Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!
2007-es sx50-be milyen villaolaj kell. Marzocchi villa van benne. Sajnos nem találtam meg, hogy milyen és mennyi kell bele.
Ha csak az a gond a csappal, hogy ereszt, cseréld ki a tömítést Simson benzincsap tömítésre! Pont jó bele. Nekem bevállt!
Sziasztok! Klubtársakat keresek:
http://apriliarx50.network.hu/
szia nekem van. 0670-615-58-79
Ha esetleg megelégszel az 50-es Airsal hengerszettel is, akkor tudok egyet ajánlani:
http://www.bmotor.hu/motortipu...
Sziasztok! Eladóak a képen látható megmaradt alkatrészeim.Egyben 8000Ft,
Külön- külön is vihető, írj, hívj mi kellene.
Debrecen, Vámospércs személyesen, posta OK.
Tel.: 06/30-600 1753
Üdv Urak. D50B0 blokkhoz keresek jó állapotú 70 es vagy 80 as alu hengerszettet. Csak is jó állapotú érdekel. És csak is kompletten.
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 88-as DT 80 LCII motorom, felújítom, szinte teljesen kész van, csak a blokkal vannak bajok, kellene hozzá főtengely, a szerelő javasolta, hogy a váltót is esetleg lehetne cserélni, mert a fogaskerekek kicsit kopottak. Elég sokban van már és ez még többe lesz, bár már olyan sokat nem akarok rá költeni. Blokkfelek, szinte minden csapágy, szimering cserélve, henger fúratva, új dugó gyűrű lesz és amiből nem volt új azt egy jobb állapotú használtra cserélem . . . de az a baj, hogy érzésem szerint mégsem lesz teljes értékű :( Viszont egy ismerősöm nagyon javasolja, hogy rakjak bele teljesen új am6-os blokkot, tudomásom szerint ilyenek vannak az Aprilia RX50-ben, Rieju RR-ben, fórumokon igen dicsérik bár én nem igazán vagy a híve ennek a más márkával való kavarodásnak, viszont árban jobban jönnék ki és lenne benne egy 0-km-es motorblokkom.
Ti mit javasoltok, mik a tapasztalataitok a motorral kapcsolatban, minden javaslatot előre köszönök!
Szia!

Elég nehéz így innen tanácsot adni....
A karbit pucold ki, mert így elsőre valami dugulásra gondolok. Ami még lehetséges hiba lehet. A szimering, a (cdi- bár ez nem valószínű) A kipufogó el lehet dugulva (főleg ha benne van még a katalizátor) Esetleg vedd le a hengert és nézz bele, hogy milyen állapotban vannak a gyűrűk és a dugó.
Kompressziót mértél?
Sziasztok!
Egy hatalmas problémám van a motorommal egy rx 50-el. A gond a következő: gázadásnál teljesen rendszertelenül néha felpörög, néha csak horkol és füstöl, majd kis időn belül elkapja a fordulatot. Már kicseréltem a gyújtógyertyát, pipát, gyújtókábelt, gyújtás elektronikát és a gyújtótekercset is, porlasztó ki lett tisztítva, de sajnos nem változott semmi. Már csak szimering problémára tudok gondolni. Ahogy megfigyeltem egy kis bemelegítéssel még lehet vele menni, de mikor kezdené elérni az üzemi hőmérsékletet már szinte csak alapjárattal lehet vele elpötyögni, egyáltalán nem kapja el a fordulatot.
Ha van valami ötletetek, kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm!
Csupán az indexnél van működési zavar, de ott a kapcsolóra gyanakszom (jobbra váltás után, ha visszanyomom, elkezd balra villogni, amit csak egy gyors balra index + kikapccsal tudok megszűntetni). Gyújtás változatlan, más (pl működésbeli) tűnet nincsen.
Gyertya + pipa gyári.
Sziasztok!

Ezek közül melyik jó az Rx-re (98-asról van szó ha az számít)
Gyújtás nem zavar be? nem cseréltél gyertyát vagy valamit a gyújtás körül? Ellenállásos gyertyád vagy pipád van?
A konkrét hiba, hogy a sebességmérő (digit) ~3x annyit mutat, és néha ugrál is. a csiga új. Más problémát nem okoz. Az ismeretségi körben is volt ugyanilyen hiba, de ott a plusz testkábel és a biztosítéktól az akksi negatív sarujáig tartó kábel cseréje megoldotta a gondot. Nálam mindez már megtörtént, de eredménnyel nem járt.
Mi a konkrét hiba?
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy 2008-as SX-em, teljesen gyári. Valami probléma van a testtel, negatív oldalon. Már elvezettem egy plusz szálat is az akkumulátortól a központi testcsavarig, de nem járt eredménnyel. A multiméter szakadásvizsgálatkor nem egyenletes sípolást ad, hanem egyenetlen, ugráló jelet.
Ha valaki rendelkezik bármilyen ötlettel, szívesen fogadom!
Sziasztok!

Ha valakinek van eladó Rx (98) benzincsapja az ne tarsta magába.
van ha kell.
Sziasztok! Klubtársakat keresek:
http://apriliarx50.network.hu/
Használt és új APRILIA RX-SX 50 alkatrészeket találtok honlapomon, keressetek bátran.
http://goo.gl/djz5Qs
12-es
És az hanyas karbi?
Sziasztok!
1999-es Aprilia RX-ben szeretnék főtengelyt cserélni. 70-es , fúrt henger van benne. Milyen főtengelyt ajánlanátok ?
5000ft