Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia!
Köszi de nem facebookozom, viszont a hirdetést megnéztem. Lehetséges, hogy tőled hozta el a haverom a kutyacsontokat és a kitámasztót nekem?
(Ha igen, akkor megvan a számod.)
Cserének jobban örülnék de ha patika állapotú, akkor meggondolom.
Üdv
elnézést, elhibáztam, kutyacsontra gondoltam.
Kutyacsont :) Én észre se vettem :D :D :D D:
Szia!
Jól tudod + 1mm a kutyacsonton = - 5 mm a hátsó tengely és a segéd váz között /függőlegesben/ .
Sziasztok !
Tudja valaki, hogy kugyacsot cserekor ha növelem az eredeti méretet ( azt hiszem 145 mm ) akkor az mennyit csökkent a magasságon ( pl. 1 mm növelés a kutyacsonton az 5 mm-er csökkenést okoz az ülésmagasságnál. valahol ezt olvastam de nem találom, hogy hol ) ?
Itt: https://www.sportmotor.hu/foru... írtunk régebben ilyesmiről........ha bármi kérdés van beírod a keresőbe és előkerülnek a régen írt hsz-ek a témában.
Köszi a gyors válaszokat!!

Még egy láma kérdés...
Alacsonyabb üléspozíciót szeretnék,ha jól tudom kutyacsontot kell cserélni.
Ezt pontosan hol találom?
Lemérném hogy tudjak rendelni.
Sziasztok! Most került a családba egy 2008-as SV650 S és a használója óriás növése miatt le kell ültetnünk. Van esetleg tapasztalatotok kutyacsont vagy akár teljes ültető szett beszerzésével kapcsolatban? Ha nem muszáj, nem Ebay-ről rendelnénk meg, inkább hazai forrást részesítenénk előnyben. Köszi előre is!
Sziasztok!

Rövidebb vagy hosszabb kutyacsonttal lehet-e csökkenteni a motor "magasságát"?
Azt is figyelembe kell venni, hogy mekkora a saját tömege a ZX14-nek. Az SV650-ben túl kemény lesz az a rugó ami rajta van.
ZX10 2006 arany-piros rugós kell bele, ez puhább. Viszont rövidebb így kutyacsontot kell cserélni, hogy ugyanott legyen a hátulja.
Csak a hátsó cserével sokat nem érsz amúgy.
Nekem cserélve volt elöl hátul, de az erősebb rugók miatt romlott a túrás jellege.
Kutyacsont méretének a megváltoztatásával.
Majd letesztelem hogy milyen lett a kutyacsont mokolasod
Kezd motor formaja lenni.Meg fustol valami a leomlo hatso reszrn a kutyacsont alatt de nem illesztes tehat valami kence amit osszevissza locsoltam.
Dombovart elerem 11 korul,vagy mittomen.Nem forog az agyam jelenleg.
Pici pihi,hutoboritas,lanckerekdekli,lanc allitas.
Ha fejben megvan a gsxr-ek kuplung kinyomo palcajanak a szimeringje akkor ez is kepben van.Jobban nem tudom elmagyarazni.
Alapbol gyarban nem gond mert szepen kicuppan a helyerol a kicsi majd kimozgatod a kutyacsontot es kijon a nagyobb vele egyutt.De ez osszegyogyult a ketto meg az alu ful.Es nincs fogas rajta.
Nameg megállt a tudomány.Értem hogy mindenki okosabb és pengébb szerelő és a lábaival is jobban megcsinál mindent mint én de ebbe belefutottam.
A kutyacsont egy két végén tűgörgős-porvédős szerkezet amibe cső távtartók mennek.
A lengőkar felöli nem gond a két háromszög közt a távtartóval simán kijön.
A váz felöli egy igen genya megoldás.Az öntött fülek amik közrefogják a gebasz.Az egyíikben egy fészek van a távtartónak a közepén a csavarnak a furat van benne ami kisebb.A másik nagyobb mint a csavar és megy bele egy másik távtartó.
Az egész 2009-óta lenn a zsuvában fürdik.Naná hogy úgy be van állva hogy nem jön ki.Jó lenne kimosni ujra zsírozni.
Fogás a két távtartón nuku.
Szétverni nem kéne az illesztett felületet.Ötlet hogy imádkozzam ki sérülés nélkül?
A haynes és a gyári könyv igen szűkszavú kb vedd le ha akarod bzz..meg.
Nameg megállt a tudomány.Értem hogy mindenki okosabb és pengébb szerelő és a lábaival is jobban megcsinál mindent mint én de ebbe belefutottam.
A kutyacsont egy két végén tűgörgős-porvédős szerkezet amibe cső távtartók mennek.
A lengőkar felöli nem gond a két háromszög közt a távtartóval simán kijön.
A váz felöli egy igen genya megoldás.Az öntött fülek amik közrefogják a gebasz.Az egyíikben egy fészek van a távtartónak a közepén a csavarnak a furat van benne ami kisebb.A másik nagyobb mint a csavar és megy bele egy másik távtartó.
Az egész 2009-óta lenn a zsuvában fürdik.Naná hogy úgy be van állva hogy nem jön ki.Jó lenne kimosni ujra zsírozni.
Fogás a két távtartón nuku.
Szétverni nem kéne az illesztett felületet.Ötlet hogy imádkozzam ki sérülés nélkül?
A haynes és a gyári könyv igen szűkszavú kb vedd le ha akarod bzz..meg.
Tornazz egyet mert elgemberedsz a sok ulestol.

Amugy a kutyacsont elegge makacsul ragaszkodik a vazhoz
Most tettem ele szalonnat hatha lemaszik.
Ha nem ki kell valahogy utni.Kimosni,zsirozni a tugorgos csapagyazast.
Lehet ez adta a hulye hangot,ha nem akkor eltort a vaz.
Kutyacsont csere.
Szia! Nekem Kawasaki Zx 10-es 2005.évjárat ment bele, egy az egybe farigcsálás nélkül. /Itt kaptam a tippet, külön köszönet érte!/ A teljes hossza 5 mm-rel nagyobb mint a gyári ami az ülés magasságot kb 15mm-rel emeli meg, a rúgó erő 1 személyre csomag nélkül talán jó, egyébként gyenge. A rúgót később erősebbre cseréltem. Az ülés magasság növekedést hosszabb kutyacsonttal kompenzáltam. Most már jó, kellően feszes és megfelelően csillapít. Az átalakításról fotókat a hsz-eim között találsz.
kutyacsont cserét már megcsináltad ?
ülést át alakíttatod, vékonyítod esetleg még zselét is rakatsz bele akkor még vékonyabbra tudják csinálni vagy kutyacsontot cserélsz. én is ezen gondolkodom. kutya csont csere olcsóbb de az elejét is lejjebb kell állítani.
Nos hogy kupec jollakjon hirtelen ezeket tudom mutatni.

A gyári sv-ben a villában sajtolt menet van ezért csak csavar van a gsxr-é meg át a csavar és úgy rá egy anya.
Sszvás a beszerelés mert le kell venni a kutyacsontot egy oldalon hogy be tudd dugni a csavart,rá az anya és vissza a kutyacsont.
Rég volt így nem.
Kézben a cucc?
Mérés kell neki sajnos.
De ha jól tévedek nagyon ki volt centizve a hely a két kutyacsont közt mert anyával raktam fel.
Szia!
Megjöttek a kutyacsontok. Mérjem le neked akkor, ahogy kérted vagy megfelelő volt az, amit jamesz írt?
Szia! k.lali.
Hogy, ne kelljen tovább várnod, elküldöm az ültető kutyacsont méretét.
Igazából egy méret a lényeg /ebben az esetben nem az, amire mindenki gondol / hanem a két furat közti távolság, a gyárinál 145mm a - 25mm-esnél 150mm. Tehát elméletileg 1mm hossz növekedés 5mm magasság csökkenést okoz. Hangsúlyozom elméletileg mert ha az első villán nem változtatsz akkor talán ettől kisebb lesz a változás.
Ha kell tudok segíteni az elkészítésben is..
Az ismerősöm 5300-ért házhoz szállítatja neked.