Szombat este a 61-es és a 71-es főutat zárták le - mindkét esetben halálos áldozatot követeltek a motorbalesetek. Az incidensekben egyaránt személyautó és motorkerékpár ütközött, arról azonban egyelőre nincs információ, hogy melyik fél volt a vétkes.

motorbaleset-majoshaza-kozeleben-6088
Anya és lánya veszítette életét a Majosháza közelében történt balesetben (MTI Fotó: Lakatos Péter)

Sajnos a hétvége második napja sem telt eseménytelenül: Csámpai Attila tájékoztatása szerint az 51-es főút 31-es kilométerénél a két jármű olyan erővel csapódott egymásnak, hogy az autó árokba borult, a motor pedig kigyulladt. A szigetszentmiklósi tűzoltók eloltották a tüzet, ám a két motoroson már nem lehetett segíteni, mindketten a helyszínen életüket vesztették. Az első jelentések szerint az áldozat két nő, anya és lánya volt.

motorbaleset-majoshaza-kozeleben-6089
(MTI Fotó: Lakatos Péter)

A Hungaroringen is gyászoltak

A Hungaroring Sport Zrt. vasárnap arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Superbike kategória futamának első körében ütközéses baleset történt, amelyben a 77-es rajtszámú szlovén versenyző súlyos sérüléseket szenvedett. A rendezvényt biztosító mentőegységek és a technikai gyorsbeavatkozó szolgálat tagjai másodperceken belül a helyszínre érkeztek, és azonnal megkezdték a versenyző újraélesztését, melybe a perceken belül kiérkező mentőhelikopter személyzete is bekapcsolódott. A szakemberek majdnem egy órán keresztül küzdöttek a versenyző életéért, de olyan súlyos fejsérüléseket szenvedett, hogy minden beavatkozás eredménytelen maradt - a rendőrség vizsgálja a balesetek körülményeit.