Akárcsak tavaly, 2023-ban is Joan Pedrero volt a leggyorsabb Baja Aragón verseny Maxi Trail kategóriájában. A pilóta most is Harley-Davidson Pan America 1250-nel nevezett a viadalra, amivel elhódította az első helyet, és 17. lett az összetettben:

Pedrero kiemelte, hogy teljesen gyári volt a motor, semmilyen módosítást nem végeztek a Harley-n a Baja előtt

Miként a beszámolóból kiderült, a verseny alatt a hatalmas por és a rekkenő hőség is próbára tette a versenyzőket, valamint a technikát. Jóllehet, ez láthatóan nem zavarta a Dakaron korábban ötödik helyet szerzett pilótát, aki már az első szakaszokon komoly előnyre tett szert, és megismételte tavalyi eredményét. Pedrero teljesítményének értékét növeli, hogy a teljes versenyen csak 1 óra 6 percet kapott az összetettben első helyezett hondástól.

pedrero-nyert-az-aragon-baja-versenyen-harley-davidsonnal
A leggyorsabb hölgyversenyző, Sara García

Korábban olyan tehetségek nyertek már a Baja Aragónon, mint például Barreda, Coma vagy Farrès, idén pedig Tosha Schareina (Honda) húzta be a győzelmet. A Baja Aragon honlapjáról többek között az is kiderült, hogy a hölgyek versenyében Sara García bizonyult a legjobbnak, a quadok mezőnyében pedig drámai kimenetelű utolsó szakaszt láthattak a nézők.

Pedrero és a kétszeres kategóriagyőztes Harley-Davidson Pan America

Juraj Varga ugyanis úgy szerezte meg első Baja-győzelmét, hogy árnyékként követte vetélytársát, Kevin Giroudot, aki kilométerekkel a cél előtt, műszaki hiba miatt esett ki a versenyből.