Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia!Balesetem volt,azért nem voltam.A motorom eladó:)
Szia!

Ez szép gondolat de nem tartom jó ötletnek hogy autós jogosítvánnyal rendelkező minden gyakorlat nélkül motorra üljön hiszen csak két kerék lesz alatta. Sokkal inkább preferálom hogy a segédmotorkerékpárral kezdjenek valamit. Bizonyos gyakorlati idő után a smk. vezetői engedéllyel rendelkezők egy különbözeti vizsga után legalább az A1 kategóriát kapják meg.
125 cm3 motor B jogosítvánnyal. Online aláírás gyűjtés.
[Az EU más tagországaihoz hasonlóan Magyarországon is lehessen 125 ccm-ig motort vezetni B kategóriás jogosítvánnyal!]

http://www.petitiononline.com/...
Teljesen egyet értek veled:)
Nnah! Pont erről akartam kérdezni, amit az előttem lévő írt a kommentjében.
Tehát ha jól értem azt szeretné elérni a miniszter úr, hogy a 125ccm-es motorokat lehessen majd vezetni "M" kategóriájú, illetve 'B' kategóriájú jogsival, továbbá az 50-eseket rendszámoztatni szeretné.

Abban teljesen egyetértek, hogy a segédmotorosok vannak szinte a legnagyobb veszélyben, mert állandóan őket kell előzgetni(engem is).
Persze városban valójában nincs ilyen probléma, mert senki nem tartja be a 40-et, de ha a külvárosban, valamilyen hosszabb, netán kamionokkal teli úton kell közlekednie a segédmotorosnak, akkor az már közel életveszélyes, mert ott bizony állandóan előzgetnek, attól függetlenül, hogy jön-e valaki szembe, vagy sem. Az előzési stílusról nem is beszélve.(ha kinyúlnék balra, akkor belekapaszkodhatnék az előző autóba-tisztelet a kivételnek-)

Rendszámoztassák le a segédmotorokat, de akkor emeljék a sebességhatárokat is, mert a 40 teljesen nevetséges.

Amivel nem értek egyet (ha jól értettem), hogy "B" kategóriás jogsival lehessen majd vezetni 125ccm-es motort! Na nee! Azért egy 125-ös motorban már akad némi erő, amivel szépet tud csattanni egy nulla rutinnal rendelkező személy. Két ismerősöm van akik anno 16 évesen letették a jogsit, és utána felültek egy 50-es motorra. Mindketten azzal kezdték, hogy elvágódtak a motorjaikkal. Az egyik karját törte el, a másik horzsolásokkal megúszta.

Csak annak engedném meg, hogy 125-ös "segédmotort" vezethessen, akinek a törvényrendelet előtt már volt "M" kategóriájú jogosítványa. (és használta is)

Bocs a regényért!
Találtam egy cikket miszerint a Jobbik eltörölné a regisztrációs adót és a jelenlegi 50-ről 125 köbcentiméterre emelné a segédmotor-kerékpárok lökettérfogat-határát.

Volner János, a párt szakpolitikusa szerdai budapesti sajtótájékoztatóján jelezte, javaslataiktól több állami bevételt, illetve a nagyvárosi légszennyezés csökkentését várja.
Az ellenzéki képviselő szerint a Fidesz-kormánynak észre kellene vennie, hogy a 2003-ban bevezetett regisztrációs adó miatt egyre többen vásárolnak külföldön gépkocsit, ezért az állam jelentős bevételtől esik el.

Volner János arra is felhívta a figyelmet, hogy a regisztrációs adó miatt már az Európai Unió is kifogást emelt, mert azt a közösségi joggal ellentétesnek tartják.
A szakpolitikus úgy látja, a regisztrációs adó fenntartása ugyanúgy jelentős károkat okoz a magyar költségvetésnek, mint a magas üzemanyagárak, ami miatt a Magyarországon átutazó külföldi kamionosok és a magyar fuvarozók nagy része inkább a környező országokban tankol.

Egy autójogsival is száguldhatnánk a nyolcadliteres vasakkal. Támogatjuk

Volner János közölte azt is, hogy a parlament gazdasági és informatikai bizottsága közlekedési és infrastrukturális albizottságának tagjaként kezdeményezte a 125 köbcentiméteres lökettérfogatú kismotorok segédmotor-kerékpárrá történő minősítését.
Mint mondta, meggyőződése, hogy ezzel a lépéssel csökkenhetne a nagyvárosok zsúfoltsága, jelentősen csökkenhetne a légszennyezés és parkolóhelyek tömegei szabadulhatnának fel.

Volner János szerint nagyon sok autóst jelenleg az tart vissza a városi robogós közlekedéstől, vagy az elővárosi, agglomerációs ingázástól, hogy az 50 köbcentiméteres lökettérfogatú segédmotor-kerékpárokat veszélyesnek tartják, mivel azokkal nem lehet felvenni a városban közlekedők tempóját.

A szakpolitikus törvénymódosítást kezdeményezett, illetve határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlés elé a két ügyben.

(via)

vajon a 125-ös motorok – a fenti javaslat szerint – rendszámozás nélkül is forgalomba állhatnak majd, vagy a “segédmotor” kategória csak a vezetésükhöz szükséges jogosítványtípust jelöli?

Tudom, hogy választások előtt nem illik népszerűtlen döntéseket hozni, de a közbiztonságra jó hatással lenne, ha a fentiekkel párhuzamosan végre megoldanák az 50-es gépek és a kerékpárok rendszámozását is…
(Forrás: http://www.miabonyunk.hu/?q=no...)
hát így nick-ről nemugrik be kilehet.....
van arrafelé egy másik"földi" ádám25 néven szokott írni,nem ismerős?
rétság mellet
igen,egy kis 125-ös kétütemű nagyon kemény tud lenni terepen!tudom javasolni!
amúgy a megye melyik részén laksz?
akkor az terepre nemjó...... lehet valami kis 125ös vagy 250es 2T-t kéne nézem csak sokat nemakarok rá költeni annyit nemfog menni azért csak alkalomadtán....
értem!
merthogy én az XT-t csak utcán használom,terepen soha.de terepre túl nehéz is lenne.
amúgy tökéletes állapotú,de mást akarok ezért adnám el.
ha esetleg v.kit érdekelne itt a fórumokon vagyok
nem most akarok csak tavaszra mert utcai motorral majd nemakarok erdőbe járkálni és kell valami csapatós gép is ami bírja a strapát
itt van mindjárt az enyém.... és ahogy nézem a megyét,nincs is messze
Sziasztok!

Tudnátok olyan motort mondani ami viszonylag erős,nagyon strapabíró és nem túl drága? Honda xl/xr esetleg vagy ilyesmi?
már láttam!gratulálok!nem semmi teljesítmény!
főleg,hogy még az időjárással is viaskodni kellett!
én még nyaralok...zalában úgyhogy sikerült megismerkedni hondalacival a hévíz csatornánál...
Én már hazajöttem a nyaralásból és a túráról is.
itten kérem elég nagy a pangás! mindenki elment nyaralni? amúgy én is ott vagyok! minden esetre üdv mindenkinek!
Szia!

Most néztem meg hogy milyen messze vagyunk egymástól lakhely szempontjából. Hétfőn indulunk egy kis túrára a Balaton környékén, akkor így nem invitállak.
Jó reggelt!

Klau-runner merre vagy?
meg a bogyesz is BP-ben meg visszhangzik a pofázmányom
szal te itt ugatol majomkirály