Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jut ki. Határérték alatt. Mértem.
Valóban így van.
Ezért írják rá a mikróra, hogy ne száríts benne macskát Remélhetőleg te nem férsz bele, így nem lehet probléma.
Ha be van csukva az ajtó akkor zárt a Faraday kalitka.
Az ajtó illesztéseknél lehet kifújás. Ebbe nem érdemes közvetlenül belenézni, (bár vélhetően ez sem okozna gondot) de pár centire már nem rosszabb mint a mobilod amit a fejedhez tartasz.
Valóban.
Ezért írják rá a mikróra, hogy ne száríts benne macskát
Ha be van csukva az ajtó akkor zárt a faraday kalitka.
Az ajtó illesztéseknél lehet kifújás. Ebbe nem érdemes közvetlenül belenézni, (bár vélhetően ez sem okozna gondot) de pár centire már nem rosszabb mint a mobilod amit a fejedhez tartasz.
Igen, mellyebben en sem mennek bele, en elhiszem hogy a toltot jol megcsinaltak. Arra reagaltam, amiben azt mondtad, hogy a nemetek szerint lehetetlen olyan olcson csinalni, mint a tesla. ezt te a feszes, hatekony tervezessel, munkametodussal magyaraztad. sajnos a pontos cikket nem talaltam meg, szivesen belinkeltem volna. Nehany masodperces kereses utan a Wall Street Journalban megjelnt cikk reszlete:

"Tesla’s rollout of the Model X sport-utility vehicle in 2015 also was plagued by quality and design issues that left suppliers scrambling and hourly workers having to rush to meet lofty goals. But the plans for the Model 3 are far larger, meaning the lack of a fully working assembling line so late in production could deal a bigger blow to the company."

Tehat minosegi/tervezesi problemak is voltak a total fejetlenseg miatt. Mindezt tetezte Musk viselkedese, ami inkabb totalitarius allam foemberehez hasonlithato, mintsem valamilyen zseni, aki tudja mi mitol van.
Haggyá a vízerekkel egyik fanatikus cimbora a harmadikon nézette a vizereket, hova tegye az ágyát, panelban, ahol a wifi is elakad a rengeteg faraday kalickában.
Nem igazán értem én ezt. Az éterben millió olyan dolog sugároz amiröl fogalma sincs sok embernek. Szinte minden hullámokkal ad, vesz, kommunikál a világban, mg a müholfak is amelyek navigálnak, tv sugároznak és nem milliwattokkal. És még szoba se jön a rengeteg földi kommunikáció, akár müszerek között. A wifi az lófasz. Sokszor nagyobb telhesitményü sugárzás hasit át rajta csak épp nem tud róla
ehhez nem értek, van aki nem alszik víz éren meg a tököm tudja miféle számomra baromságokban hisz
én nagyvonalakban leszarok minden ilyen dolgot
amúgy vannak egész országok ahol elég jelentős a mikro ellenesség
Én konkrétan tudom hogy működik a mikró - a bele tett tárgy valóban nem válik sugárzóvá, de hiába a Faraday-kalitka a plexi ajtóban, azért bőven jut ki sugárzás a készülékből üzem közben.
Na jó, de a nukleáris gyorsító se sugároz ha kikapcsolják meg az ember se akit kiszednek belöle, pedig az radioaktiv. A mikró más elven működik.
Azért nem egészen mindegy, hogy tíz milliwatt, vagy 1 kilowatt.....
Hát ja.
2.45Ghz-en megy a mikró
Szóval a wifitől is retteghetne ennyi erővel
Bár pont most volt balhé hogy a pár kolléga elkezdte kihúzgálni a Wifi elérési pontokat mert hogy a sugárzás káros rájuk
De csak ez, mert 4 antennája van az otthoni az nem zavarja, mert az csak két antennás.
Nem nukleáris energiával müködik a mikró
Nos ez egy messzemenőbb vita. Nem a Tesla vs. Németek a kérdés, hanem ha megnézted a linken ahol EV töltőket boncol azt ember, egy szimpla akkutöltőt hogy csinált meg a Tesla, és hogy mindenki más.
A trehányság, a tervezési nemtörődömség, túlkomplikálás, felesleges költségek, nem a Teslában érhetők tetten.
Micsoda? Nemhogy nullas de sokszor a minuszos is! Foleg ha osszessegben termel profitot. Sokszor a minuszos nelkul a plusz profit sem jonne ki, mivel koltseg allokaciokat tud lefedni. Vagyis ha nincs mas akkor ez is valami...
azt a kis szart még most is gyártják szóval nem hinném hogy akkora bukó lenne
amúgy sok esetben egy nullás mérleg is jobb annál mint hogy ne legyen gyártás
Bár idejott a politika meg egy kicsit más is, de a normális hangnem szerintem is maradt, szóval annyira nem baj ha más is az asztalra kerül néha.
Szerintem.

Emlékezz vissza a Smart esetére, már a gyártás elején világossá vált, hogy iszonyat bukó lesz a sztori.
Talán a Merci ki is farolt belőle.
ez a lényeg: nekünk tetsző.......
mert annyi féle igazság van hogy meg sem lehet midet számolni

pl egyik ismerősöm nem eszik mikrózott kaját mert sugároz és káros, ellenben kb napi 3-5 órákat mobiltelefonál
nem tudom bizonyítani hogy a mikrós kaja sugároz-e vagy sem de a mobiltelefon az 100% hogy igen hiszen ha nincs rádiójel nincs beszélgetés....
Bar en nem szeretnek elkanyarodni a motorszerelestol ebben a topicban, de ez valamennyire jarmuvekrol szol. Es jo lenne, ha nem mennenk at politikaba, ha mar vegre ertelmes emberek normalis keretek kozott vitaznak, amit mar nagyon reg lattam a sportmotoron.

A tesla nemreg lett nyereseges (allitolag). A nemetek, meg a tobbi autogyarto is tudott volna minuszos termeket csinalni, csak nem akart.
Hatalmas fluktuacio volt a tervezocsapatban, az egyik irt egy memoart, hogy mekkora kaoszban kellett dolgozni. hataridot egyaltalan nem tudtak tartani. tervezesi hibakbol adodoan, vagy fejetlenseg miatt, vagy mert megint elment egy ember. Ezt a mennyisegu informaciot, ami egy autonal van, egy ember nem tudja atlatni, a mernok irasa alapjan az ostort jol csattogtatta Musk, pl nem engedte szabadsagra az embereket azzal a cimszoval, hogy "epp a vilagot mentjuk meg, blablabla" de a szervezetlenseg feltunoen nagy volt, ami a minoseg rovasara ment.
Szerintem is a tények ott voltak amit én állítottam és kizárt, hogy más legyen. A lényeg számomra amit Kéri úr írt, mindent és mindenkit meg kell hallgatni oszt amennyi eszünk van aszerint levonjuk a nekünk tetsző "igazságot".
Nem állítom, hogy nincsenek konteók, sőt.
Viszont jelentős részüknek az a feladata, hogy tényeket maszatoljanak velük.
Jaja,válság lesz és összeomlik minden.
De ez a világ megesz......
Volt pár kolléga régen mikor a szíriuszos ügy végre világossá vált mindenkinek és igen hittek benne, oszt komolyra véve elkezdtem tolni, hogy na jó, de oda honnan mentünk?....és akkor előadtam, hogy honnan máshonnan mint innen a szép kárpát medencéből és gyorsan kerestem a neten ehhez bizonyítékokat amikből kiderül, hogy a csakra helyek felszállópályák és a szerb piramisok űrhajógyárak meg egy halom ehhez hasonló kiváló és helytálló megdönthetetlen bizonyítékot miáltal pár nap múlva néhányan elkezdtek hinni benne és terjesztették a legnagyobb meglepetésemre........hát kb. ennyi legyártani egy konteót bármilyen témában....
Egy világ omlott össze bennem.
Akkor ez olyan, mint a vallás: amelyik tény nem illeszthető bele az ideológiánkba, arról nem beszélünk, azt elhallgatjuk.