Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

részletezd miért problémás szerinted
tapasztalat szerintem előbb volt ezekkel mint a rátermelős hálózatokkal
ezelőtt 30-40 évvel már voltak elérhető áron olyan inverterek amik 12 voltból tudtak 220-240 voltot csinálni
azért mertnálunk nem olyan rég óta vannak ezek a sziget üzemek a világ többi részén már 20 évvel ezelőtt is volt rengeteg ilyen
engem az lep meg hogy az olyan se ért ehhez aki napelemeket szerel évek óta
De azért a tűzoltókat agyon baszatnád árammal......Beszélgethetnénk ki a korlátolt.
Azt ertsd meg, hogy van jonak mondhato megoldas, van rossz megoldas, de a jo megoldas is problemas, mert nincs rola semmilyen tapasztalat. Ezert es mert mindenkinek kedves a sajat elete ezert inkabb tiltjak, a velemenyem szerint helyesen. A szunetmentes tap gyartojanal van sok mernok es van sokmillio legyartott tapasztalat ennek bizonyitasara.
a villanyórában van egy kis vezeték halmaz, de ha rászánom magam a lakáselosztó felszerelésére akkor rend lesz
az inverternél már egyből egy elősztóba tettem mindent nem 10 kis dobozkába mint sokan
egyedül az akku biztosíték van külön de az böszme nagy plusz nem is sínre szerelhető
most tényleg ilyen korlátoltak vagytok vagy az agyatlan tűzoltótól elkaptátok az agyrágó bogarat? 😂
nem kell távot kapcsolni, SEMMILYEN állásban sem jut a napelemről az áram az óráig, esetleg akkor ha valaki fejszével szétveri a kapcsolót és pont összeérnek a szálak, mondjuk előtte tuti lesz egyéb gebasz és lever az inverternél az év vagy épp valamelyik biztosíték

keveritek a rátermelős inverterekkel, azért mert ennek is az a neve teljesen más, mint ahogy írtam pont olyan mint a pc szünetmentes táp
Sajnos nekem is ez jutott az eszembe.
De akkor még mindig bem tudja hogy mikor kell kapcsolni.
Hát ez az.......bár lehet, hogy Ini kapcsolója erre is megoldás........távkapcsoló.
És ha az óra elött akarnak javítani?
az a baj hogy nagyjából mindenki hülye ezen a téren, a pc melletti szünetmentes táp az elfogadott, senki sem rinyál érte, de a szigetes inverter meg már kurvára veszélyes és tiltott
pedig ugyanaz mindkettő
egyedül annyi a különbség hogy az akkut tölti egy külön egység
ki akar szerelni és mit?
ha nálunk az óra után akkor csak van itthon valaki, hiszen csak úgy nem jön be az utcáról senki sem az én magán tulajdonomat szerelni
ha pl az órát jönnek sunyiban cserélni( de ugye ezt is át kell venni valakinek) lekapcsolják a óra előtti biztosítékot és kicserélik az órát, nem rázza meg őket az áram hiszen a kapcsolón nem megy át az áram a közüzemi hálózat felé semmilyen állásban sem tud az áram menni
kurvára leegyszerűsítve ez a helyzet:
Ez a kapcsoló téma........mi van ha nem vagy otthon lekapcsolni és szerelni akarnak hirtelen.........ez vagy automata vagy kókány és életveszélyesnek hangzik. 🤔
Ezt írtam pár hete Ininek, de akkor én nem találtam erre jogszabályt csak 3 napelemes cég mondta, hogy oda nem lehet szigetet ahol van hálózat.
Mert keveset mész, ha 200km-ként 20 percet kéne szívnom f2llógatnám magam vagy valaki mást. 😄 Ez talán motorral játszana, de igazából nekem az sem mert ennél jóval türelmetlenebb vagyok, mikor társasággal motoroztam akkor is zavart tankolásnál a kávé, cigi meg ilyen szünetek, ha tankolni megyek és kettőnél többen vannak előttem és még kanyarban megmozdul a kifeküdt üa. szintjelző akkor inkább továbbmegyek hátha kibírja a következő kútig (volt, hogy nem és ez kamionnal is többször 😬).
hidd el jó az 😆
Van az a kifejezés, hogy EPH. Szóval igazából rá kell kötni, meg a gázcsövet is, mindent, ami érinthető fém - bár nem vagyok naprakész, nem tudom, a nagy FI relé korszakban ez most hogy van.
Ezt látva támadtak kételyeim a naprendszered szerelését illetően... 😂
se így nem jössz se úgy......
amúgy pont a napelem miatt fog égni a legkevésbé, az akku is egy külön kis szobában van vasajtó mögött
videókonnéztem sok házi barkács kivitelezést, ehhez képest az enyén egész profinak tűnik
pl láttam olyat hogy az inverter föld nemes egyszerűséggel a központi fűtés csövére lett kötve
Leírnád a címedet, hogy ha éppen akkor járok arra, amikor ég a házad, hogy nehogy bemenjek segíteni?
Jóvanna nem turkálunk más zsebébe. 😇
gondolom ez a horror ár 😂
https://citybike.hu/spd/AP8201... van gyári is raktáron meg kell venni ha már kell.
kellett még egy eszköznek áram aztán mennie kellett
kidobva nem lesz mert hátha kell valamire
én egyszer egy 350es apriliához hajtottam ilyen km csigát
a világ minden bontóját felkerestem volt vagy 6 db itthon de egyik se volt jó, olyan is volt ami fordítva tekert 😂
volt ami jó volt csak a sebesség nem volt valós, volt ami lazán csak szarrá volt kopva
végül csak összejött több darabból a mutatvány, mire kész lett rájöttem hogy megy apöcsöm összefelé és már nem elég nekem a 350es motor 400as kellett.......
a beváltat kár bántani(kezeit széttáró)