Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amerikai láncfűrész. Még futok egy pár kört, meg lesem az ebayt, hátha felbukkan párosával.
Mibe való?
Nyár óta felszedtem 5 kilót Újra elértem a 16-17 éves koromban lévő csúcsomat...
Amúgy gondoltátok volna, hogy egy darab csapágy kerülhet 35.000Ft-ba? Majd lefordultam a székről, amikor megláttam az árajánlatot
Csak nem.
Ahogy elnézem sxzolika adatlapját,Ő biztosan segédmotoros.
Majd csak hozzánk öregszik...
Nagyon húzz bele! Kilógsz a sorból!
Tuti a tea miatt van Toljátok a cukrot az arcba
Üdv!
Az sm az segédmotor, vagy sportmotor? Mondjuk én Veszprémben nem nagyon megyek vele, de itt vidéken igen. Bár ahogy öregszem egyre inkább csökken a motorozásra fordított idő...
Helló! Szerintem sokan közlekednek Veszprémben segédmotorral.
Ők nem firkálnak ide,mert nem elég bátrak! Itt csak teafogyasztó emberek vannak akik minimum 80 kilósak. (kivétel:András)
Helló urak. itt Veszprémben senki nem közlekedik sm motorral ?
Akkor viszont ez az, ez ugrál.
Ügyes technika.
Pedig nem verte szét!

Ilyen kb 30x30 centis volt, villanyoszlopnyi, és a "dugattyú" a cölöpön volt, és a henger ugrált felfelé! Este villogott kipufogáskor. Egy "ütésre" kb 5-10 centit ment lefelé.
Ne is mondd! Repült a varjúcska széllel szembe , de vitte hátrafelé! Aztán mintha legyintett volna, megfordult és elrepült!
Nem tudom mekkora, mert nem homogén az eloszlása
Tegnap elindultam kocsival vizsgázni, de nem volt életem legjobb döntése. A nosztori aljában kikerültem egy kidőlt fát, aztán visszasoroláskor megpördültem, pedig nem mentem gyorsan. Utána még lassabban A parkolóban meg akkora hó volt, hogy alig tudtam beállni. Mire végeztem a vizsgával, esett még 10-15 centi, akkor a kiállással volt gond... de kiástam a kutya műanyag táljával
Voltam az előbb kint, vízszintesen hordja, a madarak azzal szórakoztatják magukat, hogy kitárják a szárnyukat, és fújja őket a szél hátra
Beton cölöpöt biztos nem, mert azt szétveri. Max acél cölöpöt amit utána betonnal öntenek ki. Vagy ha betoncölöp volt az vibrációs technológiával juttatták le.
Most is lehet Hummer-ezni nemsokára! Mekkora a hó felétek?
Én 1963-ban láttam hasonlót , betoncölöpöket vert le mert a hidat elvitte a víz. Este sötétben roppant látványos volt!
Jópofa jószág Kell egy ilyen, építenék egy hidat siófokig, aztán lehetne még nyáron is menni hummerrel
Nincs min gondolkodni...orosz technika természetesen. Ilyen a nyugatnak eszébe sem jut. Ki akarták vonni a rendszerből, de a NATO mondta, hogy kell ez a képesség.
Azt már ne kérdezd mennyi a gémkinyúlás, de röviden leveri az első 4 cölöpöt, elkészül a hídfő, majd az elkészült részre rámegy, veri a következő négyet, jönnek megint a műszakiak, felszerkezet megépít, URAL rámegy megint cölöpverés, egyszer csak pikk pakk átértek a folyón. Alacsinyvizi hadihíd, gyors erős egyszerű. Volt szerencsém ilyennel hidat építeni mikor még főiskolára jártunk. Ott acél cölöpöket vertünk vele, egy gyaloghíd készült, vagyis kettő. A mai napig használatban vannak.
azzztaleborultszivarvégit...

ezen még gondolkodom....
Az kérlek Szépen az USZM-2-es hídépítő készlet cölöpverője. A verőkos a hengerfej. Egy sinpár mentén fel kell csörlőzni, majd ráejteni az álló dugattyúra. Egyéb szerkezetek mellette a befecskendezéshez stb. Lényeg, ha beindult, akkor már a robbanás löki fel a hengerfejet és elkezdi verni a cölöpöt.

http://mhrfweb.makett.org/MHRF...

Még nincs kész a fúró.
Te! A múltkor írtál valahová valami dízelmotorról, amiben nem mozog semmi, de megy. Hol a kép?

Fúró? Jó lett? Nem köpte ki a zsírt?
Ha hiszed, ha nem, kénytelen vagy elhinni!
na,tudtam, hogy van de azt nem,hogy lány is.
Ikerpár....erre mondta egy kollégám a másiknak akinek szintén ikerpárja van: Mi van b...zzeg? Indigón csináltad?

nem hittem,hogy elhittem,hogy elhinném.