lévő ellenállás lába, tőben eltörve. Jessz, elő a "donor" kazánom a sufniból, pipa csatlakozóval kikap, beépít, öröm bódottág van meleg, nem fagy rá a kölykökre a zokni.

Két dolgot megtanultam megint, decemberben ne hívjak szagembert, mert errefelé úgysem érnek rá, és az örökérvényű, magad uram, ha szolgád nincs.
Kb. 90-95 kg-nyi tárcsa van. Nekem elég volt Egy egyenes meg egy Scott rúd
előzmény
Ez mi?
A pad jó lesz nektek Jucival ha megöregszetek, és majd nyugdíjasként üldögélhettek rajta az utcán a kapu előtt esténként.
A rúd, meg a tárcsák ami kérdéses. (súlyból van viszonylag kevés)
Az a sárga daru tetszik Pár szép új alufelnit még meg lehetne menteni...
Akkor lepd meg magad karira meg rád is fér a gyúrás, ha megtartod a Bordó Szörnyet
Kb. ilyen, csak a tárogató meg a lábhajlító izé nincs rajta. Csak a helyet foglalja...
Így van.
Tisztán emlékeztem az "emelgetni való" mondatrészre, és így a keresőbe beütve, elsőre meg is lett.
A hétvégén néztem az F1-et. A piroszászlós szünetben Piere Gasly tesztelte egy kicsit a reflexét leejtett labdákkal. Ő egy kicsivel gyorsabban reagált mint Te. De legalább a memóriáddal nincs semmi baj!
Miféle pad?
Külföldre? Innen? Mondom, hogy a rohadékok még a levegőnket is ellopják lámpavasra mind, meg a szekértoló hűbéreseiknek is egy vesszőzés
Aztán állapítsd meg az ízéről, hogy milyen nemzetiségű oxigént lélegzel be a kórházban a palackból.
A Tiszta Magyar Levegőt szétbontva eladják külföldre is és mi is megvesszük a hanyatló nyugatról a molekuláira szedett, szennyezett alpesi hegyi levegőt.
Jó geci egy kapitalista céged van neked... mindenféle flancos néven (zoxigén, nitrogén) eladják a Magyar Levegőt a legszebb, hogy nekünk
Nem, a nitrogén kompresszor köszöni, jól van.
Aha,a nitrogén kompresszor főtengelye.
Izomból.
Ekkora sor 2-vel viszont lehetne 4-ben 50-el menni.