Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A nyomásszabályozót fentről a benzin nyomja lefele lentről a levegő tolja felfele ezért van benne membrán, és az éppen aktuális fordulatszám dönti el, az éppen akkor szükséges üzemanyag nyomást!
Ha magasabb nyomáson nyit a többlet benzin miatt fulladni fog üzem melegen meg lekarmolja a gyertyát
A szelepnek 2,48 báron kell nyitnia. Ha nagyobb nyomáson nyit akkor üzemanyag többlet keletkezik, üzem meleg motornál be fogja kormolni a gyertyát, mivel a nagyobb nyomás miatt olyan mintha folyamatosan használnád a szivatót. Ezt tudom ajánlani: https://auto.jofogas.hu/budapest/Aprilia__Gilera__Peugeot__Suzuki_Ditech_nyomastarto_nyomas_szabalyzo___65816824.htm
Nem tudom hogy kell ide videót fel tenni ha lehet egyáltalán, mert nem fotókat hanem videót csináltam a mérésekről meg a működésről.
Helló

És mi történik akkor ha a nyomásszabályzó szelep nem 2,5 bárnál enged vissza?
Csak azért kérdezlek mert nekem van 3 nyomászszabályzóm mind 3 db más értéken nyit :(

Ami bontott motorból van az 2,8 bar on nyit,(ezzel dadog kissé fura az alapjárat.
Aztán van 2 db utángyártott 1 helyről vannak az eladó szerint 2,8báron vannak. az 1 ik 3,3báron nyit a másik 3,8báron

Most raktam bele új kompresszort.HS tuning zsír új. a kompresszor a helyén 5-6 bárt nyom.
A benzinpumpa is kb 5-6 bárt tud.

A 3,3báros nyomásszabályzóval szépen indul a motor és szépen is jár. Akkor most hogy van ez?

1kép: az új levegő kompresszor ennyit nyom menet közben.
2kép: új kompresszor :)
3kép :a motor(injektoros)
4kép: másik motor a karbis.

Mielőtt el küldenél a francba 2 apriliám van 1 injektoros,és egy alakított karbis.
köszönöm a segítséget!!
Az injektort az ecu szabályozza ha minden körülmény megteremtett a működéshez
Elkezded levegővel fújni a bemenő benzincsövet mondjuk 1 bárral és szép lassan tekered felfelé a nyomást a kompresszoron a visszatérő ágon 2,5 bárnál nyitni kell a nyomásszabályzónak és el kell engednie a nyomást akkor jól működik a dolog
miért hagyja rá a porlasztást egy kis idő múlva? vagy ezt az ecu szabályozza? nyomásmérő szelepet hogy tudom kimérni hogy jo e?
Hát ha előtte jó volt akkor tuti valamit te bénáztál el az injektor házra is jól raktad vissza a csöveket előremenő visszatérő nincs felcserélve
köszi jó poén volt ;)
Csak vicceltem.
Bocsi, ha komolyan vetted.
hát más az átmérő és más helyen is vannak. ezt még véletlen se tudtam volna
Felcserélted a csöveket.
elirtam, elnézést. ráadod a gyujtást, indítózol szépen porlaszt egy darabig, majd ráhagyja. utána gyujtás le ujra rá megint akkor szintén porlaszt egy darabig. lev nyomás ok, üa nyomás ok. szikra is van. működött a moci amig ki nem cseréltem a 2 csövet, azért nem értem
Szia
Először is azt a részt: ( inditozásra szépen porlaszt, majd tekerés múlva megszünik a porlasztás ) kicsit írd le érthetőbben.
Mert számomra az jön le hogy ha nem önindítózol nem porlaszt :) Ami természetes így kell hogy működjön.
Az hogy nem indul 100 oka lehet. azzal kezdeném hogy mérnék nyomást a benzinszivattyú-és a keverőszelep közt. Aztán a kompresszor nyomást is mérném! Ezek ha nem jók esélytelen az indulás. Aztán gyújtást is ellenőrizd! Nekem volt hogy a gyertya kint a szabadban szépen szikrázott (lovat agyon verte volna) A helyén viszont nem volt szikra!
Új gyertya után rögtön indult.
sziasztok. működött a motorom, majd megrepedt rajta a visszatérő ági üzemanyag cső. kicseréltem+ a szivattyú bemenő csövét is. azóta nem indul. levettem a hengerfejet kompletten, inditozásra szépen porlaszt, majd tekerés múlva megszünik a porlasztás. mi lehet a baj találkoztatok már hasonlóval?
https://docplayer.hu/6799501-A...

Itt magyarul letölthető kezelési karbantartási útmutató,benne van többek között az elektromosság kapcsolási rajza, a motor beállítási értékei(előgyújtás, gyertya adat stb..)

Szuper köszönöm.

Közben ezek alapján az esztergályos ismerős csinált egy alap köz darabot. A mérő pálcákat nekem kell meg oldanom, 1 et csinált mintának és adott alapanyagot 2-3 db hoz.
Ilyen az órám ezek meg a szárak hozzá meg a közdarab majd azért a méreteket a te órádhoz igazítsátok
Azt mindjárt gondoltam hogy az SR projekthez kellene én is rengeteg kerti gépet javítok de ott is szinte mindnek fix helyen van a gyújtása max lendkerék légrést lehet állítani na mindegy is ha otthol leszek előkotrom és lemérem
Az oké hogy robogókon fix. De én nem "csak" robogókat bütykölök. Hanem kerti gépeket is amin viszont nagyon jól jön egy ilyen eszköz!
És ha végig gondolod a mostani projektemhez a robogónál is jól jönne megállapítani a felső holt pontot meg előtte az előgyújtás időzítést

Ezért lett volna jó az is akár ami a simsonhoz van neked.
Ha le mérnéd a hüvely hosszát és a tapintó pálca hosszát ,meg köszönném.
Na az nekem csak simsonhoz van mivel ugyebár robogókon fix a jeladó helye nem lehet allítani a gyújtáson de nagyjából mèrsz egy mèretet neken az óra szára hoszabb így a közdarabba tudom kijebb bejebb dugni ahogy azt kívánja így be tudom állítani azt a tartományt ahol tudok vele mèrni
Ok majd keresgélek!
Kösz.

De lenne itt egy kérdésem: Olyasmid van e neked hogy felső holtpont mérő indikátor óra? Ha igen az lenne a kérdésem az a közdarab amit a hengerfejbe a gyertya helyére tekerünk,és a benne lévő tapintó pálca méretét nem tudnád megadni? Szeretnék csináltatni magamnak 1 ilyen kütyüt az egyik ismerős a közdarabot meg pálcát meg csinálná esztergán csak kéne méret a kiinduláshoz.