Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tisztelt Márkatársimnak és Szeretteiknek áldott, békés ünnepeket és boldog új évet kívánok !
Motor füstje már nem borítja a tájat,
karácsonyi bejgli növeli a hájat!
Pihen a motoros, fázik keze-lába,
szentestére készül, a Jézuskát várja.
Mi lesz a fa alatt? Izgul ő most nagyon.
Komplett kipufogó? Ó az egész vagyon!
Csodálja a család, nem olajos a keze,
bár tudják jól, ilyenkor is a gépen jár az esze!
Ha véget ér az ünnep, újra fúr és farag,
hogy tavasszal újra hajthassa a vasat!
Törheti a fejét, minek hol a helye,
a dugattyúnak miért hiányzik a fele!
Ha elfogy a tudomány, sebaj ott a fórum,
nagyobb okosság az, mint kártyában a lórum!
Segít a társaság, bizony fűnek-fának,
tanárnak, mérnöknek, sofőrnek, diáknak!
Cseréltetek benne végül is elektronikát?
yamaha xv 535 alkatrészei 06704275150
Emil62. Köszönöm szépen a választ.
Szia steve61!
Én a párom 535-ösével jártam ugyanígy, normális csavarboltban a minta alapján vettem egy 10 mm-el hosszabb acélcsavart. Tolómérővel megmértem a furat mélységét, még kb.
5-6 mm mélység volt, ahol hibátlan volt a menet. A csavart levágtam, érzéssel meghúzva ( nem crovával) rendesen fog. Azóta cseréltem olajat is, rendesen vissza lehetett húzni.
Ha ez nem működik, a csavarboltban lehetett bérelni egy szettet, amiben volt egy fúró és menetjavító spirálok, olyan mint egy rugó, a kitágított furatba lehet belehajtani, az lesz az új menet.Kauciót kértek volna, amikor visszaviszed, csak az elhasznált spirálokat kell kifizetni, pár száz ft.
Sziasztok, van egy hibás XV 700-as motorom, egyben szeretném eladni.
Az egyik henger hol megy hol nem megy. Én belefáradtam az egészbe így eladom.
Ha valakit érdekel hívjon telefonon, +3620-533-9402.
A hirdetést a ,,Jófogás" - on meg tudjátok nézni,ott vannak képek is.
Kösz
Feri.
Talán meg lehet próbálni egy menetjavító készlettel megjavítani. De nem egyszerű a helyzet, mert sajnos a motorblokk öntvényeknél sehol sem jellemző a túlméretezett anyag vastagság, a javításhoz pedig a furatot egy nagyobb átmérőjűre kell felfúrni, és bele hajtani egy speciális betétet. Kérdés, hogy a falvastagság ott engedi e?
Sziasztok.Újra a segítségeteket szeretném kérni.Levettem azt a deknit ami az olajszürőnél van.3 csavarral van rögzítve.És a leghosszabbnál sajnos a csavar valamilyen oknál fogva kiszedte a menetet vagyis meg van szakadva a menet,mondhatni.És így nem mertem olajjal feltölteni,mert gondolom szivárogna az olaj,mivel csak 2 csavar tartaná.Esetleg valami ötlet,hogy mit lehetne ezzel a problémával kezdeni,jól jönne.Yamaha Virago XV 500/L 4FT,de kinézetre ugyan az mint az 535-ös.
Ja. Én is az alapján kötöttem be egy aliexpresszes kínai cuccot. Azóta látom a töltést is. Ami hasznos az 535 -ösnél. Hiszen sokan szívtunk már feszültség szabályozó+generátor+aksi ügyben. :( A fordulatszám mérő csak bónusz. Tényleg egyszerű bekötni.
Ha szűrőt is cserélsz 2.8 liter a könyv szerint. De feltöltéskor figyeld a szintjelző ablakot, mert nekem már kevesebbtől is megvolt a szint.
Köszönöm szépen a választ mindenkitől.Még egy kérdésem lenne a motorba hány liter kell kb?
Nekem 535-ös van, a könyve 0.18 litert ír. Cseréltem már párszor, de 2 deci bőven elég.
Ez ok. de neki 500as Viragoja van. Sajnos a régi bevált Virago.ro már nem működik. Ott minden műszaki, feltöltési adat meg volt típusra bontva. Gondoltam valamelyik 535 tulaj megírja!
Endantriebsöl........Kardánolaj 0.2 L SAE 80W90
Szia Steve61
Az 1100 leírása szerint 2 dl SAE 80 hypoidolaj
A motorolaj keni a váltót is. Repsol V twin20w50, Castrol Act Evo 20w50, Gulf, Valvoline, stb. A lényeg az ásványi olaj és a 20w50 vagy 15w50. A kardánt majd megírja remélhetőleg egy másik fórumtárs!
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Yamaha Virago XV 500/L 4FT motorommal kapcsolatban.Olajat szeretnék cserélni a motorban, a kardánnál és nem tudom a váltóban kell e.És hova milyen olaj kellene.Most vásároltam nemrég és úgy gondolom nem ártana. Megköszönném ha valaki felvilágosítana.
Sajnos nem.
Rossz útvonalat választottam.
Pomáz , Csobánka, vörösvár dugig volt az út.
Piliscsabán vettem fel a bélelt nadrágot, bukóm leesett az ülésről, amikor utána kaptam, rosszul fogtam, a csuklóm bekattant.
Lehet valami porcleválásféle, 2-3 hetente , ha rosszul mozdul napokig fáj, a slusszkulcsot sem -bírom elfordítani.
Ja......Budakalászon átment egy fekete macska...
( a qrva nénikéjét, az volt a baj )
Hazaértél sötédedés elött ?
A csapat.....plusz egy fő fotós.
Sziasztok.
Én is itthon.
Klassz nap volt
Sziasztok!
Mi is haza értünk... Hevesnél esett pá csepp eső. de semmi komoly...
Lehetne sűrűbben ismételni az ilyen közös motorozást!
Köszi mindenkinek jó volt!
Köszi a képeket,és mindenkinek aki eljött.
Itt nálunk már tök száraz minden.
Pár kép :