Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

FrieBladeZsolt!

A hitelező cég neve, oldala: http://www.hopefor.hu/
Elérhetőségük: http://www.hopefor.hu/index.ph...
Nagyon korrektek, csak ajánlani tudom őket mindenkinek ebben a lehúzós, bizalmatlan világban. Ha ők nincsenek most nincs motorom.
Nekem nem ismerőseim, nincs belőle se hasznom, se károm, de ha hitelre van szükséged egy próbát megérnek, nagyon kompromisszum képesek.
Szia!

Sajnos nekem kiesett a cbr a kosárból, mert elég magas vagyok 190+ és a tank kiképzése olyan, hogy ütközik a térdem felett, és igy nem lenne jó hosszútávon.
Erre most jöttem rá hétvégén a mátrában amikor kipróbáltam a szóba jöhető mocikat, egyedül zx10r-re nem tudtam ülni, az nincs az ismeretségi körben.
Kár, hogy igy alakult, mert szeretem a Hondát, de a motorjaikat nem rám szabták...
Valószínűleg már nem lesz fent..legalábbis ennyiért biztosan nem. Nekem most lett volna szükségem nagyobb kezdő tőkéhez nagyobb lakáscsere vásárlás miatt ,de akkor az a projekt eltolódik 1-2 évet adig még a kicsi is elvan velünk egy szobában:)
Amit írtam lehet kivonat forg. ,de attól függ fent lesz valami horror :) összegért had bassza a sok alkudozó csőrét a dolog.(tisztelet a kivételnek) :),de ha esetleg tényleg rászánod magad a vételre akkor majd azért írj ide vagy privátban (néha most már feljövök mert azért ahogy a hozzászólásokat olvasom vannak itt jó fel igazi motorosok is :) akikkel lehet eszmét futtatni is)
De azért sok szerencsét a további keresgéléshez és sikeres vételhez :)

üdv. Zsolt
az igazság,hogy én nem vagyok kereskedő minden egyes motoromat ami eddig volt nyugodt szível adtam el és amint az ábra is mutatja el is tudtam adni..ebben volt VFR,750(persze a régi típusok)VTR Firestorm és most a CBR ,de amint írtad is ez a magyar piac egy szánalom..és szánom is az ilyen tényleg féláron és abból is alkudó embereket..tényleg nem értem ,de sajna itt tart az ország..:(
viszont amit említettél hiteles dolog az lehet ,hogy érdekelne ,ha más nem majd engem ha kocsit akarok venni :) ugyhogy légyszi ha meg tudnád adni az elérhetőségüket vagy címüket ,hogy tudjak velük beszélni mi a helyzet ez ügyben..azt megköszönném :)
Szerintem én itt lassan fel is adom az ilyen nemű szándékomat még várok pár hetet aztán kivonatom forg. és marad nekem egy pár év múlva majd újból használom addig meg néha beindítom és hallgatom a brutál yoshi hangját :))
Mondjuk megértem az embereket nincs pénzük..stb,de istenem akkor ne vegyen motor és ne akarjon motorozni..ráadásképp ezek el vannak tévedve azt hiszik csak megveszi k a gépet és más járulékos költség nincs is ,nem beszélve arról ha ne agyisten esetleg eldobják a gépet pörögnek a számlák az ember szeme előtt.
Visszagondolva a 90 évek vége 2000-es évek eleje vagy előtte mennyivel más volt minden csak annak volt motorja aki igazán "motoros" is volt. :)
De ez már más kérdés és nem ide tartozik. ;)
A magasság rendben is lenne, viszont a testsúly csak 75-80 kg körül van. Szerinted ilyen paraméterekkel jó lehet?
Szép sztori! ...sok balesetmentest!
Sziasztok!

Új vagyok nálatok, de (pár óra múlva) már remélem jogosan kérhetem a tagfelvétt. Adásvételit ma este írjuk alá :)

Egy kis használt Fireblade-vásárlási sztori Németországból
(Remélem nem találjátok túl hosszúnak)

Szóval márciusban kiköltöztem Németországba Stuttgart mellé, előtte otthon eladtam a CBR600F4i-t. Sokat törtem a fejem, hogy mi legyen helyette. R6? Cbr 600RR? Aztán képbe került a Fireblade (SC57) és ez mellett döntöttem.
A mobile.de-n kinéztem jópárat, a max keret 5200 euro.
Kinéztem 4et, mondom szombat-vasárnap megnézem őket Fel is hívtam mindegyiket pénteken és megbeszéltünk időpontokat.

Persze este nem ment az elalvás... Szombat 6kor keltem, 8kor már úton is voltam, 3 motor volt a listámon.

1.: Kereskedés, fekete gép sok extrával, 33e km, olasz... Mire odaértem már eladták...

2.: Kereskedővel korábban megbeszéltük, hogy 11kor találkozunk Nürnberg mellett egy városban, de egész délelőtt hiába hívtam. Már csak 20kmre voltam mire felvette és mondta, hogy apa lett, ezért ma mégsem jó. 300 km tök fölöslegesen... Anyád!

Hívom a harmadikat, eladva...

Elindultam hazafelé, de mondom nem adom fel!

Úgyhogy nekiestem útközben a mobile.de-nek, találtam még párat, de egyik sem tetszett igazán. Nekem valahogy a HRC piros-fehér-kék jön be, de ezek úgy emlékeztem nem is ilyenek voltak. Mindeg, gyerünk. Egy kereskedőnel megálltam útvan hazafelé, 2004-es gép, olasz, ütött-kopott... kitolja a napra hogy meg tudjam nézni, mondtam neki, be se indítsa... 5000 euro... Vicc

Na az utolsó jön. Már nem is emlékszem mi volt a hirdetésben, vezetés közben hívogattam, ez csak CBR 6 néven lett elmentve. Odaérek, barátságos tulaj, mondom meséljen már a motorról amíg sétálunk a garázs felé mert már lövésem sincs mit jöttem megnézni...
2004es a gép, 1. tulaj, 18500km, Hondában szervizelve, 18e szerviz megvolt, új Pirelli pilot power gumik, laser sportkipuf, power commander, elöl 1gyel kisebb fogaskerék, sportlégszűrő, meg még csomó minden. Természetesen minden legális és forgalmiba beírva.
Kinyitja a garázskaput és ott áll...
HRC fényezés, toljuk csak ki a napra!
Nézem, nézem, basszus KARCMENTES! Na jó a felnicsík már kopott :)
A tulaj minden hasztnáltmotor-vásárló álma, 2 hete még eszébe sem jutott eladni, de aztán új kocsi meg a gyerek, nincs ideje használni.
Évente párszor haverokkal elmentek 1 hétre a Fekete erdőbe kanyarogni, és ennyi. Meséli a túrákat meg hogy milyen váltássegítő mittudoménmit tettek rá a szervízben stb. Minden eredeti cucc ami le lett cserélve (kipufogó, indexek, plexi stb.) szépen becsomagolva a polcon szép rendben, egy igazi maximalista.
Gondolkodom mi legyen. Keressek tovább? Van értelme? Erre beindítja.
Hát olyan hangja van, hogy majdnem becsurrantok tőle!
Mondjuk reggel óta úton vagyok, eddig csak folyadékbevitel volt :)
Csak toporgok mint a szarógalamb, nézem-hallgatom-nézem-hallgatom...

Áh, kár tovább keresgélni! Csak az 5500 euró sok nekem. Mondom neki, nincs pofám alkudozni, ez a gép szerintem ennyit megér, de mivel irányárként volt megjelölve, mondjon egy végső árat. 5300...
Arrébb megyek, kérek 5 percet. Rágyújtok, nézegetem a gépet, a számlákat, szervizkönyvet...
Aztán nyújtom a kezem: OK, DEAL!
Vigyorgok mint a vadalma, a tulaj gratulál(!)
Ja és megkérdezi: nem akarsz esetleg RÁÜLNI? Annyira kész voltam, hogy addig megérinteni sem nagyon mertem! (Ja most hogy írok róla, újból remeg kezem-lábam)

A srác megígérte, hogy nem adja el másnak, én meg hogy hétfőn jelentkezem. Biztosítás már meg is van kötve, ma este aláírjuk az adásvételit.

Basszus mekkora mák hogy megvették a feketét :) Ugyanennyi volt


Pár kép a Kiválaszottról:
A magyar használt motor vásárló (tisztelet a kivételnek, mert biztos van ilyen is) mind gyanakvó, és már akkor alkuba kezd amikor felveszed a telefont… El sem indul ha nem akarsz rögtön engedni pár százezret! Valóban szánalmas és elszomorító.
Valós piaci ár alatt árulsz egy jó motort, (mert el akarod adni) neked kell bebizonyítanod hogy valóban jó a motor és sérülésmentes meg minden! És azt is be kell bizonyítanod hogy annyira jó a motor hogy a legjobb, és csak azért adod el mert kell a pénz másra, mert amúgy soha nem adnád el…. És nem hiszi el b.meg! Neki full gyári kellene amivel csak napos vasárnapokon gurultak és 7 ezer fölé nem pörgették, és 10 ezer van benne persze 5 évesen… és persze minden extrával amiért te igen komoly pénzeket fizettél ! Na, a másik nagy para a pályán használat! Mert tudjuk M.o-n mindenki csak túrázásra használja az 1000-es „supersport” motorját…. és a túrához van benne PC,gyorsváltó,gyorsgáz,stb…. Amúgy nem tudom mi a baj a pálya használattal ?! Ezeket a motorokat oda tervezték, és attól hogy valaki egy évben kétszer - háromszor ellátogat valamelyik ringre attól nem lesz hulladék a vas. Sőt több törődést és odafigyelést kap, mint némelyik utcai társa. De hát „ezeknek” mondhatod, itt mindenki fél áron akar új motort venni!
Na hát ezért nem hívtalak fel, mivel nem agyatlan vagyok így tudtam értelmezni azt, hogy alku nincs.

Ha majd 2-3 hónap múlva még mellé tudok annyit tenni, hogy fussa a gépet, és fent lesz még a hirdetésed akkor megkereslek.
ÚÚÚÚÚÚÚÚÚr Isten, ez bezsa.rás!
Hihetelen ez a magyar piac. Előre félek, ha majd valami komoly dolgot akarok árulni. úgy látom fel kell készülni. Ő akar venni motort, de szállj be az úti költségbe. Biztos komoly érdeklődő volt. Csoda, hogy bírod ezt a sok idiótát. Én, mint korábban is írtam kb. 100.000 ezret kocsikáztam el motor után. Pesten élek, de kétszer mentem Szombathelyre, Balatonfüredre, stb.. és eszemben sem jutott, hogy pénzt kérjek. pedig lett volna miért, mert lebiztosítózott hulladékora pazaroltam a pénzem, meg az időm. Biztos ráakad egy értelmes vevő, aki értékeli a jót. A barátom idén hírdetett egy 100 XX-et. A képekeken túra dobozzal volt lefényképezve, de a hírdetés szövegébe világosan le volt írva, hogy azok már nincsennek meg. Erre jött egy madár, aki már első látásra komolytalannak tűnt úgy akart alkudni, hogy neki csak dobozzal kell. Ezt értsd meg!?
Mindegy! A hitelről annyit, hogy jogosan félnek tőle az emberek, én is bizalmatlan vagyok (szakmai ártalom), de ha mindkét fél normális működik a rendszer. Én is hitelre vettem a gépet tavaly. Az eladónak ugyan az volt a gondja, mint neked. nem akart szaladgálni feleslegesen. Joggal! Van az üllői úton egy korrekt hitel iroda, akik miután átestem a hitelbírálaton a cég forgótőkéjéből megelőlegeztékj az akkori tulajnak a hitel összeget. Tehát a lefoglalástól számított 3 napon belül ki volt fizetve a motor és a hiteles ügyintőző házhoz vitte a pénzt. Nagyon korreketek, úgyhogy ha valaki hitelezni akar mond meg nekik, hogy ezeken keresztül meg tudják oldani, ha gondolod. Esetelg az elérhetőségüknek utána nézek.
Értem és tudom milyen érzés pár ezrekről beszélgetni ,de azt is tudom ha az ember már csak kilép az utcára simán elkölti ennek az összegnek a felét sok hülyeségre ami nem is kellene :)
Igen nem titok 1.69 ről indultam az alja az 1.45 ért is elvitték volna már ,de a vége max. 1.5 lenne.Most tényleg pár 1000Ft okról nem akarok beszélni :)) utikültség...stb beszállok-e pl. sokan ezt is megkérdezték :)
Szánalmas ez a magyar piac. Nekem a 40 000Ft pályaidomomba akartak beszámoltatni 500W-os erősítőt.
már megvették volna..
1. hitelre (amihez nekem kellett volna vidékre utaznom levinni a mocit ..stb és a többi kétes megkeresés..)
2. 80% cserélni szeretne vagy (böszme BMW és audikra,nekem max. egy családi autó) vagy. kisebb mocit akartak volna beszámítani pl.600RR,954..stb.De ha újból motorozni fogok csakis ez 2006-2007 évj. CBR 1000 RR lesz :))
3. alkudozni egyből 100ezreket a már tényleg durva és pofátlanság szerintem..
4. természetesen nem minden áron eladó..inkább kivonatom a forgalomból és majd ha lesz újra lehetőségem időm megint motorozni :)

Tehát a következtetést mindenki vonja le saját maga.

ui. és igen amit te is írtál 8 év alatt 40e km(évi 5000 az szinte a nullával egyelős szerintem,mert ha csak túrázni megyek egy hétvégén min. 500km belemegy) egy tulajnál az biztosan sok
,de ha így van vegyék meg a 10-20ekm-s csodás 2-3 gazdás vasakat.Áldásom rájuk.
Ez a moci szerintem is ajándék ilyen felszereltséggel és tudom fölösleges a sok extra,de ha akkor volt rá keret főleg,hogy másra se költöttem(kellett költenem) az évek folyamán csak a mocimra,miért is ne tettem volna meg :)
Kb. 175-180 cm magas és 90-100 kg-os emberre jó. Én súlyban most léptem át a felső határt és mivel sportolok ezért karban és vállban kezd szűk lenni. Ha érdekel a dzseki küld el a számod vagy a mail címed és a részleteket megbeszéljük.
Szia!

Nézegettem már a motorod használtautón, nagyon szép.
Menne a kocsimhoz is, ezüst Accord , én is Honda párti vagyok ha tehetem, bár a Suzuki (mociban) is teljesen jó szerintem.

Láttam azt is, hogy most lejjebb vitted az árát, sőt őszintén szólva ma gondolkodtam rajta, hogy felhívlak.
De az utolsó mondat a hirdetésben elég egyértelmű, és nekem sajnos most per-pill nincs ennyi pénzem motorra.

Nem sok híja lenne, de 1.5 a keretem amibe az átírás is bele kell hogy férjen, és ez a nagyon max mert eredetileg ilyen 1.2-1.3 körüli szeretem volna megúszni, hogy ne nullázzam le magam teljesen.

Gondolom te pedig nem fogod lejjebb vinni annyira az árat, mert ahogy számoltam kb 130 lenne az átírása hála az új rendszerek...
Engem érdekelne a Repsol-os dzseki. Méreteket tudnál írni? (magasság, testsúly stb.)
Nem értem miért nem vették még meg, mert látom, hogy egy jó ideje árulod. Pedig szép és jónak is néz ki, rengeteg extrával és az ára is jó.
akkor majd utasként inkább én viszem..mint mások;)
1-2 éve szerettem volna pont ilyen ezüstöt mert ebbe a legszebb a piros nem a legjobb. De hát akkor egy darabot nem találtam belőle, de nem is baj Jól jár vele valaki az biztos. Kislánynak még jó lenne ha nagy lesz
Halli.
Nem tukmálni akarom 15-20 év motorozással a hátam mögött..sajna most is csak egy tündéri 1 hetes kislány aki miatt megválnék szeretett motoromtól.A választást Ő hozta ,hogy itt van a karjaim között:) ha Ő nem lenne soha nem válnék meg a motoromtól!(de még a lottón nyerhetek:)
De ha tanácsot adhatok csakis HONDA legyen.15 éve csak Hondám van és az 1000RR be is már 40ekm tettem igaz nem pályamotorosként,de azért közúton is lehet rendesen menni egy ilyen géppel.
ha van kérdésed szivesen válaszolok.

üdv.Zsolt
Azt hiszem ennyiért beruházok én is egy szettre, aztán majd (mivel csak 24 van benne) 10.000 km múlva belerakom.
Bár a motoromban még nincs 48-ezer,de rendeltem a Hurley motorsporttól 4 ilyen db gyertyát.kb 2hét alatt van itt 18e valamennyire jön ki.Egy kb 10cm x 10 cm-es csomagban jön,minőség ok.
Nem érdekel esetleg valakit egy új xl méretű Repsol bőr dezski? Én sajna télen "kinőttem".
Higany mester megelőzött Onnan is lehet jó árba rendelni de én a pink motors-nál vettem mivel egy motoros cimbim 15 éve onnan vásárol és neki van kedvezménye bőven
Nem tudom neked pontosan melyik való bele mert sc57-ed van. Enyémhez ez van írva.
mi az hogy hol? kattints a linkekre! a drágább itthon van, ilyen netes rendelgetős, a másik meg ebay.