Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szerintem a 350-es tökéletes erre a célra, amit művel, de ha mindenáron 2T-t akar a tetszik miatt, hát legyen.
Nem félted a gyereket, hogy megöli magát egy 300 as 2T vel, ennyi motoros tapasztalattal a háta mögött? (nekem a 350 is extra ugrásnak tűnik egy 50 es után)

Mivel nincs extrém endurora való igénye, nem szempont a kuplung teherbírása, bármelyik típust vehetsz neki, nem kell "túlárazott" KTM, sherco, beta, gasgas is simán szóba jöhet szerintem kupung/extrém teherbírás szempontból. Persze lehet van más szempont is, ami fontos és kizárja az egyéb márkákat, ezt nem tudom.

Ha anyagi keret engedi, vegyél neki kicsi pénzért, valami régebbi még használható 2T verdát, had próbálgassa, valószínű gyorsan rá fog jönni, hogy nem neki való/felesleges ezen helyekre, ahol motorozik, s akkor megmarad a bevált, idevaló 350 es. Ha meg szerelmes lesz, eladod mind2 motort és veszel neki egy új 2T-t.
második motornak ki választott ésszerűen?
már ha az 50-est lehet motornak nevezni
Ha "csak" ennyi volt a gond hogy gyenge az 50-es, akkora eleve a 350 helyett miért nem 125/150/200 2T-t vettetek?
Ez màr az őrület kategória.
hobbi, leginkább a környékben tekergés, kis homok bánya, kis erdő
meg néha pár nap soft endúró erdélyben, de ez most eléggé vírus függő lett
szóval aemmi okmoly ami indokolná a 2t motort
a fő szempont hogy " tetszik"
azt mondta a derbivel sokkal mókásabb volt menni, csak gyenge volt az 50-es
ezt a móka faktort meg én nem tudom felfogni, nekem mindig az számított minél kevesebbet kelljen szopni egy motorral
Ha azt nem tudja, mit szeretne a motortól, az legalább ismert, hogy hol és milyen módon szeretne/szokott motorozni?
Crosspálya vs/és enduro? Ha enduro, extrém, tempós enduro, vagy inkább túrázós tekergős?
Hosszútávra tervez a motorozással?
Hobby vs. versenyzés?

Repkednek az "ajánlatok", de részemről egyáltalán nem látom ezen alap dolgokat sem. Köszi!
Kb. ennyi, de ez elég is.
Mit tudsz róla? Ok,látom a henger Cseres, meghat a tulaj, mas valami?
Megvívott már pár csatát. Dobj már fel pár képet a 350esről, lehet tudok cserét rá.
Ez akkor jó ha a fiad komoly gondolja ezt a sportot (nem feltétlenül versenyzésre gondolok kizárólag). Ezek nagyon jó gépek. Kellően erősek és nagyon könnyen kezelhetőek (sokkal jobb,mint a 250es ilyen téren)…!
Viszont kiindulva abból,hogy a jelenlegi 350es nem megfelelő (függetlenül hogy az övé nem a legújabb, de ezek a legjobb 4T KTMek), nem gondolom hogy tudja hogy mit szeretne és talán Ő sem tudja. Mivel nem tudja/tudjuk, így nagyon kis valószínűséggel fog talalkozni a látens igenye a bárki által vázolt verzióval.
Szóval szerintem, menjen ki a mezőre, nézze az eget, aztán pár óra alatt kitalálja mit szeretne. Ezt elmondja Neked, aztán lefordítod neki. Ezután lehet agyalni tovább.
inkább ez https://www.kepesmotor.hu/ktm-...
ez nem öli meg az embert 2 órán belül
Miért nem? Amit linkeltem, azzal lehet menni krosszpalyara, lesz kondi is elég (ha életben marad az ember ).
Elég erős is. Talán,
Nyilvan en sem gondoltam komolyan a 2t krosszt, csak jeleztem szerintem nem erdemes a nagy ero es agressziv viselkedes miatt motort cserelni.
Hatótáv, mint nézőpont szempontjából egy krossz gép nem fog nagy élményt nyújtani, azt nem tudom valós nézőpont-e, csak Ini említette.
200ast tudok
szerintem egy 150es 2t lenne neki a legjobb, de azt nem hogy próbálni nem lehet hanem találni sem eladót
utcára téblábolni úgy is valami "nagyobb" túraendúrót tervez xt660 vagy hasonlót
Ott a pont!
Vegyen egy 10es körüli normális állapotú 2T krosszt a jelenlegi mellé ha komolyan gondolja az endurozast. Aztán ha nem akkor meg tok mindegy miket beszélünk itt
Ahogy en latom:
- hagyd a 250eseket, hardban a 300as klasszisokkal tobbet ad
- minden ami tobb mint egy eves es nem elso gazdas az tuti jo par kokanyolast megelt mar (gyakran az elso gazdas 1 evesek is)
- ha jol ertem a gyerek meg messze nem profi, lehet h egy 300as jobban tetszik neki elso blikre meg agressziv es bazi eros, de a 350 sokkal jobban motorozhato. Ha nem egyenesben akar nagygazokat huzni akkor a 350nel sokkal tobb elemenye lesz. Ha meg azt akar akkor meg 2t krossz motort neki az ugy is megesz mindent egyenesben.
- en le nem cserelnem a patika 350est egy par eves 300ra.
- Inkabb a futomuvet alitassatok ra a gyerekre es mindjart jobban fog neki tetszeni

Mindegyik ele tedd oda hogy szerintem, meg azt is h nekem van 300as es 350es is a garazsban. A 300as sokkal de sokkal jobb hardenduroban (mar az igazi zergejarta utakon felfele), de csak ott jobb. Mindenhol mashol nehezebb vele. Sokkal gyorsabb vagyok a 350nel erdoben, krossz palyanmeg meg annal is. A 300as folyton meg akar olni ha nyelezni akarom.
és ezt esetleg ismeri valaki?
https://www.kepesmotor.hu/ktm-...
Igen, szerintem 52 inkább.
Ráadásul van aki nem bírja a füstöt. Szerintem súlyra se kevesebb mint egy 450 krossz
Kinti lom új idomokkal. A 65 paci ugye elírás?
En ha lesz motorom a kovetkezo egy uj 250 esetleg 350 4 t fe huski.lesz. 21 -22 es . Mivel karbis 300 ast mar nem.kapni.