Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem. Kintröl probálj meg, én is onnan rendeltem.
Sziasztok!
Tudtok esetleg Magyarországon olyan üzletet vagy helyet, vagy személyt ahol/akitől lehet vásárolni BERIK ruhát? Sajnos eddig nem találtam.
Köszi ✌️
Mugen Race kabát eladó:

https://www.kepesmotor.hu/text...
Kicseréltem. Már nem aktuális.
szvsz elég a külön gerincvédő a bőrruhába beépítetteken kívül.
Valakinek egy "L"-es szellőzős bőrkabát? 29.900 Ft volt most SHOX akcióban.....
Ha nem kell senkinek akkor visszaküldöm, mert kicsi lett.
Méretprobléma miatt eladó Course Seasons téli kesztyű.
Hipora vízálló membránnal, termobéléssel, protektorokkal, tenyér-erősítésekkel, tépőzáras rögzítéssel, mutató- és hüvelykujja végén érintőképernyőhöz való rátéttel. Állapota új, címkés, gyári csomagolású, mérete M, a gyári mérettáblázat szerint 10,5 cm tenyérszélességhez jó.
9999 Ft (+posta), Budapest.
Sziasztok! Eladó új Scorpion Exo 1400 Air Carbon XS méret. 110.000 HUF 06204495415
Hahó!

Valamelyik nap írtam is, hogy mi a véleményem erről a témáról, de eltűnt az üzenet!
Az én bőrruhámban sima CE protektorok vannak. De átlagban majd mindegyikben ez van.
Nem szeretném megtudni, hogy alkalmasak-e a céljukra, de szerintem a minimális követelményeknek megfelelnek, mert ugye kaptak engedélyt!
Mint mindenhol a komfortnak ára van. Nem biztos, hogy biztonságosabb a hipiszupi protektor, de kinek mire van igénye. Ha megnézed a sisakteszteket, ott is van szórás. Van, hogy a gagyi sisak jobban teljesít, mint a márkás több százezres sisak és biztonságosabb, cserébe kényelmetlenebb, esetleg olcsóbb anyagokból készül, szóval jobb a viselése.
Szerintem menj el egy boltba és próbáld meg az elgondolásaidat, és rá fogsz jönni, hogy neked melyik a jó! Ne abból indulj ki, hogy nekem jó valami, hanem abból, hogy neked mi a jó! Ha 20 embert megkérdezel mind a húsznak más lesz a jó. Kinek a szőrös, kinek a kopasz.
De ha belegondolsz, hogy ha veszel egy bőrruhát, mondjuk 150-ért, abban van protektor. Ergo nem kell venned semmit a gerincprotektoron kívül, ha azt akarsz. De ha nekiállsz protektorokat külön venni, akkor azt mibe teszed? Kell hozzá venned valami ruhát is, tehát igazából, maximum cserélgetheted őket! Viszont akkor már nem biztos, hogy passzolni fog, vagy éppen gyengíted az eredeti hatásfokát.
Gaerne cross csizma eladó! 44 és méret. A képeken látható állapotban. Használt. 9900ft.a fox terdvedo ajándékba jár hozzá. Tel:70 392 6846
Sziasztok!

Elég amatőr vagyok ruházat terén. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek célszerűbb bőrruhát venni, ezzel letudva minden protektort (kiegészítve normális gerincprotektorral) vagy inkább külön-külön minden protektort megvenni? A komplett bőrruhákban lévő protektorok (térd, könyök stb.) milyen minőséget képviselnek pl. egy 120-150ezer Ft körüli bőrruhában?

Köszi előre is a válaszokat.
A dzseki elutazott az új tulajdonosához.
Szia!

Köszönöm a jó tanácsokat, megfogadom!
Szia!
Nézd, ez egyén függő!
Van aki elázik hetente kétszer és szarik rá, pár év múlva vesz másikat és van akit érdekel és tisztítja. Kb úgy mint egy cipőt!
Én speciel tisztítom. Évente kétszer szoktam legalább, év végén mindenképpen úgy rakom el.
Elmondom hogy csinálom, aztán eldöntöd, hogy érdekel-e vagy sem.
Vállfára akasztva tárolom, soha nem gyűröm be a szekrénybe, így szoktam a tisztításnak nekiállni.
Lovas boltban vagy Decathlonban veszek egy nyeregszappant, ami 1490.-

https://www.decathlon.hu/nyere...

Ez kb 20-30 évre elég szóval életedben egyszer veszel, max kétszer.
Egy kicsi edényben (margarinos doboz) teszek egy -két dl vizet, majd szivaccsal nedvesítem a szappant, habot csinálok és tisztítom vele a ruhát! Ne áztasd, csak habosítsd a bőrön, kicsi felületen, majd menj tovább. Nem kell letörölni, mert glicerines, így egyben ápolja is a bőrt!

Ha van fehér a ruhádban, azt érdemes tisztítani, mert besárgul és rusnya lesz nagyon.
Szóval ennyi a tisztítás. Amennyiben van kedved, használhatsz más termékeket is, ami nekem bevált az még ez a dekából:

https://www.decathlon.hu/borap...

Ez a tisztítás utáni kezelő "ZSÍR". Brutál viaszos és jól használható, de nem egyszerű használni. Legalábbis nekem a ruha először nem akarta beszívni. De ha vastagon bekened a ruhát, és kirakod a napra, akkor pár óra múlva teljesen beissza a bőr. Utána nem szívódik be a bogár és a szúnyog belső tartalma a kabátba és az esőben is hasznos, mert lepergeti a vizet.
A belső tisztításra meg eggyel lejjebb van a spray, amit írtam.
Sziasztok!

Vettem egy bőrdzsekit, az eladó azt mondta, hogy nem kell semmilyen speciális szerrel tisztítanom, ápolnom a külsejét, elég, ha nedves ronggyal letörlöm.Ehhez képest mindenhol azt olvasom, hogy "ezzel" tisztítsd, "azzal" kondicionáld, stb...
Szerintetek kell spec bőrtisztító, ápoló vagy elég a rongy?

Köszönöm!
Sziasztok!

Tavaly kérdeztem, hogy ki mit használ a bőrruha szagtalanítására!
Sikerült találnom egy megoldást, ami használható! 1200.- -- 1500.-os tétel.
Ha érdekel valakit, akkor ez az:
Méretprobléma miatt eladó egy idén tavasszal vásárolt Alpinestars Missile fekete-fehér-fluo piros, perforált bőr, 58-as méretű dzseki. Tech Air légzsák kompatibilis (nincs beépítve). Tökéletesen új állapotban, 10 kilométernyi motorozás során viseltem. Teljesen új illatú, hibátlan termék. Új ára a magyar forgalmazónál 180 ezer forint. Én 140 ezret kérek érte.
Telefon: 06-hetven-374-nyolcvan-37
Eladó Tucano Urbano Canvas nadrág.
Vászon anyagú (nyilván nem vízálló, viszont k@rvajól szellőzik), térd fölött lezippzározható a szára, vadiúj, állítható magasságú D3O térdprotektorokkal (én a motoros farmerom térdvédőivel hordtam).
S-es méret, dereka 80 cm, külső hossza 103 cm, belső szárhossza 79 cm. Keveset volt használva (nekem sajnos rövid).
11999 Ft (+ szállítás), Budapest.
Schuberth c3 54-55 plexi nélkül 24ezer ,vacsi új plekóval 45ezer.
20.2159724
Kesztyű elkelt. :) Már csak a nadrág várja új pici tulajdonosát.
+36húsz509956hat számon elérhető vagyok
A ruha leírása lemaradt:

Kivehető víz- és szélálló, lélegző membrán és thermobélés;
a membrán és a thermobélés használata tetszés szerint variálható;
szellőzést biztosító hálós betétek;
SW-bioelasztán térdprotektorok, melyek SAS-TEC protektorra cserélhetők
Eladó Női XXS (155 cm, 50 kg) Shox Tiana cordura nadrág 25.000 Ft-ért. Új ára 45.000 Ft volt.
1x volt asszonypajtin, de lapra vágtam az R1-et párszor egy jó kis hegyi szerpentinen és azóta nem akar motorozni
Van egy eladó női kesztyű is 5000 Ft, textil (Madbike) Női S méretnek felel meg M van beleírva.
Alpinestars tech 5 csizma eladó

45 méret

80000Ft

+36703734137
Forcefield protektor ing eladó!
Ár 70000Ft
Tel: 36703734137