Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én meg soha nem fogom tudni kihámozni melyik a legoptimálisabb lánckenő spray.....
nekem mindegy mindenki annyit költ rá amennyit akar.......
nekem letakarítja a homok, az meg ingyen van
énis benzinel mosom keverek még bele lánc olajat is . ha a benzin elpárolog ott marad a láncon az olajfilm
Vegyetek egy Kettenmaxot- sima petroleummal, kb fél óra átpörgetni- az alul összegyűlt koszosabb petro meg jó a fogaskerekekre és a blokk házra. Utána tiszta petroval kicsit még áthúzni és a lánc csak ilyen tiszta lesz tőle... A kis rozsda ne tévesszen meg senkit, az csak a motor vízzel való lemosása után keletkezett. Akit zavar még áttörölheti jobban és lejön róla.
A Brumi által linkelt teszt szerint mégis van gond ahogy eddig többször is mondtam bár nem tudtam igazolni mással mint tapasztalattal.....mondjuk én soha nem takarítok láncot, nem érdekel, fújom ha fényes oszt jónapot, elég sokáig eláll így, de az olajozással még sokkal tovább.
Ha jól veszem ki elég nagy az eltérés pedig csak egy napot áztak a gyűrűk, kb. ezt mondom Ininek amikor beteszi amit ilyenkor szokott, hogy mégsem jó ez így.....itt legalább mértek is és nem szemre állapították meg, hogy nincs bajuk.....elég ha csak egy kicsit megduzzadnak a gyűrűk akkor a mozgástól már szétszakadnak....
Én sima kimaradt motorolajjal szoktam. Egy ecsettel felviszem a láncra az olajat, majd kis idő után ronggyal letörlöm a trutymót. Hosszadalmasabb meló és pepecselősebb mint a lánctisztító spray, de nekem az a szubjektív véleményem, hogy a lánc tisztító spray kimossa a zsírt az o gyűrűk mellől is. Azt ami gyárilag ott van, és szerintem nagyon fontos a lánc élettartamának. De lehet petróleummal is. A brigecollal az a gondom mint a láncspray-vel. De szerintem majd meg mondják a tutit.
Egy érdekes teszt: http://www.advrider.com/forums... kerosene=petróleum.
Sziasztok!

Motul C5 lánckenő pasztával van valakinek tapasztalata? Érdemes kipróbálni? Jobb mint a láncspray?
nem mondom hogy mosd benzinnel, mert mindenki elkezd kővel dobálni
ezért csak azt mondom hogy teszteltem a lánc o-gyűrűit és semmi baja nem lesz a benzintől
ez nem 1-2 napos teszt volt, hanem hónapokig ázott benne
Lánctisztító spray, vagy petróleum.
Sziasztok.
Lehet hogy hülye kérdés,de a láncot mivel érdemes takarítani?Brigéciol,féktisztító spray stb...... ?
Előre is köszi a választ.
Köszönöm!
Köszi a választ! ;)
Szevasztok!Kérdésem lenne azokhoz akiknek van tapasztalata REPSOL olajokkal.Van egy Yamaha R6-om,olajcserés lesz,kaptam 1 REPSOL Moto Sintetico 4t 10W40 olajat,perpillanat Motul 5100 10w40 van benne,tökéletesen meg vagyok vele elégedve.A kérdés,jó lesz e a motorba ez a fajta REPSOL vagy nem!
Olyannal amire az van ráírva, hogy 2T

Motul Scooter Expert 2T.

Én ilyet nyomok. Füstölésgátlós, fasza.
Hali! Kezdő robogós vagyok és egy kérdésem lenne.
Milyen olajjal keverjem a benzint? márka,típusra gondolok :)

a motorom Suzuki lets 2 2ütemű
2 évente.
Sziasztok megint egy kérdésem lenne miylen gyakran cseréltek a villaszárakban olajat? elöre is köszi
Szétszedni nem akarom,mert 2009-es a motor 10E km-el és nem hiszem,h nagyon gáz lenne a belseje. Én inkább csak arra gondoltam,h a gyári fékolaj találkozása a másikkal mit vált ki,mert pl. a 600, meg a 660-ról olvastam,h nem keverhető más olajjal. De természetesen ki akarom pumpálni az összes régi olajat belőle,plusz rendesen átengedni rajta az új olajat,h a régit kimossa belőle.
sajna nem lehet mindig felfelé menni, pedig az a kedvencem
Szóval állandóan rajta állsz.
Grizliből nem koalából.
Nagyon kérlek ne tedd.
a munkahengert érdemes kipumpálni
már a 6-8 éves motorok munkahengerébe is van egy csomó zselészerű trutyi(kb senki nem cseréli a fékfolyadékot időben)
kb egy fél napos meló az összes fék pucolása
a karmantyú-porvédő(k) helyét ki kell kapargatni fémtisztára utána nem fogja majd úgy a tárcsát a betét
aztán szemrevételezéssel meg lehet látni milyen állapotú a porvédő, általában full ragya már a széle, szóval nem árt cserélni a gumikat
általában olyan 3-6 ezer/dugattyú a javítókészlet
nincs semmi hibám csak nem szereti ha 5km/h tempóval van 3-4km távon fékezve 45+fokos lejtőn