Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

az én xj-m is 4 litert evett 120-nál.
de ez a fogyasztásod azért aggaszto!
Sztem vidd el szervizbe. nem tudom h miért lehet ez. Azért sem m nincs a motornak alabbol semmi baja h szét szedd egyáltalán
500al visszesik a fordulat. Kevesebbet fogyaszt. kb fél lityivel. Nem érzékeltem h lomhább lenne. ha gyorsabban akarsz elözni visszaraksz neki egyet v kettöt.
Hát pont ez az amit nem értek. Tavaly vettem a gépet, és az utolsó csavarig szétszedtük mert csörgött szegényke (vezérműlánc + primer lánc + szelepszárszimering csere stb.). Gyakorlatilag ami kopottnak tűnt azt kicseréltük.
Összerakás után minden jól szuperált, csak a fogyasztásával nem voltam megelégedve (gondolom érthető okokból).
Tehát:
- gyűrűk rendben vannak, olajat nem eszik, alapjárat jó, gyújtás jónak tűnik, karbiszinkront csináltunk.
- kicsit füstöl (fekete füst) a motor, tehát sok elégetetlen benzint ereget, tehát gondolom a karburátornál lesz a gond, csak reméltem van valakinek tapasztalata erről, hogy pontosan merre kezdjem keresni azonbelül a hibát.
- sajna most még nem ez a legnagyobb gondom, mert előbb még össze kéne raknom (teló csere, felni csere stb. stb.)...

Más: a kisebb hátsó lánckerék érdekes ötlet. Hogyan változtatja meg a tulajdonságait? Nem lesz tőle lomháb?
Hali momo74!
Hogy a rákba eszik ennyit?
Én a hosszuhétvége alatt lementem Pécsre. Szembeszél, oldalszél, 2 személy, szar út (6os) alap hátsófogaskerék. 4 4és fél literrel rohangáltam 100 és 130 között. Ennek valami komolyabb baja lehet ha ennyit eszik! Fater divijén 2 foggal kisebb fogaskerék van hátul. egyedül balatonra 3és fél lityivel mentem. Nevetségesen keveset evett. Pedig 150ket mentem nem egyszer.
Na talán így lesz a legegyszerűbb. Megtaláltam az oldalt, ahonnan én is szereztem....

szervízkönyvek

user: guest
pass: fsl5c2

Sok sikert...
ide fel tudod tenni, és ha elkuldod majd a download linket a forumra, akkor a többi xj-s kolléga is le tudja tölteni... : http://www.filesend.net
udv.
Laci
Bocs, de most néztem, hogy ez ~43 Mb. Van egy FTP-d ahova felrakhatom? A fogyasztási kérdés meg úgy általában mindenkinek szólt... Remélem valaki tud valami okosat mondani...
lacafarkas@yahoo.com ide kuld légyszi a szervizcuccot... és előre is koszi.
sajnálom, h sokat fogyaszt a tied, nem tudok hozzászólni, mivel én ma mentem vele az első hosszabb utamat és még azt sem tudom az enyém mennyit fogyaszt... majd mikor ujra teletankolom meglesem.
még mindig silabizálom, h milyen fordulaton szereti a legjobban...
jo motrozást mindenkinek
Hello!

Az enyém még darabokban, miután tavaly egy részeg elütött... Mindenesetre már megvannak az alkatrészek, csak össze kell rakni .

Ha adsz e-mail címet tudok küldeni angol nyelvű szerelési útmutatót.

esetleg van valami ötletetek, hogy az enyém mitől fogyaszthat rengeteget? Ha nem húzom neki, akkor is 8-10 litert megeszik. Én karburátorra gyanakszom, csak nem tudom, hogy hol kezdjek hozzá.
Egy hónapja vettem egy XJ900S Diversion 1997-est. Meglepődve azt tapasztaltam, hogy elég ritka ez a motor. Ismertek ilyennel járó motorosokat?
egy 750-es is jöhet az oldalatokra?
Hali XJs banda!
Hát nem apróztátok el a dolgot!
Én fokozatosan mentem följebb. Babetta, Szinyó, DT125, ÉS XJ!
Nem gyenge. Nagyon szeretem!
Mentek valamerre a hosszuhétvége alatt? Várjatok: EZ KÉRDÉS EGYÁLTALÁN?
Csak ovatosan!
Vasárnap motorozgattam. Szentendréről Csobánka felé menve megelőzőtt egy 1100es honda XX nagy dög. (nem volt nehéz dolga ) Ő továbbment Dobogókő felé. Legközelebb Esztergom után találkoztam vele. Rommázuzva a motor az árokban! Rendör hegyek, benzin és olaj ugyszintén! Nem volt szép látvány!
Hamar el lehet b.szni! És lehet h nem is ő volt a hibás.
Na csak ovatosan társaim!
Ahogy egy tanult barátomat idézzem: CSIGALOM ÉS NYUGAVÉR!
Én simson robogóról ültem át az xj-re
Koszi az infot. Nem fogok változtatni rajta, ha asszondod, hogy normális. Még nagyon új nekem, mert eddig Simsonom, meg Etz-m volt, ezért nem is akarok hozzábabrálni. Van valahol információ (pdf, vagy doc) a karbantartásáról?
Bár én levittem a szelephézagokat a minimum alá (megengedett dolog!), majd a vezérműlánc feszítőjén a fogaslécen egy kattanással feszesebbre állítottam a láncot, mint ahogy magától feszítené, és csend lett.
Ja, gariban még passzosabb emelőtőkéket rakattam bele.
Normális, ez ilyen.
Hiho...
most vettem egy xj600n-et és hidegen kecetelnek a szelepek, azt mondta a tulaj, hogy ez normális. Kérdésem az lenne, hogy nektek is van ez a jelenség?
Eladtam már 3 éve, de megsírattam. Szerettem nagyon.
Üdv!
Most már nincs XJd? Amugy nekünk is kbennyit forog. És pont jó így!
Hátra én is kissebb lánckereket vettem, 100-nál 4400-at forgott hatodikban.
Hali!
Nekem most lett XJm de faterom révén már sokat mentem vele. 600unk van és KIRÁLY. Pont elég lo van benne h városba és országuton egyaránt elboldogulj vele. Nekünk 2személlyel evett 4et. Jo a szélvédelme is. Mondjuk apu vett rá nagyobb plexit (TDM) és egy kormánymagasitot is kapott (Nem egy colstok apu ) És 1 v 2 foggal kisebb hátsolánckereket is feltett. Ezzel 500 al alacsonyabb lett a fordulat az eredetihez képest. Pont jo. 1 személlyel tökéletes. És kilovattadóbarát!
nem tudom, nekem nem az van! őszintén szólva azt se tudom hogy néz ki!
Istenmotor az XJ, egyszerű és nagyszerű. Imádnivaló. Volt nekem pár évig és csak megy----csak megy--------csak megy............és ráadásul keveset fogyaszt. 120 Km/h-ig 4! litert.
Szia jó moci az XJ? Ajánlottak nekem most egy XJ 400-asat 93-as. Az a fejidomos. Mi a külömbség az XJ-ken belül melyik a sportos melyik a turás?