Egyszerűen nincs ellenfele az újonc Nicolo Bulegának (Ducati), aki olyan gyors volt a teszt első két napján, hogy fél másodperces előnyt motorozott ki a többiekkel szemben, egyszersmind megdöntötte a pályacsúcsot.

wsbk-superbike-test-2024-januar

Meglepetésre csapattársa, a világbajnok Bautista nem találta a ritmust a – szabályok miatt lényegesen, 6-7 kilóval nehezebb – motorral, és csak 16. lett. Nem panaszkodhattak a Yamahánál sem, hiszen a friss igazolás, Rea második helyen végzett, és extra sok, 78 kört tett meg.

Hasonlóan elégedettek lehettek a BMW-nél, ugyanis három pilótájuk került a legjobb hat versenyző közé, és különösen nagy lehet az öröm a Team GoElevennél, ahol a visszatérő Iannone rögtön egy ötödik hellyel mutatkozott be.