A korábban Endurance-vb-n Yamahával ötödik helyet elért Kovács Bálint ezúttal egy szinte ismeretlen motorral, Ducati Panigale V4-gyel lépett pályára. A H-Moto Team 20 éves versenyzője első lett a Takarékbank Magyarország Nyílt Nemzeti Gyorsasági Bajnokság és Kupa III. fordulójában, a Slovakiaringen.

kovacs-balint-ducati-slovakia-ring
Magabiztos bemutatkozás: Bálint már első versenyén nyert a Ducatival

– Lassan szinte mindegy lesz, milyen motorra ül fel Kovács Bálint: a fiatal versenyző bármilyen márkán versenyképesnek bizonyul az ezres kategóriában – írja csapata a húszéves tehetségről. Nyert már nemzetközi bajnokságot Suzuki nyergében (IDM Suzuki Cup), volt már világbajnoki ötödik Yamahával (Endurance-világbajnokság, Spa), míg most egy Ducatira felülve győzött a legutóbbi magyar bajnokin – tették hozzá.

A húszéves motoros ezúttal az MW Performance motorjával lépett pályára

A H-Moto Team ifjú pilótája – aki egy ideje a HUMDA Academy támogatott versenyzője – ugyanis a világbajnoki EWC-szereplés mellett szerződést kötött 2022-re az MW Performance gárdájával, amely a hazai bajnokság mellett az Alpok Adria Bajnokság futamaira biztosít számára egy Ducatit. Bálint abszolút nem jött zavarba az újabb váltás miatt, és a debütáló versenye előtt a Pannóniaringen és a Slovakiaringen is tesztelte új motorját.

Bálint – a Suzuki és a Yamaha után – a Ducatival is gyorsan megtalálta a közös hangot

Igencsak eredményes gyakorlásokat teljesítettem mindkét pályán, hiszen ha nem is azonnal, de a tesztnapok második felére már versenyképes köridőkre voltam képes a Ducatival. Sikerült megtalálnunk a motor optimális beállításait, és én is hamar hozzászoktam az új versenygépemhez. Már ekkor megtapasztaltam, milyen remek munka folyik a csapatnál

– foglalta össze élményeit Bálint a tesztek után.

Aztán a sikeres főpróbákat egy még sikeresebb premier követte, immáron versenykörülmények között, hiszen Bálint első lett az Open 1000-es kategóriában a múlt héten zajlott Takarékbank Magyarország Nyílt Nemzeti Gyorsasági Bajnokság és Kupa III. fordulóján.

Idén még többször láthatjuk Bálintot és a V4-es olasz gépet, ugyanis a hazai bajnokság és az Alpok Adria 2022-es összecsapásain is ezzel a motorral indul

Nagyon jó erőfelmérő volt ez a verseny, hiszen rövidebb távon rendezik a futamot, és igazi versenykörülmények között mutathattam meg, milyen párost alkotok a Ducatival. A közel hatvanfokos aszfalton igazán jó köridőkre voltam képes, és ahogy megnéztem az ugyanitt rendezett Alpok Adria élmezőnyének eredményeit, már most sikerült ugyanolyan köröket futnom a Slovakia Ringen. Mindezt annak ellenére, hogy még az út elején járunk. A célom, hogy tovább fejlődjek, éppen ezért újabb tesztek következnek a magyar bajnokság és az Alpok Adria versenyei előtt