Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok.2007 töl szeretnék vásárolni fz1 motort a túrásabb változatot. Tapasztalatokra és véleményelre lennék kiváncsi! Köszönöm
Biztos, hogy nem mert én is mostanában is ezt tapasztalom. Most akartam kérdezni a többieket, hogy ez normális vagy én vagyok béna.
Hali.
Az új lánckerekek+lánc lehet az oka annak, hogy sokkal töbször érzem azt, hogy ránt a motor/lánc gázhúzásra, ha gurulásból/lassításból húzom? Nagyon oda kell figyelnem, hogy finom legyen a reakció. A friss cuccoktól lehet közvetlenebb a hajtás?
Szia.Az első kerékagynál van egy mágnes gyűrű,az szokott eltörni kerék kivételkor.
Pedig TPS szenzor lesz a hiba volt rá visszahívás márkaszervízben ingyen cserélik.
Sziasztok!

Megoldást keresek egy 99'-es FZS 600 Fazer sebességmérőjének hibájára. Ajánlanátok valakit, aki megszakértené, ill. mit ellenőrizzek a motoron. Ez egy típushiba vagy egyedi eset? Előre is köszönöm a válaszotokat. Üdv, T
Sziasztok,
Ha esetleg valaki találkozott a problémával vagy esetleg tud valamit róla azt örömmel fogadom nagy segítség lenne.
Egy 2004es FZ6-om van 64000-ben, a következőt produkálja:
kb. 10L/100km fogyaszt
folyamatosan benzin szag árad
20 perc menet után ha megállok leesik a fordulatszám üresjáratban és bedöglik
a gázra elég szinkronizálatlanul reagál, hol késve hol összevissza válaszol a motor rá

Eddigi kutatásom során a fojtószelep-állás szenzorra (TPS) szavazok, lefuttatva a diagnosztikát normális értékek között van alsó:16 és felső:100 - valaki valami mást?
Koszi a valaszokat, ismerostol veszem, tehat tenyleg 20e van benne. A LE felhuzasára valakinek tapasztalata/velemenye van esetleg? Fel lehet huzni a 600as fazer 78LE-s motorjat 98LE-re?
Koszi!
Zoli
Szia.Van egy 13e km-es blokkom.Abbol vihető.
Ha bovebben érdekel 70-3179083.udv Pali
sugobontó
Sziasztok!
Kihajtó tengelyt keresek FZ6-omhoz. Esetleg valakinek, vagy tudtok bontó ajánlani? Kíváncsi lennék az árára, a gyári rá 50 ezer körül lenne.
Válaszotokat előre is köszönöm!
KisSamek jól mondja, én 38 ezerrel az órájában adtam el. Minden gyári volt. Fék (betét is), lánc, stb. Ha agyon van nyalva sok csavar akkor ott fogj gyanút
Googleba beírod hogy fz-6 manual és letöltöd. Ott le van írva mit mikor kell cserélni. A 20 ezret futot motornál óvatosan. Én is néztem egy hasonlót de vittem magammal hozzáértő embert aki mondta, hogy már levették a szelepfedelet. Ezt 40 ezernél veszik le először a szelelapka cserénél. Az ismerős azt monda olyan 60 ezer lehet benne.
Sziasztok!
Egy 2008 gyartasu 600as Fazer vasarlas elott allok.
Tudnatok segiteni az alabbi ket kerdben:
1, ez a gyengebbik valtozat, 78le. Fel lehet ezt huzni 98le-re vhogy?
2, a szervizek intervallumairol nem talalok semmit a neten. 20e van benne, esetleg valaki megodztana, h mikor es miket kell csereltetni rajta? (A kisszervizen kivuli dolgokra gondolok)
Koszi,
Udv.
Zoli
Az indítási gondom még nem oldodot meg de töltésem biztos van. Az akkutól elhozott külön akku töltő kábelemben elhelyezett biztosíték tréfált meg.
4000 fordulaton 11V-ot mértem. Megkérdeztem a szervízt és mondták ez édeskevés. Ott is mondták a generátor kimérését hogy zárjam ki hogy nem az e a hibás. Köszöböm a linket.
A feszültségszabályozóba belemegy egy 6-os csatlakozó.Nálam ott volt az egyik saru égett fekete amikor nem volt töltésem.
Azért én végignézném a generátortól a fesszabig a kábeleket,csatlakozót és mérnék egy váltófeszültséget minden ágon,ellenállást is kéne mérni stb.

https://doktorchopper.blog.hu/...
Most mértem meg az akkum. Caodálkozdtam mért csak 10V van benne. Elinditottam a motor és 9.5-10V-tal tölt csak vissza. Szerintem ez fesz szabályzó lesz.
De utánna meg szépen indítja mintha semmi nem történt volna. Én valami kontaktra gondolok de a vészleállító kapcsoló házat nem merem szétszedni.
Akku lemerült.Esetleg töltés sem az igazi.Ezek kombinációja is lehet.
Ki kell mérni.
Sziasztok!
Olyan promlémám lenne a motorral, hogy beteszem a kulcsot a helyére elfordítom és szépen lemegy a müszerek ellenörzése. Utána be állásba kapcsolom a vészleállított és nem mindig hallom hogy a benzinpumpa elindulna. Ha ilyenkor az inditó gombot megnyomom egy kerregő hangot hallok az indító gomb felöl. Olyan mintha egy relé nem akarna behúzni. Ezzel párhuzamosan az egész müszrrfal kialszik mintha lemerülne az akkum. Otána mindent előről kezdek szépen elindul mintha semmi nem történt volna. Ezt 2 napja csinálja és nem tudom mi lehet.
Haha hoho
Atfestetted sargara?