Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Legelső találat kevesebb mint 15 de biztos lehet találni olcsóbban is
https://alkatresz-motorhoz.hu/...
Köszi, Sejtettem ezért volt a kérdés.
Miért nem azt nézem ami 2 ütemű cdi mert a leg olcsobb is 15 ezernél kezdődik.
Nem jó, nem fog kipörögni tőle a motor!
Hát érdemben nem tudok hozzászólni elvileg úgy van ahogy írod de rengeteg DC 2T CDI van mért nem azok közül válogatsz
?? Senki sem tudja?
Hello
Lenne technikai kérdésem: ( Cdi 4T 4 vezetékes zöld csatis DC )
Ez a fajta CDI jó lehetne nekem?
Tudom 4T hez írják, de kérdezem én: Ott is gyújt minden jel adásakor így akkor 2T nél is jó kell legyen nem?
Köszi !
Na erre nem tudok mit mondani de lehet benne valami mert ugye itt gondolom csak annyi szerepe volt hogy jelet küldjön az ecu-nank arra meg bőven elég volt
Én úgy tudom hogy húzni kell folyamatosan a gázkart de lehet hogy rosszul emlékszek de azt tudom hogy ha minden igaz 4x villogja végig a tárolt hibákat utána törli mindegyiket és max ha van aktív hiba az visszaírja úgyis nekem digitális műszerfalas van abba simán kóddal be lehet lépni a menüjébe és ott lehet törölgetni meg kiolvasni
ok. Persze nyílván jobb a felújított ,nem is mondtam hogy nem,csak ha nincs más a bontott is jó lehet.

Kérdeznék olyat az Ecu ból a hibakódokat hogy lehet törölni interfész meg minden nélkül?
Láttam egy videót : Az amikor gyújtás előtt gáz tökig ,gyújtás rá,első villanás után gázkar vissza. és ki villogja a hibakódot és elvileg amit tud töröl ,javít.
Ezen kívül van valami módszer?
Közben olvasgattam (megint ) A lendkeréken a bütyök hogy ilyen kis picike Az biztos elég lesz?
Honda robogó DC gyújtása is hasonló ,de ott a lendkeréken egy elég hosszú jeladó szakasz van.
Az írás szerint azért mert ez a hossz határozza meg a gyújtásnál pl: a megszakítás hosszát ,idejét , (mint a megszakítósnál a hézag) és a rendszer a jeladó elején észlel ott kezd tölteni aztán mikor a végéhez ér ott süt ki és keletkezik a szikra.

Szóval most felmerül a kérdés: Az a kis 1mm ""hosszú"" bütyök elég lenne?
20 körül ha adja a rosszat adnak tökéletes felújított darabot enyémen is felújított van már vagy három éve tökéletesen teszi a dolgát
Szia
Én konkrétan facebook Marketplace.n láttam több Aprilia bontos embert is kb 20 ezer be adnak bontott benzinpumpát,
Szerintem másé nem jó rá mert nem igen csinál ekkora nyomást, de majd hozzáértőbb meg mondja :-)
https://auto.jofogas.hu/budapest/Aprilia__Gilera__Peugeot__Suzuki_Ditech_nyomastarto_nyomas_szabalyzo___65816824.htm
A jeladó meg a saját trafó is maradhat ha külön elektronikát szerzel bármelyik robogó gyújtásmodul megfelel amelyik DC és igen azt a bütyköt hagyd meg csak amelyik a felső holtpont előtt ad jelet hogy pontosan mennyi az előgyújtás értéke azt nem tudom de valahol 1-2 mm között kell hogy legyen gondolom gyárilag azért van rajta annyi bütyök mert változtatja az előgyújtást is talán meg a befecskendezés időzítéséhez is használja
Sziasztok megadta magát az üzemanyag pumpám injektorosnal. Valakinek van e elfekvoben ? Esetleg másik motoreval lehet e helyettesíteni ?
Valahogy így lenne akkor a kötés.
közben találtam még egyet ami 100% DC CDI Müller elektronik (magyar) folytás mentes ez is.
A motor saját jel vevője az alaplapon az maradhat? a gyújtáshoz? És ahhoz kell azt a bütyköt meg keresni a lendkeréken ami kb a felső holtpont előtt 1-2mm errel van(dugattyún mérve)?
A DC gyújtás CDI mindegy milyen típus? arra gondolok hogy találtam olyant ami valami tuning és folytás mentes cdi 4-5 vezeték jön ki belőle és kék színű fém bordás házban van.
És így a motor saját trafója is maradhat?
ok köszi
AC cdi nem jó mivel nincs a motorban gyújtótekercs a benne lévő tekercsek sorba kötve egy tekercset alkotnak és csak töltésre szolgálnak muszáj az akkumulátoros gyújtás a lendkerék külsejéről meg az a pár jeladó vas le van szedve nem hiszem hogy gondot okozna de ha mégis akkor szerintem a karbis kiadásnak a lendkereke passzol hozzá de ebben nem vagyok biztos
Ez így eddig rendben is lesz.
Gyújtás: Lendkerék nem lesz kiegyensúlyozatlan? Nem rázza szét a főtengelyt+csapágyakat? Mert gondolom most gyárilag ki van egyensúlyozva,de ha el köszörülgetem akkor onnét már nincs egyensúlyban.
Aztán a gyújtás még mindig: A DC-CDI És ha a trafót is cserélem? Akkor az olcsóbb Ac cdi is működhet nem? és akár a motor saját töltéséről. Persze akku így is kell .
Már ki néztem a karburátort. A gumi csonk belső mérete a folytószelepnél: 24 es A dellorto 17,5 ös PHVA pont ekkora.
Olajzás nyílván csak keverék benzinnel. szívocsonkon lévő olajnyílásra van gumi dugóm (régebbről karburátoron dugozták vele a felesleges csonkokat.)
Levegő kompresszort már láttam a herélését az nem nagy kunszt.
De a hengerfelyben mi van ha az injektor helyére 14 es menet kerül és oda megy egy normál menetű és hosszú gyertya?
Így a hőfok jeladó is maradhat, És be lehet kötni az óracsoportba.(én így gondolom.)

Egyenlőre ezek jutnak eszembe
A benzinpumpát, az injektort, az olajpumpát, az ECU-t, az olajtartályt le kell szerelni, ezekre nem lesz tovább szükség. A fojtószelep helyére egy karburátort kell rakni ha olyat választasz ami felmegy a gyári szívócsonkra pl. Yamaha 3KJ, akkor megspórolod a karbis szívócsonkot is. A hengerfejben az injektor helyét le kell zárni, mégpedig úgy hogy 12-es menetet vágsz a lyukba, és egy belevaló csavart raksz bele vigyázz hogy a csavar vége ne érjen bele az égéstérbe vagy a dugóba. A szívócsonkon lévő olajadagoló lyukat be kell ragasztani vagy óvatosan be is lehet forrasztani arra vigyázz hogy nehogy kiolvadjon a helyéről. Ezután jön a gyújtás kell egy FET-es vagy egy DC-CDI gyújtás, ami akkuról megy. Sima CDI nem jó bele, mert a ditech-nek nincs kiépítve az a 400V-os tekercse, ami tudná tölteni a gyújtásmodult. Ha ez megvan, akkor jön az hogy gyújtás beállítás. A ditech-nek speckós lendkereke van, sok "jeladó"-val, amiből nekünk csak egyet kell megtartani, a többit le kell reszelni vagy flexelni. Viszont az hogy melyiket hagyod meg, az nagyon fontos, mert ez fogja adni a gyújtás időpontját összerakott motornál kimérve az előgyújtás helyzetére forgatva a lendkereket azt az egyet kell megjelölni ami kell a többit le lehet flexelni. Ha ez is megvan, akkor a levegőkompresszort kell kezelésbe venni. A legegyszerűbb az, ha a helyén hagyod, mert akkor nem kell mindenféle lemezt barkácsolni a helyére, viszont ekkor a kompresszorban lévő görgőt ki kell szedni, hogy ne működtesse a főtengely feleslegesen. A kompresszor kimenetén lévő réz kimenőcsövet ki kell csavarni, és a helyére egy 8-as csavart betenni. Ezután végül is mehet a keverékbenzin a tankba, és a motorod működik. Persze pár kisebb dolgot még meg kell oldani, pl vízhőmérő átkötése, fordulatszámmérő valahogy működésre bírása a kábelköteg felesleges vezetékeinek kiválogatása, stb. De ezek már csak hab a tortán.
Hali
Én nem szoktam feladni fél úton!
Át is gondoltam, És az a meglátásom hogy karburátorosan stabilabb a motor, Az injektor amég jó addig nagyon jó.
De aztán 1év? 2 év? aztán megint lehet vadászni az olcsóbb alkatrészeket mert a gyári új az kb horror!
Akkor maradjunk annál hogy most kerüljön kicsit nagyobb összegbe de utána már nincs gond.
Motorja erős jó,kompresszió jó, főtengely jó, variátor-kuplung jó. csak az üzemanyag ellátás a gond.
Akkor menjünk vissza vele a jól bevált régi dolgokhoz.

Műszerfal? miért is? A villanyt nem az ECU adja. A benzin szint sem megy keresztül rajta, Az indexek sem.
Akkor ? mi a gond? A hőfok jelző?? Hát veszek egy külön mérő rendszert pár ezer forint.
Hidd el ez nem gátol meg.
Azok az infók (vagyis hiánya) amiket írtam azok egyenlőre nincsenek, P.L.: az ecu-folytószelep dolog működik vagy sem?
Ki kell dobni az ecu-t vagy sem?
Érdemes-e átalakítani mezei gyújtásra vagy sem? Ha igen a lendkerék érzékelője (jeladója )hogy legyen?
Nem annyira sok dolog ez csak aki esetleg ezen túl van és van infó az ha meg osztja sokat segítene.
Fent van Orosz oldalakon kb 100 de sajnos egy kukkot sem értek oroszul(pedig 8 évig ezt tanultam )ott el magyarázzák nagyon részletesen a miérteket is!
De sajnos nem értek más nyelven csak ezen a szép Magyar on.

Nos ismét várom a segítő hozzá szólásokat akinek van infója ne tartsa magába!
Köszi.