Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem mondhat ilyet olyan, akinek van terepmotorja!
Nincs vége a szezonnak! Csak egy másik szakasza folytatódik!
Haha! Ki így, ki úgy.
Mély depresszióba estek a népek, vége a szezonnak.
Na mi van itt, mindenki szétázott?
És IGEN!
Remélem most csatolja a képet is!
Majd meg halok már egy jó kis erdei körért is addig, míg be nem esőzik, (saraskodni nem szeretek) de már egyre gyanúsabb, hogy erre idén még lenne alkalmam.
No de majd tavasszal bepótolom,,, és bepótoljuk azt az elmaradt kört is.
Mi voltunk kinn tegnap kicsit a pitekkel is!
Épp beszéltük, hogy jól elmaradt a tervezett közös dzsungelhódítás (is)! Na de majd csak bepótoljuk egyszer...
Múlt hét szerdai gurulás óta csak a meló.
Hétvégén is... még annyi időm sem volt, hogy a bokorugróval egy félórás kis levezetésre kiugorjak az erdőbe...
Hááát,,, nálam konkrétan ez a helyzet.
De talán holnap megyek egy kicsit.
Remélem mindenki motorzik, azért van itt ekkora csend.
2014 Motoros túra!
Egy nagy romániai vegyes túra az úti cél! Mitől vegyes?
Hát kérem szépen lesz itt folyó, tenger, hegyek és városok. Érdekel? Akkor olvasd a menüt: Június 21-én reggel indulás Budapestről 6 órakor. Határátkelés Kiszombornál, tehát csatlakozás lehetséges az 5-ös út mentén. Temesvár és Lugos érintésével első szálláshelyünk Herkulesfürdőn lesz. ( Bp.-Herkulesfürdő 480 km.) Június 22-én legurulunk a Duna mellé és végig mellette haladva a Kazán-szoros és Vaskapu érintésével Oltenitaba érve elfoglaljuk a következő szálláshelyünket. Aznapi penzum: 450 km
Június 23-án reggeli után szintén a Duna mellet haladva, majd átkelve rajta Dobrudzsa lankáin áthaladva a Fekete-tenger partjára érünk Costinesti üdülőhelyre. Aznap 235 km.-es táv a motoron. 3 éjszakát töltünk egy kellemes szállóba, mely alig 300 m.-re van a tenger partjától. Kipihenjük magunkat a sütkérezés közben, hiszen a hegyek következnek majd! Június 26-án lesöpörjük a homokot a mocikról és elindulunk Székelyföld felé. A Bodza fordulón átkelve Brassó fölött hagyjuk el a Kárpátokat egy kevés időre, hiszen szállásunk a hegyek között lesz Bálványosfürdőn. Odáig 465 km. a távolság a tengerparttól. Június 27-én jó lesz kipihenve elindulni, mert bár csupán 150 km.-t teszünk meg aznap, viszont a következő helyeket érintjük: Kézdivásárhely, Nyerges-tető, Csíkszereda, Tolvajos-tető, Székelyudvarhely, Szejkefürdő (székely kapuk), Farkaslaka (Tamási Áron), Korond, Parajd, Szováta. Addig kellőképp elfáradunk a bámészkodásba, így szállásunk Szovátán lesz. Június 28-án lustálkodhatunk kicsit reggel, hiszen ismét keveset kell gurulnunk aznap. Mindössze 160 km.-t, Kolozsvárig. A várost feltétlenül meg kell nézni, így utolsó szállásunk is ott lesz. Június 29-én reggel indulás haza. Nagyvárad felé megyünk és Ártándnál gurulunk be Magyarországra. Amúgy Kolozsvártól – Budapestig 420 km. a távolság.
Összesen 8 éjszaka/9 nap a kaland ideje és a megtett út ez alatt 2370 km lesz! Hosszabb túráról van szó, de kényelmes távokra osztva. Bejárt útvonal, így meglepetések nem lesznek. Ja: és a vezetők is tapasztaltak és bírják a hely és nyelvismeretet. Tudom, hiszen mi vagyunk azok!
A lényeget majd’ el felejtettem: az egész út szállás költsége 105 euró/fő. Ez a 8 éjszaka szállásdíja 2 ágyas, normális szálloda illetve panzió szobákban. Ellátás nincs benne, így az egyéni, akárcsak a benzin. Út és pályadíj nincs, csupán egyszer kelünk át komppal a Dunán, annak a költsége pár lej lesz. Ha ketten jöttök egy mocin, akkor lesz hálótárs, ha nem, két külön lovas kerül egy szobába. 5 szoba lett lefoglalva mindenhol, 10 személy részére. Két motoros pár már vagyunk, így keresünk még 6 személyt. Lehet 3 motoron, vagy akár haton is, amennyiben szólóban vannak. Ha valaki úgy dönt (és határozottan teszi azt hogy jön, 50 euró beugróval teheti komollyá a szándékát.
Az út során nem törekszünk a száguldásra, itt viszont nem árt majd a gyorsaság…

Költségek:
Szállás költsége 105 euró/8 éjszaka/fő.
Étkezés, benzin egyéni, attól függ, mennyi a fogyasztásod neked, illetve a mocidnak! Út és pályadíj nincs.

Részletek:
Felszerelés: tengerre úszó gatya, hegyekbe pulcsi. Szerintem ennyi...

Jelentkezni lehet:
Bakos Sándornál: 30/4199900 vagy ozike60@gmail.com (Kawasaki EN500)
illetve
Szigeti Istvánnál: 20/ 4724166 vagy szigetiistvn92@gmail.com (Piaggio 500 X9)
Benézek és utánaérdeklődök mennyibe lenne az anyag.... a hegesztés nem lenne gond, csőhajlító is van.
Esztétika meg egyébként nem nagyon zavarna, mert egy egy papír nélküli sárdagasztóra lenne.
Kb 50 cm-es cső kellene, megkérdezem nincs-e vmi hulladékuk, ha nem adnak méterre.
Szerintem jobban jársz, ha csináltatod... Ha meg kell venned kb. 2m (egy szál) rozsdamentes csövet, meg X db ívet, és utána még kell valaki aki meg tudja hegeszteni (lehetőleg AVI-val, mert a CO2 nem olyan szép, és nem annyira viszi a rozsdamenteset), akkor majdnem ott vagy, hogy megcsináltatod valakivel 10-ért (nekem annyi volt a DT-nél). Szerintem.
SZATEX BT-t ismeri vki Miskolcon? Elvileg ott lehet kapni összekötő csőnek anyagot...!?
Köszi, így már tudom hol van!
Talán így a legegyszerűbb. A garázsok mellett kell bemenni a kapun.
Az merre van pontosan?
Kösz a választ, akkor majd be is nézek oda és megkérdezem mennyiért csinálná meg.
Miskolcon a közlekedésfelügyelet mögött, az udvarban van egy öreg, aki hegeszt alut.
Üdv!

Miskolcon vagy a környékén (inkább Szikszó- Encs-Szerencs) tudtok valakit, aki alut hegeszt?
Van egy hátsó felnim az XT-hez és 3 helyen a küllő tövénél hajszálrepedést vettem észre.... lehet elmenne még sokat, de inkább meghegesztetném.
Elkészült a szezonzáró pályanap képes beszámolója!Keresd magad a képeken!
www.motorosnap.com
Üdv:Laci
Az összes hacker elmehet oda, ahova gondolom.
Az út jó volt, de kurv@ sokan voltak - leginkább kocsival.
Hollós irányába is jó volt az út, egy két kanyarban a földhöz gyógyult levelekkel, de ránézésre nem volt vészes. Persze ilyenkor már nem árt az óvatosság.
Sziasztok!

Valaki esetleg tudna adni egy kis helyzetjelentést, hogy Liláig kb milyenek az útviszonyok?

köszi előre is
szabi
Mi szoktunk arra járni, de nem voltam most arra, inkább aggtelek felé kerültünk.
Köszi a választ!