Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok XJR-esek kihaltatok?
Hűha itt nagy a csend vagy mindenki téli álmot alszik vagy igen kicsi az XJR es tábor itthon :)
sziasztok srácok. az XJR 400 asról szeretnék kérdezni párat tőletek.mennyire megbízható? van valami széria hibája? mennyit pörög 100 nál? 120 nál? fogyaztása kb? kényelmes? munkába járáshoz illetve kisebb túrákhoz szeretném használni
Szia!
A szelep-ciripelésen kívül mást nemigen hallok
Tavaszra beállíttatom a hézagot (ha szükséges), s megnézetem a vezérlést is! kb 15e km-rel ezelőtt volt cserélve 3 lapka, a többi rendben volt, de szelephang akkor is megvolt (azt olvastam ezeknél természetes).
A meghajtóláncot megnéztem a lánckeréknél is, nem bírom elemelni remélem még sokáig így is marad!
Köszönöm a válaszokat!
Az én XJR-em 2003-as évjárat,és még az első láncgarnitúra van rajta...52.000km-el.Rendszeres tisztítás,karbantartás....no meg ahogy Bussa írja,jobb csukló kérdése.
Sziasztok!

Van a facebookon olyan hogy YAMAHA XJR klub:

https://www.facebook.com/group...

Van a facebookon több nemzetközi xjr szerveződés is és kb. 2008-tól minden évben csinálnak egy összejövetelt,találkozó szerűséget,minden évben más országban. Tavaly Angliában volt,idén Horvátországban lesz. A Magyar csoportban,klubban, elkezdem már most összeszedni ki jön,ugyanis,ha kempingben bungalót akarunk foglalni azt február 28-ig tehetjük meg. A bungalók 4-6 fősek,ezért is jó lenne összeszervezni hogy ki akar jönni. Meg persze van egy fílingje annak is,hogy egy csapat egyforma motor együtt. ;)

Részletesebb tájékoztató:

http://eurofest.xjr.hr/

Velem a kapcsolatot ezen a számon vehetitek fel: 30/977-57-45

Az útvonal így néz ki:

https://maps.google.hu/maps?sa...
Szia!
A vezérműlánc elvileg (service manual szerint) sosem cserélendő csak ellenőrizni kell. Szelephézag ellenőrzéskor érdemes ránézni szerintem, illetve ha valami hangot ad. 70-80-ezer táján azért szerintem erősen ajánlott megnézni
A meghajtó lánc a jobb csukló kérdése, XJR-en is el lehet küldeni 5000 km alatt. Le kell tisztogatni és alaposan átnézni. Egyrészt, ha a letakarított láncon a görgők széleinél rozsdanyomok láthatóak, akkor nagy valószínűséggel elhasználódtak az O-gyűrűk, tehát csere. Másrészt a nagy lánckeréknél megemelve a láncot (hátrafelé elemelni a lánckerékről) is jó támpont, hogy mennyire lehet eltávolítani. Jó láncot éppcsak meg lehet mozdítani, amit centire is el lehet, az csere. Megfelelően feszített lánc esetén természetesen.
Sziasztok!

Egy XJR 1200-es motoron hány km után érdemes vezérműláncot cserélni? 76e km van a motorban, és nem tudok róla, hogy cserélték e már korábban!
Továbbá ugyanezen a motoron, egy X-gyűrűs (erősített DID) lánc, rendszeresen ápolva, kb. hány km-t bírhat ki? Én 24e km óta használom a láncot, és szinte alig feszítettem még, nincs megnyúlva, lánckerekek is jó állapotban vannak!
Köszi a válaszokat!
Akit a MAXWELL ajánlott,hozzá vidd.A Déczi Feriék kiválóan dolgoznak. Én már több mint tíz éve hozzájuk járok az XJR-el.
X-Bike-nál (Bp. Csömöri 157) próbáld meg, elég jók rugóstagok terén. Igaz, nem Öhlins képviselet, inkább Wilbers, de képesek gázos, gáz/olajos rugóstagokat szerelni javítani.
Szia,

Én hozzájuk küldtem.
http://www.ohlins.hu/?id=1&al=...

Kb az oldalon lévő árak érvényesek. Attól függ, hogy mi a panasz. Telefonos gyeztetés után biztos tudnak ajánlani valamit.
Személyesen nem voltam náluk.A távolság miatt én posta/futár kombinációval oldottam meg. Elsőre volt egy kis bonyodalom, vissza kellett küldenem. Az enyém nehéz eset volt. Egy kevés időbe is belekerült, de végül összességében csak jót mondhatok. Ár, minőség és hozzáállás is rendben volt.
XJR 1300-as ra kellene hátsó teló (pár).
Esetleg megbízható szervíz - tudtok valamit ajánlani?
Az enyém kifolyt
Mennyiért csinálták meg a hátsó gátlókat és kivel csináltattad?
Elégedett vagy?
Üdvözlet Motrosok!

Motorvásárlásra, pontosabban cserére adtam a fejem és érdeklődnék, van e valakinek eladó XJR 400 a?
Ha van, vagy tudtok valakit, akinek kérlek írjatok nekem!

Köszönöm előre is!
Széles utat!
nekem van egy balos tükröm, és plexi. olcsón
Itt ha jól láttam van nekik Yamahára való tükör:
http://bembomotor.shp.hu/hpc/w...
A hossz persze nem derül ki :(
Köszönöm!
Szia Dani!

Holnap körbenézek, hátha meg van még a régi, de az itt-ott kicsit karcos, meg egy kicsit el is görbült.

Rövidebb tükrökkel kényelmesebb volt a városban közlekedni! :)

Holnap jelentkezem!

Üdv,
István
Az ötlet jóóó! Köszi!
Szerintem próbáld meg a Red Baront. Ők forgalmaznak xjr 400-asokat.
Szevasztok!

Páromnak vettünk egy XJR400-at és a tükör elég gázos. Konkrétan túl rövid a szára és csak a vállát látja benne. Nem is értem az előző tulaj hogy közlekedett vele.

Voltam ma a Bázisban, hogy veszek másik tükröt, de nem jártam sikerrel. Ami jó lett volna abból nem volt Yamaha fordított menetes. A szélesítő adapterek menete meg nem stimmelt. Hiába 10-es mindkettő, egyszerűen nem lehetett összetekerni őket. Vicc parádé...

Adjatok már valami tippet légyszíves, hogy merre nézelődjek, hova menjek, mert ez a tükör így használhatatlan.

Köszi!
Dani
Sziasztok,

Új motorosként a napokban veszem át gyönyörűséges XJR400-amat :)
Viszont mivel kezdő vagyok mindenképpen szeretnék rá egy bukócsövet, hogy amennyiben borítanám akkor lehetőleg ne sérüljön nagyon a gép.

Tudnátok esetleg ajánlani hogy merre nézzek szét?
A neten direkt xjr400-ra valót nem találtam, csak úgynevezett univerzálisat.

Minden segítséhget előre köszönök.

HP3ti
Szia,tudnál még xjr-hez bontott alkatrészt? Köszi,Zoli
190 centivel el fogsz férni, legalábbis az 1300-ason biztosan :) Alkatrészek itthon KURVADRÁGÁK, kintebb csak simán drágák, a gyári cucc japánból ritkán olcsó. A 400-ast hamar ki fogod nőni, nem egy erőmű, forgatni kell rendesen.