Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

En azon az elven vagyok, hogy megveszem meg ha 5 evente egyszer hasznalom akkor is es nem kerek kolcson, de nem is adom kolcson.
Milyen igaz!
Teljesen jogos. Nekem is vannak ilyenek, némelyik jóval drágább mint amiről szó van.
Az a gond, ha lenne is ilyenem nem jutnék előbbre egy gyertyacserénél a mai motorokon. Igy inkább másnak fizetnék hogy méricskéljen.
Ne sajnáld: egy gonddal kevesebb!
Már az én szerszámom is nagyobbrészt lóg!
Nekem szinte kizárólag ilyen szerszámok lógnak - amikor akció van a Lidl-ben, akkor mindig elcsábulok...
Vagy 10 olyan szerszám lóg a garázs falán, amit még soha, vagy 1-2x használtam talán. De ha kell, ott lesz.
Aztán amikor az ember megokosodik és rájön, hogy ott van neki egy csomó felesleges szr amit már évek óta nem használ, mert közben a szakmája is más lett, no akkor lehet tükörbe nézni!!
Egyszerű ez, ha van rá pénzed, megveszed, ha nincs, mondasz valami okosat hogy miért nem éri meg
Nem, nem jön vissza viszont ha ez a pénz nem hiányzik máshonnan akkor már csak szórakozásból is megvenném mert tényleg többet tud mint az összes többi együttvéve. Már rég óta nem bérszerelek így akár nekem is felesleges lehetne, de azért, hogy évente a magam és pár haverom motorjára ráakasztom és így nekem megéri megtartani. ....mondom ezt úgy, hogy nem üzletelek és promotálok pinkinek csak pusztán ezt használom 11 éve és bevált.
Persze persze, 30ev mulva vissza is jon az ara
Hosszútávon saját célra is megéri.
Dugattyú, és gyürük kopása!
Pl. szelephibákra lehet következtetni.
Milyen hibákat?
Köszönet Laci! Én sem szoktam ilyenekkel sokat vesződni, a motort alőtte raktam össze , szelepszar-szimeringezés, mind a 16ot , és egyéb ilyen nyalánkságok a szelepállítás hidrotőkével történik benne, nagy gubanc nem volt Csak qrva sok van benne . Most már nem biztos hogy rá vinne az akarat!
Szerencsére ilyen nekem sosem fog kelleni
Egyszer lett volna jó de beállítottam fülre
Teljesen használható volt még úgy is hogy az egyik pilot csavar full bele volt rohadva
Ez nem csak egy szimpla szinkronteszter, hanem komplett szívóági diagnosztikát megcsinálja, tehát nem csak a vákuumot méri, hanem a vákuum munkaütemenkénti jelalakját is, amire analíziseket tud futtatni.
Tehát egy csomó hibát két pillanat alatt ki tudsz szűrni, a több órás szopás helyett.
Aki ebből él annak megéri.
Nekem, meg neked, mint hobbi szerelőnek, nem éri meg, nekünk elég egy mechanikus vákuum mérő...sőt nekem az sincs. Elmegyek Bambi mesterhez és lenyúlom az övét ha nagyon szükségét érzem
Mit tudsz vele mérni és állítani?
Így van, kell az is.
Az órás sehol nincs ehhez, sokkal pontosabb és több mindenre jó.
De ha már minden topicba bekerült marketing céllal, tényleg komolyan érdekelne pontosan mire jó és mit tud. Gondolom nem háztáji motor szereléshez készült, és nyilvánvaló, higy nem egy szimpla vákuummérő bár én még olyan reduktorral se találkoztam, ami visszafelé is mért normálisan
Ezzel most egyetértek. Bár én se adok érte annyit, de nem is használnám ki egy jó műszer mindig megéri az árát.
Nekem saját célra kellett, és nem volt kedvem elmenni és egy kupac pénzért venni valami szrt amit 4-5 évente egyszer használok, még akkor sem ha ez sokaknak itt nem tetszik!