Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszi a választ. Tegnap beletettem, nagyon szuperül megy. Nagyon lelakott motort vettem, minden baja volt-szó szerint. Kapott új hengerszettet (dugó, gyűrű, henger, csapszeg). Járatgatom.
Ez való bele igen de az NGK-t én elfelejteném nagyon sok a hamisítvány inkább ezek közül válogass
Champion RG6YCA
Denso U24ESR-N
Sziasztok! Pontosan milyen gyertya kell bele? Most vettem egy NGK CPR8E-t, azt mondták a boltban biztos ez való hozzá. Nem vagyok motor közelében, de úgy emlékszem ami benne van, annak mélyebben van az elektródája-ennek jobban kiáll "talán".
Hát ezen én nem igazodok ki az enyém ZD4VFB00 de ezt az alvázszámot 2004-2014-ig írja 🙄
Köszi szépen!
Alvázszám első 5 karaktere, pl nekem ZD4MZ
De itt ki tudod választani legördülő listából is.
https://www.scooter-center.com...
Sziasztok! Nemrég vettem egy ilyen motort. Honnét tudom, hogy mikori évjáratú? A vázon lévő alutáblán niem szerepel gyártási év :O.
Ok, köszi.
Rá kell legyen írva az akkura a típusa. Pl. YB4L-B.
Na, egy olyat. Valami normálisabb gyártmányt, pl. Exide, Yuasa, Bosch.
Sziasztok.
Új Aprilia tulaj vagyok. Aksi cserében kérnék 1 kis segítséget. Nem tudom hány éves az aksi. A moci 2005-ös SR50 Factory karbis vízhűtéses. Milyet kell vennem bele?
Úgy fest a téli állás kinyírta, pedig szinte minden 7végén járattam 5-10 percet.
Köszi előre is!
Ki tudja most lett vásárolva nem tudni az előző tulaj mit módolt vele 50-es henger van rajta? Karbiba mekkora fúvóka van lehet feleslegesen túl van etetve (sokan azt hiszik tesznek bele nagyobb fúvókát akkor jobban fog menni) a szívató működik-e egyáltalán lehet rossz és félúton meg van állva így félig mindig nyitva van vagy rosszul van görgőzve esetleg későn nyit a kuplung ezáltal irreálisan magas fordulaton indul meg így jóval többet fogyaszt na meg ugye két ütem nem fog nagyon kevesebbet enni mindegyik megeszi a magáét 2-3 literrel nem fog elmenni
Akkor miért eszik annyit, mint egy személykocsi? :) Ettől függetlenül kicserélem a termosztátot, mert a víz nem melegszik
Hasonló elven működik mint a termosztát csak ezt egy fűtőpatron melegíti azaz elindítod a motort általában a világítás tekercsre van kötve azonnal elkezdi fűteni a szívató végét a patron és 1-2 perc alatt le is zárja a szívatót teljesen meleg motort megállítva meg mondjuk 10 perc múlva indítva nem szívat mivel ki kell hűlnie az egész szívató résznek amit időközben a motor hője is átmelegít nem tudom mennyi idő és álló helyzet kell neki hogy újból elkezdjen vissza kinyitni de szerintem egy 25-30 perc kell neki ha nem több ergó üzem meleg motort nem szívat
Mi szabályozza az automata szivatót? Ha nem lenne összefüggésbe az víz hőfokkal, akkor meleg indításkor is dúsítana nem?
Mivel karburátoros a motor meg feltételezem automata szívatós így nincs nagyon hatással a fogyasztásra az hogy a termosztát benn van vagy nincs mivel a szívató nem a víz hőfoka miatt kapcsol ki
Sziasztok! Nyár végén vettem egy 2014-es évjáratú Aprilia SR 50 karburátoros robogót. Két észrevételem van vele, az egyik, hogy reggel önindítóval nagyon nehezen indul, viszont ha gyújtás nélkül 3-at rárúgok berúgóval, utána pörcre indul önindítóval és egész nap jó. A másik, hogy mennyi ezeknek a fogyasztása, mert nekem 6litert eszik, bár a termosztát biztos rossz, vagy ki van véve, mert a víz nem melegszik fel. A fogyasztás emiatt biztos magasabb, jól látom, hogy a termosztát a hengerfej alatt van?
Rettentő érdekes, de én pl. köszönöm, hogy leírtad, minden nap tanulok valami újat.
Csak jelzem össze raktam a boritást 1hete tökéletes a gép pöcre indul szépen megy.
Mindenkinek köszönöm a segitséget
A lényeg hogy 3 ik apja és pöcre indul..
Ha elektromos az olajpumpája akkor nem kell elemmel basztatni lehúzod a csövet húzol egy csutka gázt úgy tartod és ráadod a gyújtást persze a gázt tartod folyamatosan akkor elkezdi saját maga légteleníteni vagyis adagolni az olajat
Hát ez érdekes mert én sem megyek vele egy nyár alatt még 2000 km-t se mikor megvettem akkor csurig öntöttem meg talán rá két évre még nem jelzett de megint felöntöttem ennek kb három éve lesz idén ismét nyáron de ha most kimennék és megnyomnám a gombot 99.99% hogy elindulna az a 0,01% az az akku lenne ami miatt max nem indulna
Buék mindenkinek.
Találtam egy ditec gurut Pécsen.
Állítása szerint ezeknek az a betegségük ha beköpi a gyertyát hogy megdöglik benne a 2t olaj és nem tudja elégetni...csak kamilláztam tiszta hihetetlen. Mondtam neki hogy üres volt az olajtartája ugy vettem és raktam bele uj olajat 1 liter bele ment. Azt mondta hogy a csőben lévőt engedjem le és mossam át féktisztítóval az olaj adagoló szelepet majd ellemel addíg basztassam mig az uj olahat nem kezdi szállítani. Kételkedve fogadtam az infót. És lás csodát pöcre indul a gis geci azóta másnap reggel is tudta a dolgát. Erre varjatok gombot. A srác a hivatalos Apriliánál dolgozott és azt mondta mikor megjöttek hajdanán a vadi uj mocik akkor azzal kezték hogy lecserélték a 2t olajat mert volt amejik 6 honapot állt raktáron és már ugy jött 0km essen hogy nem indult. Na mit szoltok ehez. Azt mondta a gyertya meköpés 90% át ez okozza. Ugyan is egy tartáj olaj kb 4 ezer km re elég és sokan elfelejtik hogy mikori az olaj benne. Persze lehet hogyha valami profi olajat vesz az ember bele akkor nincs ez a hiba. Én 4 hónapja a Mol kuton vettem bele . Most tesztelem de eddíg nagyon ugy néz ki hogy rendben lesz. Várok még a felgyujtásával 😅
Hat, ha ledugozzak a kompresszor helyet, vatta uj karbit tesznek ra es nem a DO kinai masolatat hamem DO-t, meg megoldjak a homero mukodeset meg jofele gyujtast is tesznek, plusz megoldjak az olajpumpa mukodeset is, es mindezt gyarira, akkor azt mondom, hogy talan-talan megfelelo ar amaivilagban.
A kiszerelt vackokat mindenkeppen kerd vissza, mert minden eladhato, en komp!etten talaltam ra vevot.
Azt mondták 80-90 ezer ft.
Majd írd meg, mennyibe fájt ez a művelet.