Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én a taurus mintaboltban vettem régebben amik kicsivel tovább bírták mint a többi, az Újhegyi úton volt, nem tudom megvan-e még a bolt?
Szinte biztos, hogy így jártam.
Azthiszem kihasználom most az ipari ismeretségeim és nem a legközelebbi boltban veszek.
Kevés helyen adnak igazi vitont, csak rámondják és szinte mindenki úgy jár mint Te. Ezért régóta már csak a gyári garnitúrát veszem meg, igaz, hogy sokba kerül, de jobb mint minden tavaszt azzal kezdeni, hogy karbi szét meg ilyenek.
Hát nem... szerintem rossz gyűrűket adtak, mert az Ethyl alkoholnak pedig ellen kellene állnia.
Minden esetre fura.
Szétmálnak és meg vannak dagadva az "O2 gyűrűim, szinte mind.
Mivel VITON-okat tettem be 2 éve, így nagyon meg vagyok lepve.

Megnéztem kémiai ellenállás táblázatban és a VITON csak feltételesen áll
ellen az Ethanol-nak. Remek.
Ez annyira nem jó hír, mivel adagolják a 95-höz.
A makacs szennyeződések ellen az új Bref Power aktív WC tablettákat
használom, mert azt mondták a tévében, hogy tökéletes megoldást nyújt.

(Valami konyhai zsíroldó szerrel, brigéciollal és vízzel mosom, meg jól átkefélem.)
Ezek a téli szokások érdekesek :D
Én soha nem rakom el 20 paplan alá bedugott ronggyal kipufogóba meg a levegőszűrőt. 1hónap 1X töltés és 2-3 hete indítás. Én tavasszal az RF-et sohasem toltam. Pöcre indult mindig.
De a VFR-erel is így csinálom így tavasszal nincs fejvakarás vajon miért nem indul. Ja meg kevés benzinnel szoktam zárni a szezont és a tél felénél szoktam 4-5L 100as benzint hozni bele. Lényeg hogy friss legyen! Lehet nem jól csinálom de nekem ez bevált.
Igen,néztem én is azt a bajai benzincsapot.Lehet még jó is a 400-asra.
Én sem zártam el sosem,nem foglalkoztam vele,nem folyt, igazából ez annak az apropóján merült fel, hogy a szervizbe azt ajánlották,hogy tél előtt járassam ki a karbikból a benzint és úgy tegyem le.
Nekem mióta megvan az Rf, még egyszer sem zártam el.
Persze nem egészséges, ha nem működik...
Ha jók a tűszelepek elvileg nem lehet gond belőle...
De szerintem lehet kapni hozzá felújítószettet.
Ha nincs, akkor jofogáson találsz Baján 5000-ért.
900-asét, de úgy gondolom, hogy ugyanaz, mint a 600-asé.
Mivel mosod/takarítod őket?
Kiszedtem a karbikat... Jönnek szét fele apró darabokra.
Van tanulság idén is.
Újba szerintem horrorr... Bontó vagy elektronikus benzin csap. Csak ott a tartalék üzem megszűnik.
csap

javító szett
Sziasztok! Szezonra kész a vas, elvittem szakszervizbe. Kiderült a benzin csapom meghalt...nem lehet elzárni. Lehet ezt feljavítani valahogy, vagy cserélnem kellene? Gondolom nem lenne hátrány,ha el lehetne zárni....
Megvan még az a fékkar?
Ha esetleg igen, akkor vevő lennék rá.
üdv.: Ádám
Egy kis idom probléma javarészt... imádok költeni rá, főleg ennyit és pont a szezon elején... Most egy pár hónapig naked lesz, aztán visszakapja a ruháját... szebb lesz, mint előtte.
Hali!Sikerült megtörni a 6ost ha jólsejtem?!
Faudi gömbcsukló a becsületes neve...
Ha már itt tartunk, valaki tud beszerzési forrást a váltórudazaton lévő gömbcsukló szerűségre, nem tudom mi a becsületes neve, de az enyémen elég gyatra állapotban vannak.
Tükör, fékkar és index van a SHOXnál
reális áron.
Váltókar meg hegeszthetô.
Illetve egy jobbos indexet...
Sziasztok!
Keresnék a 600-asomhoz, egy balos tükröt, fékkart, illetve egy váltókart...
Valaki esetleg tud segíteni?
menyhart.daniel06@gmail.com címen egyeztethetünk!
Köszi a tippeket! Először körbenézek a csavarboltokban, aztán majd meglátom.

A balos tükörre igényt tartanék.