Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia

Csaj az a baj hogy messze vannak, most a tábori tunning-ba megyek majd el pestre.
Hátha ott tudnak mondani valami okosat.
Ja, amúgy hengerfúróék jó dugókat csinálnak, meg segítőkész emberek. Fasza műhelyük van, tegnap jártam ott legutóbb, mindig segítettek eddig :)
Neked kell eldönteni, hogy költenél 14k -t egy dugóra, vagy vennél 50k -ért egy hengerszettet újonnan. Mert az alatt nem nagyon lehet találni, legfeljebb utángyártottat (sőt, szerintem 50k -ért is csak utángyártott van). Legfeljebb van használt, de azzal sem vagy előrébb, csak kb. gyorsabban meg vagy a motorral.
szia

70ccm szeretnék, most is az van rajta.
Ha hengerszettet vennél akkor 50ccm, vagy nagyobb?
Sziasztok

Nagy kérdés előtt állok, és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Sajnos dugót nem találok a hengeremhez, így 2 választásom maradt, vagy csináltatok egy dugót 47,4 eset, vagy veszek egy teljes hengerszettem ami elég drága, de a motort minden napi használatra szeretném össze rakni.

Szerintetek megéri dugattyút csináltatni, vagy inkább új hengerszett?
Sziasztok!

50-es motorokhoz gyári utángyártott, tuning alkatrészek, kiegészítők a legnagyobb gyártóktól egyenesen Németországból! A legjobb minőségű termékek egy helyen! További információ elérhetőség:
www.master-tuning.mlap.hu

emailben esetleg msn vagy telefonon tudok segiteni!

A kinálat kibővült szinte az összes 50-es tipusrhoz van alkatrész!

2011-es és már a 2012-es új modellek is kaphatóak!
Hát nem tudom melyik a jobb. Talán valaki majd megírja.
szia

Már beszéltem én is velük 10k ért legyártják nekem is, króm gyürűvel.
14k ért pedig acél gyűrűvel.

Melyik lehet jobb?
Na az előző hozzászólást telefonról próbáltam elküldeni és látható, hogy nagy ..... küldött.
A gyűrűt és a csapszeget is hozzá adták a legyártott dugóhoz. Én elmondtam nekik, hogy magas fordulaton használom a motort. Ahhoz gyártottak dugót is. Viszont a régit is el kell küldeni, mert a gyűrű illesztőcsapját azt nem tudják fejből. Ez az egész került kb.10000ft-ba.
Én eddig semmi problémát nem tapasztaltam. A bejáratást óvatosan kell aztán lassan lehet neki adagolni is.
Csak azért kérdezem mert látom hogy a gyűrű, nem sima homorú végződésű, hanem íves.
Kompletkikkos[15238] tegnap 20:10
Derbi Senda Drd hez keresek a karbit és a légszűrőházat összekötő csövet. Karbitól pár centire S alakban ki kerüli a tellót. 
 
10000-be
kinézetre jó,
A gyűrűket, meg a csapszeget külön vetted?
ha igen hol?
Pár kép a dugóról. Megpróbáltam a gyűrűt is valamelyest lefényképezni.
Köszi

Igen sajna nekem is ez a méret kell, de félek ezektől az öntött dugóktól.
kovácsolt lenne a jó, de ilyet nem csinálnak itthon.
De ez a nicasil os henger felkeltette az érdeklődésemet. hol tudok ilyet beszerezni?
ha jól tudom az aluhenger az mind nikaszilos. Ezért drágább is.
Szia!

Hát ezt tudtam neked leméretezni. Remélem megfelelő. Ahogy írtam én ezt már végigjártam egyszer és nem talált egy motoralkatrész szaküzlet sem a Derbihez gyári DR dugót. Alapméret még volt, de ha már dugó kell a hengeredbe akkor valószínűleg már fúratni is kell.
Elfelejtettem nikaszilos hengert hol találok?
Szia

A teljes magassága kellene nekem, meg a fejmagasság, amit a csapszeg tetejétől a dugó tetejéig kell mérni, pereméig.
http://citybike.hu/shop_ordere...
Igen,igen! Abból van kivágva. Csak a kingerlitért többet kell másznom mint a tömítésért! Most lehet pihenni fog az összerakás,mert nekem nem hosszú hétvége van, hanem hosszú meló...
Nem találtam az oldalt ahol a méretek vannak. Nem tudom mit kel mérnem rajta. Holnap délelött megkeresem a dugó méretezéséről valami leírást és leírom neked ha kell. Én ezt tavaly végigjártam és nem tudtak adni a DR hengerhez túlméretes dugó. A motort most járattam be, ésmeg vagyok vele elégedve. A gyűrű pedig gyári 47.4-hez illetve 47,8-hoz. Nem az az öntvénygyűrű vékony króm bevonattal. De holnap délután megyek vele hoszabb útra és meglátjuk mit tud. Múltszombaton 90km-t mentem vele egyhuzamban. Igaz olyan 60-70-el. De hazafelé 10km-t mentem folyamatosan 100-110-el.
Igaz ha a másik túlméret is elkopik már akkor egy nikaszilos hengerre ruházok be.
Ejj-ejj. Óvatosan! Amúgy sok sikert. Majd írj ám ha van valami fejlemény
Szia

sikerült lemérni?
amúgy a 47,4 es dugót már használod?
milyen? mert nekem mindenki azt mondja nem érdemes csináltatni mert nem bírja, meg szar gyűrűket csinálnak hozzá
Vegyél kingerlitet és vágd ki belőle
Sikerült elszakítanom az új hengertalp tömítést,amikor raktam össze! Mehetek vissza a tömítés technikushoz..