Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok! Piaggo blokkos gépem van. 2018-ban cseréltem olaj szivattyút. Eredetit vettem bele, direkt, hogy ne legyen vele baj. Most megint észre vettem, kisebb olaj tócsa van a blokk alatt. Ilyenkor megfelelő olajzás lehet? Nem csőcsatlakozásnál szivárog! Csak szintetikus olajat használok! És mitől mehet ilyen gyorsan tönkre? Vagy nem is ment tönkre ilyenkor? Valaki járt hasonlóan?
Jaa bocs félre értettem arra gondolsz hogy a tompított egyből felkapcsol magától így nincs értelme a menetfénynek szerintem meg tedd fel a menetfényt a tompított mellé nem fognak szólni érte és még láthatóbb is vagy annak nem látom értelmét hogy teszel fel menetfényt a tompítottat meg lekapcsolod
Nagyon nem kell agyalni ebayon van pár 100 forintér egy erre alkalmas elektronika ami ezt megoldja
Villogó a legjobb. A mai mindenholreklám világban eltűnik a statikus fény. Nem véletlenül van a bringákon villogó üzemű lámpa, én, mint autóval is közlekedő ezt tökéletesen jónak gondolom.
Én is valami ilyen lámpán agyaltam . A gyárit én sem akarom megbontani mert leszedtem az elejét és láttam hogy össze van ragasztva a lámpa . Tehát az marad gyárin és kap egy gyári H8 at de abból is a fehér fényű halogént. Azt nézegettem ilyen felragasztható led csík , elvileg időjárás álló. Csak azért akarok valami feltűnőt mert egy párszór már majdnem letapostak.,mivel autóval is járok tudom hogy van amikor tényleg nem vesznek észre .
...habár a kínai tesók kissé elméretezhették az áramgenerátort, mert labortáp szerint 6 W-ot sem igazán fogyaszt. Amikor azt állítottam be, hogy (mintha) menet közben 14.0 V-al tölt a generátor és úgy működik a cuccos, akkor csak 0.4 A áram folyik.
A 35 W teljesítmény az majdnem 3 A. A különbözetet el kell valahol fűteni, mert a generátor csak forog, csak termel.
Közben szétcsavartam ami a képen van, még áramgenerátor is van a házban.
(Amúgy a vetített fény amúgy sem lenne jó, de még azt is meglehetne ennél oldani.)
Robogónál? Szerintem - de ez csak vélemény - nem fognak annyit basztatni a rendőrök ezért.
Itt egy kép, én vettem egy ilyent, ez elvileg belefér az SR burkolatába, 10W-os led van benne, csak egy áramgenerátor kell elé, de még ez is olyan problémás lenne, hogy lemondtam róla. Igaz, azóta én egy MOS-FET fesszabályzóra átcseréltem a fesszabályzót, de már így sem érzem a késztetést a vackolásra.
Amit ezzel mondanék az az, hogy vagy kompletten végigcsinálod, de az nem járható, hogy a gyári foglalatba belevackolsz valami led fényforrást, mert az BIZTOSAN nem fog működni.
Szia! Köszönöm az építő választ, de már letettem a LED-es égőről maradok a gyárinál.Most valami menetfényen agyalok de látom az sem egyszerű mert nem éghet egyszerre a menetfény és a tompított a szabályok szerint és ügye gyárilag egyből ég a tompított. Még ezt ki kell agyalni .
Ne cseréld led-re, megsütöd a fesszabályzót így.
Lehet kapni olyan ledet amúgy, ami előtt olyan lencse van, ami kellően szűk, belebarkácsolhatod, én is próbálkoztam vele, de aztán olyan ekecselés lett volna, hogy lemondtam róla.
Persze a teféle emberek viszik előre a világot, mert előbb-utóbb csak valami használható kerekedik a történetből, de a ledesítést más olyan sokan megpróbálták, de nem véletlenül nincs ennek iskolája.
Köszönöm a válaszokat !
Bármelyiket rákötheted mivel ezek a ledes menetfények minimális áramot fogyasztanak
Szia! Akkor a led et engedjem el? Inkább nappali menetfény irányába menjek? Igazából a láthatóság lenne a cél. Nappali LED-es fénynél mire figyeljek, amit ráköthetek gond nélkül amit elbír még pluszba ?
A ledestől biztos nem fog elolvadni a foncsor mivel melegszik ugyan de közel nem termel annyi hőt mint a halogén de nem fogsz a ledessel jobban látni sőt még rosszabbul is mivel az a foncsor ami a motorba van az a halogén égőhöz lett tervezve így a ledes égő fényét szerintem az égtáj minden irányába szétszórja vakítani fogja a szembejövőt de látni nem lehet vele normálisan
Sziasztok! Egy kis segítség kéne , alany 2008 évj. Karbis.
Első világítást szeretném lecserélni ledesre.
Elvileg H8 12w 35 wat. a gyári. Utánna olvasgattam itt csak nem tudok eligazodni hogy elvileg a LED-es nem szereti a feszültség ingadozást ( alapjárat - fordulat közti) elolvad a foncsor stb.
Kérdés hogy lehet e , ha lehet akkor konkrétan mit rakhatok, láttam ledesekben vannak hűtőbordások meg anélküliek .
Igazábol jobb láthatóság miatt gondoltam erre.
Köszönöm a választ!!
És tényleg
Szia

Közben el mentem ,be kockáztattam azt a 60 km-ert ,de ki derült pont Morini kompresszor
Így meg vettem (már ki is próbáltam működik
Meg érte a kockázatot ,hát még az árát.
A kettő különbözik egymástól, ha a képeken is megfigyeled a fütyihez képest a görgő 15 fokkal el van forgatva. Nem csereszabatos, mint ahogy az ECU sem keverendő.☝


Már látom el hoztam ugyan az

Köszi.
Ez piaggio blokkhoz van
https://egumotors.hu/piaggio-p...

Ez meg morini
https://egumotors.hu/aprilia-d...

Tegyél közte különbséget szerintem nincs nem hinném hogy gyártottak két félét
Helló
Neked írok ,de ha más tudja a választ azt is meg köszönöm.
Mivel nekem eddig ""csak ""morini blokkos ditech el volt dolgom lenne olyan kérdésem: az olyan alkatrészek mint pl: kompresszor megegyeznek méretben stb.. csereszabatos a piaggio blokkossal?
Köszi előre is.
igazából nem tudom. szétszedtem a fejet, kifújkáltam, nyomásokat mértem, összeraktam és elindult. majd a gyertya megadta magát (új ngk), most kapott egy másik ngk-t remélem bírni fogja több baja nem lesz :D
Na mi volt a baj?
Azt hogy érted hogy eszi a gyertyát, egy idő után nem indul vele? Az lehet dús járástól is a sok üzemagyag meg tudja ölni a gyertyát hamar na meg milyen gyertyával próbálkozol densot próbálj az ngk egy kalap sz@r főleg ha hamis
Osszeraktam a gépet, minden happy. Indul megy, viszont eszi a gyertyát. Pipát levéve óriási szikrakat dob. Mi lehet a baj, trafo?
Háát biztos így kell lennie.
De kérdem én: mennyi idő alatt veszed észre hogy kormol a gyertya? És a fulladásra: Most fasza jó idő van egyből ki használva mentem 15-km ert mert el kellett mennem egy helyre amúgy is. Úgy megy mint a doxa,semmi fulladás, semmi torpanás.
Akkor most mi van?

Én értem hogy a gyári adat ez. csak azt nem értem hogy ha így van ahogy te is írod, akkor miért nem jelentkezik egyik tünet sem? Szép alapjárat,jól indul, jól egyenletesen húz.