Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amugy igy belegondolva, nalunk nem nagyon volt sosem problema gyerekbetegseggel. Marmint ilyesmiert lehet egy kezemen megszamolom, hanyszor mentek haza a gyerekes kolleganoim egy ev alatt.
Pl en a gimis evek alatt egy orat sem hianyoztam. Hazudok: egyetlen egy nap logtam a sulibol a 4 ev alatt de betegseg miatt nem maradtam otthon sosem.
mind szar, egyik kutya, másik eb.
Hidd el. Vannak hisztis ferfiak is, aki mindig egy fejfajas miatt mar tappenzre iratja magat, mert nincs kedve dolgozni. Alairom, vannak noben is.
De ha Anyad nem ment volna Gyesre, Te sem lennel
melyik része az?
Ja persze,az én területem.
20 évig olyan helyen melóztam ahol többségében nők voltak
ahol 10 év alatti gyerek volt évi 2 hónapot betegállományban volt a gyerekkel volt olyan aki rengeteg hónapig nem jött mert valami szívműtétje volt a gyereknek usában műtötték ott voltak hónapokig, majd itthon ápolás
és nem a nőket fikázom, mert szerintem olyan világnak kellene lenni ahol a nőknek elég lenne az otthoni meló is ha ő inkább azt szeretné
de egy nő sosem lesz olyan megbízható munkaerő mint egy férfi, plusz vannak előre kiszámítható ciklikus hangulat ingadozások, utána klimax stb
kivétel persze van, akár nőről akár férfiról van szó
Nekem sok helyen a papir dolgozik helyettem. Illetve ha beakarok allni 17 orazni a kutra, nekem ahhoz szuksegem van a kutkezeloi es a lottos papirra. Anelkul egy ellenorzeskor megbuntethetnek. Ettol fuggetlenul nem ott vagyok rendszeresen, alapjaraton a hattermunkakat en inteztem, igazabol a kutat vezettem, de viszont barmikor jolly jokerkent bemehettem dolgozni, ha valaki kiesett a ritmusbol.
A muszakin az adminisztratori szinten ez. Nem napi munkam, csak alkalmi.
Es van meg nehany ilyen egyeb dolog.
A napi rutinom mindenhova megvan es ha atakarom majd x mulva venni a ceget, ki leszek tanitva.
A kamionszereles... Ohm, mar szoltam a Zuramnak, hogy O a 'muszaki zseni', fejlessze magat, mert kelleni fog egy ferfi a ceghez. Neki legalabb mar van egy alaptudasa, mert nem hulye a szereleshez, en meg igen.
Jelenleg azon gondolkodok, hogy jovore elmegyek egy szamviteli OKJra. Nem lenne rossz belelatni a konyvelo dolgaba es mar ott megcsipni par forintot, amit nem egy kulsosnek kell kiadnom, mikor en is megcsinalhatom.
A lenyeg: hivatalosan mindenhez papir kell, meg akkor is, ha a tudasod mar reg tullo barmelyik ilyen szar papiron. Velem azert lett minden megcsinaltatva, hogy utolag se lehessen ebbe belekotni vagy kapkodni, hogy hu bassza meg nekem is kene, nem csak az alkalmazottnak. Szoval ha belekezdtunk valamibe, engem is kuldtek tanfolyamra, mert nem art. Es ceg fizeti. Szerintem 2 millaba alsohangon belekerult ez a sok faszsagom... Es bazzeg kell. Nem tudsz mit tenni.
Háááá van ez így. Lehet kéne ennem valamit vagy inni egy kávét azt utána jobb lesz :-D
Áltasd magad amíg a te területed sorra nem kerül.
5 évvel ezelőtt 250 felé volt a dolgozói létszám, azóta volt némi fejlesztés
de arányaiban kb annyi volt akkor is és most is, lehet most több van egy picivel százalékos arányban
Ha már témázgatunk...

http://youtu.be/3CwA96lDWNQ
Jo nagy hülységeket zagyváltok össze.
Senki nem pártpolitikai agitációt adott elő, hanem a valóságot.
Teljesen mindegy ki van hatalmon, csak a név változik, a módszerek nem.
MSZP is lopott, csak az még hülye is. Ezek túl okosak és pofátlanok, mert úgy sem tud ellenük tenni senki.
Én most valahol Ini-vel értek egyet. Mondjuk nem olyan sarkosan mint ahogy korábban ő fogalmazott. De tény és való hogy kockázatot jelent a cégvezető szemében hosszútávon terveznie egy fiatal női munkavállalóval. Mert egy húszas éveiben járó nő. Még ha magasan kvalifikált is és rettentően jó munkaerő. Mert miért ne lenne az. Akkor is plusz kockázatot hordoz hosszútávon. Hiszen jön a bennlakó aztán a GYes GYed a meg tököm tudja mi. Ez idő alatt meg kell oldani a helyettesítést. Majd visszaérkezve esetleg 3-4 év kihagyás után bár gyorsabban mint egy új de újra fel kell venni a ritmust. Ez nem rasszizmus. Csak tisztán tény. És ezért szeretjük a nőket mert ő ezekre a váltásokra képesek míg mi földhöz ragadt férfiak nem. Mindenkinek meg van a maga szerepeaz életben. De ezt a kockázatot azért el kell fogadni.

Persze ma már ugyan így ott a kockázat egy férfinál is, mert egyre többször hallani hogy a Férfi megy el gyesre a picivel mert mondjuk neki gyengéb a fizetése így az ő kieső jövedelmi helyett a gyes kevésbé fáj forintálisan egy családnak. például. De szülni még nem tud elmenni a férfi a nő helyett. Aminek mondjuk én innen erről az oldalról kifejezetten örülök.
Nem azt mondtam hogy soha sehol hanem azt hogy kevesebb lényegesen.
Hány biorobot kellett anno mikor kezdtél és mennyi most?
nem a faszt
nálunk 430 dolgozóból kb 400 sima biorobot
egyedül a termékek magas száma miatt van pár hely amihez több betanulási idő kell mint 3 nap
térjünk vissza a 4. alien után erre
azért ez sem igaz, csak többen élnek "jól" , többen is laknak, ez egyértelmű
úgy érzem jobb , hogy nem látom, mire írtad :)
Fogalmazz pontosabban:
"... mert a kamionszereleshez MÉG nem ertek... "
Ah, a szimulator az egy kalap szar, ez teny. De senki nem tudja helyesen bemutatni es vegigvinni a feladatokat, csak en. Hiaba mondtam, hogy valakinek jo lenne velem megtanulnia, mindig az volt a valasz, hogy maaaajd. Tessek. Senki nem tudja az alap GKIsokat rajtam kivul felkesziteni. Amugy semmi ertelme, de a vizsgara akkor is kell. Azzal meg nem tudok mit kezdeni.
Dragasag. Nekem 80%-ban minden papirom megvan, ami a cegunkhoz kell :)
Gepjarmuvezeto szakoktatoi + az osszes jogsi. Erre kapasbol 2 ev kell , ha a 0-tol szamitunk.
Amugy meg kozgaz diploma, belso auditori, KOKIR adminisztrator, kutkezelo, szerencsejatekertekesito, stb, csak hogy egy parat emlitsek. Jelenleg csak a muhelyben nem tudok segiteni, mert a kamionszereleshez nem ertek...
Alapvető munakerö képzettségbeli külömbség ami az ország fejlettebb képzettebb munkaerő koncentrálásából adódik pest megye és az ország nyugati fellébe.
Magyarul míg régen rengeteg kohászati munkához kellett a képzetlen munkaerő keleten is.
Most inkább a képzettség a fontos.
Ugyanis a betanított munkások már nem annyian kellenek.Azokat szervezik ki olcsóbb országokba.
Aki nem tud vagy nem akar az lemarad.
De ez lezajlott nyugaton is.Csak nem most,és nem hipphopp mint itt.