A magyar versenyző menedzsmentje arról számolt be, hogy Kelemen Krisztián, a H-Moto Team tulajdonosa folyamatosan egyeztet a támogatókkal, és a tervek szerint a két ajánlat közül valamelyiket még az idén aláírják - áll az MTI összefoglalójában.

gyari-szerzodest-kaphat-kovacs-balint-24000
A BMW és a Yamaha gyári csapata is szerződést ajánlott Kovács Bálintnak, a H-Moto Team 18 éves motorosának, aki az idén a német bajnokság (IDM) Suzuki Cup kategóriájának a győztese lett

Kovács Bálint szombat este, a németországi Reiskirchenben vette át a Suzuki Cup bajnoki címéért járó trófeát, amelyet úgy nyert meg, hogy 208 ponttal végzett az összetett pontverseny élén, míg a német Danny Märtz 198 ponttal zárt másodikként. Kovács az idén 11 futamból haton győzött, kilencszer állt a dobogón és minden helyszínen az övé volt az első rajtkocka.

gyari-szerzodest-kaphat-kovacs-balint-24001
Komoly előrelépés lehet Bálintnak, ha a Suzuki Cup után az IDM legmagasabb géposztályában, a Superbike-ban állhat rajthoz. Itt kilenc versenyhétvégén, azaz összesen 18 futamon bizonyíthat a két legerősebb csapat valamelyikében

- Biztatóan alakul a jövő, mivel az IDM Superbike kategóriájának első és második legerősebb csapata szeretne a soraiban tudni jövőre, és ha sikerül valamelyikhez szerződnöm, az a karrierem szempontjából remek lenne. Ráadásul ismét szintet lépnék, valamint közelebb kerülnék a kitűzött célhoz, a világbajnoki szerepléshez is - mondta Kovács Bálint.

Ha téged is érdekel, miként alakul Bálint pályafutása a jövőben, s kíváncsi vagy a legújabb, legérdekesebb vele kapcsolatos hírekre, kövesd Te is a Facebookon és az Instagramon! Továbbá érdemes böngészni csapata, a H-Moto Team honlapját és Facebook-oldalát is.