Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja és még fontos adat hogy az akkut már 12.3-12,4 V terheletlen feszültségnél tölteni kell .
Ez alá ne csökkenjen huzamosabb időn keresztül.
Én meg sehogy. Bevittem a munkahelyemre, fűtött térben van, két-három hetente beindítom és úgy hagyom amíg be nem kapcsol a ventillátor. Utána stop, majd kihűlés után vissza rá a ponyva.
Szia!
ÉN az akksit egy sima mezei tápegységgel tartom karban, 12V 800mA a paramétere.Ezzel csepptöltésnek megfelelően lehet az akksit tölteni.Szerintem egész télen rajta lehet hagyni, nem lesz gond.Pár száz forintért vettem az enyémet a használtcikk piacon, csak csipeszeket kellett rászerkeszteni és kész.
De jó neked! Én kivonattam, így nem mehetek vele. Ma autóval mentem, ahogy illik, 90-100 közt. Egyszercsak egy őrült hangrobbanással elvágtatott mellettem 2 valami! Az egyik valszeg Kawa volt a szinéből ítélve, hát kb 150-et mentek ezen a 2 fokos kanyargóa azfalton! Gondoltam, ezek is őrültek, de azért nagyon irigykedtem!
Ha nincs minusz 20 nem is kell. A feltöltött aksi nem fagy meg, és a hidegben lassabb az önkisülés is. Én ma spéci csepptölőre raktam, megforgattam kicsit lepencén
Bocsi, ez Jarodnak ment volna.
Bizony bizony! Kifejezetten káros a 10% feletti árammal való töltés.
Az én szisztémám: sima autós töltő, de egy 15W-os szoffita égőn keresztül, azaz sorba kötve. Ez leveszi a töltőáramot 1A körülire. Ezt kb havonta adom télen a kiszerelt aksinak. De pl most még nincs is kivéve. Igaz, hogy garázsban áll a gép.
Az akksinak akkor jó, ha a kapacitás 1/10-vel töltöd= a 12 Ah-nál ez 1.2 A. Ha kevesebb, az nem baj. A tiéd gondolom 4A körül teker.
Szia KriszP. Üdv a Banditások között!
Így néz ki a Aprilia Atlantic 250-es.
Sziasztok Banditák!
Egy lelki jó barátom keres GSF 600 - 650 S Banditát 2002-as évjáratig szép állapotút. Cserébe lenne egy Aprilia Atlantik 250-es 2008-ba forgalomba helyezett 4000 kiló-méteres kitűnő állapotú luxos robogó csak csere érdekli ha tudtok segíteni e-mail címemen: gyorgy74@gmail.com vagy a fórumon keresztül értesítsetek.
Problémafelvetés: Ki milyen töltésre esküszik (a forralt bor mellett üldögélő, beszélgetős) az aksit tekintve ?
Én normál autós (szakember által készített) töltőre tettem most fel az aksimat, és töltöm 3-4 órán át, amíg a kijelzőn a töltő kikapcsolása után a saruk között egy jó 12V-os, vagy a feletti értéket nem mutat.
Csepptöltőt nem veszek, mert úgy gondolom, hogy ez is megfelelő.
Télre úgy gondoltam, hogy havonta egyszer-kétszer megcsinálom ezt, illetve szobahőmérsékletű helyre leteszem.
Vélemények, jól bevált tapasztalatok ?
Nemdohányzó! Csak olyantól vennék motort
Nameg jobban hangzik eladáskor: "hölgytulajdonostól, nemdohányzó stb..."
Ja mindjárt megteheti a motoron, még szebb lesz
Fogj egy benzinlámpát, vagy egy mai modern változatát, a gázost, és égesd össze-vissza a kiput, ilyesmi lesz.
Szia Mukini!

Nálunk ő a sofőőr! jaja képet persze, csak éppen dolgozom és itt nincs a gépen de töltök fel mindenképpen
tény!


az a középső kép BABA nagyon!
hú vazzeg...a középső az enyim kék szinű kipuf...ó és milyen tükrök ezek? egész jól mutat...
Én régi vagyok a fórumon és a Banditámat KI NEM ADOM A KEZEMBŐL:-)))))


Gondoltam ha már mindneki melléd áll, hadd ellenkezzem kicsit:-)))))

Szasz!
remélem kép is lesz a gépről és a tulajról:-) Szerintem sokan arra kiváncsiak:-)))
A pénz ok.....

már csak a méretek kellenek
Metttttáált bírom!
Balfasz vagyok!
Ez a kép akart lenni:
Szia Blue!

A gépem eredetileg N-es volt, de kapott egy német utángyártott idomot. Egész jól véd, így fent maradt (no meg összetört az eredeti körlámpa. Levetette magát a polcról )

Holnap lemérem a hűtőt, mert amúgy is egy pár dolgot meg akarok csinálni rajta, így szét kell kapnom sok mindent. Este meg is adom a méreteket. Nagyon fainul néznek ki a beszúrt fotókon a védők. Tetszik!

Akkor a pénz rendben van, ugye? Csak azért kérdem, mert hétfőn úgyis kell mennem az új bankkártyámért és ha zűr van, akkor tudom intézni.

Itt egy kép a vasról. Most már nem pont így néz ki, meg terv szerint kap egy fényezést még a télen, de viszonyításnak jó. Ezen látható a jelenlegi védő is.

Üdv
Érdekes!
Nálunk is így van, Én csak üzembentartó és sofőr vagyok!
Még az a szerencse, hogy nem tudna olyan helyet kitalálni, ahova nem vinném el!