Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

az én gyíkom szebb
finepix s 6500 szerintem már 20-25 felé meg lehet kapni
egy "hibája" van hogy túl izmos a vaku, beltérben néha sok(aztán lehet csak béna vagyok beállítani), elé szoktam tenni egy papírzsepit
Párom eladja a fényképezőgépjét. 30,000Ft. Ilyen képet csinál:
Sziasztok. Szeretnek a fotozas teren kicsit tullepni a telefon, gopro, egyszerű digitalis kamerakon tullepni. Fo iranyvonal a motor fenykepezese esetleg kozben egy met tajkep. Illetve menet kozben masokrol illetve rolam készített kepek lennenek, tahat minden teren a motorozasnal maradnék meg, ehhez kereesek valami belépő gepet. Mindenkepp hasznaltan valami jol bejaratott tipust. Illetve hogy ha ezt a temat celzom meg milyen lencsekre tegyek szert okvetlenül, ill egyeb kiegeszitore. Azt h tukorreflexes vagy kompakt legyen, ill mas. Ratok bizom, tapasztaltakra.
Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél !
Arra jutottam a tegnap éjszakai olvasgatásban, hogy egy olyan gép amiért már érdemes pénzt kiadni az drága nekem, és mivel motorozáshoz is kell, menet közben utas is fényképezne vele, tükrös géppel ezt szinte lehetetlen, pláne anyura rábízni hogy menet közben fotózzon Bridge gépek is 50 től indulnak és azok gyengébbek mint ugyanez az árért egy kompakt. Kompaktból az Olympus zx10-et néztem mert lehet záridőt változtatni, talán gyenge fény mellett is tud fényképezni és fhd videót csinál, bár lehet hogy teljesen félre értelmeztem amiket olvastam
Akkor én a helyedben egy MILC-ben (tükörnélküli, cserélhető optikás gép) gondolkodnék inkább. Meg fényerősebb optikában és vastagabb pénztárcában. De alapoptikával már 100e körül is vannak újonnan, használtban már 60-80, de sajnos elég kevés van még belőlük.
Viszont alapként maga a váz jó választás lehet, a legtöbb tud fullHD-t is és az ebay-en pár fillérért lehet kapni olyan adaptert, amivel bármilyen m42-es menetes, manuális optikát rá lehet tekerni és használni. Ezek olcsók és nagyon jó minőségűek.
Drágábban meg vannak adapterek AF optikákhoz is.

Vagy a másik vonal egy használt DSLR váz, ezekből van kínálat bőven, szinte minden igényhez találni már olcsón vázat, a Canon/Nikon/Sony régebbi, belépőszintű gépei már 50ezer környékén is mozognak. Viszont mivel ezekre is ugyanazok az optikák mennek fel, mint a többszázezres társaikra, az optikák relatíve jobban tartják az árukat, de ezekből is hatalmas választék van a használtpiacon.


nem családi gépnek kellene, pont hogy a szürkület, erdőben kisfényviszonyok mellett készült képek tetszenek a legjobban
Nehéz kérdés, mert ez az árkategória még pocketgépből is inkább az alsókategória tetejét hozza, már egy közepes pocket is drágább ennél.
Ez tipikusan az a gép, ami jó fényviszonyok között megfelelő képet adhat. De borús, vagy sötét helyen már erősen kérdéses, hogy mit nyújt ez az optika. Az rendben van, hogy hatalmas zoom-ja van, de a fényereje nem túl jó és nem is G-típusú optika, ami a Sony-nál a felsőbb kategóriát jelzi.
A videója is csak HD, nem fullHD, kérdés, mennyire elsődleges szempont a videózás?
Meg ugyebár az is kérdés, hogy mit szeretnél fotózni? Ha családi gépnek kell, akkor akár jó is lehet, bár én azért inkább rádobnék egy 20ezrest és abban a kategóriában nézelődnék.
Ha meg ennél komolyabbra vágysz, mindenképpen magasabb árkategóriában kell keresgélni.
Egyáltalán nem tudom mit szeretnék, most ha logikusan gondolkodom akkor pl itt van a Sony DSC-H300, viszonylag olcsó. AMit én látok belőle az az hogy 720p30fps ami lehet hogy kevés, 35x optikai zoom és 20,1mp. Ennél többet nem igazán értek a leírásából, az biztos hogy jóval többet tud mint az előző fényképezőm ami egy 10 éves finepix. Régen is szerettem volna fotózni csak nem volt rá módom, most szeretnék egy olyan gépet, hogy ha szar képet csinálok vele az egyértelműen az én hibám legyen
Először döntsd el, milyen kategóriát szeretnél.
Ha MILC, akkor a Canon legkevésbé, ott a Sony, Nikon, Panasonic, Samsung, Olympus névsor játszhat.
Pocketben a Nikon a leginkább felejtős, a Sony és a Canon erősen ajánlott, de a többiből is vannak jók.
A bridge-eket kevésbé ismerem, de szinte minden márkának vannak jó gépei ebben a szegmensben.
A DSLR kategóriában Nikon, Canon, Sony a fő csapásirány.
Van olyan típus amit a többiek elé kéne helyezni? Nikon, Canon ?
Halli!

Nem én csináltam a képeket,így kaptam őket,nem ismerem a gépet,de akkor visszaviszem a fotósnak,nem küzdök vele!

Köszi az infót!
Meg kell nézni, ha a gépen van rá mód (és hely a kártyán), akkor a vázzal utólag is csináltathatsz jpg-et a RAW-ból. A legjobb, ha dupla kártyahelyes, akkor egy másik kártyára kényelmesen dolgozhat, persze, ehhez tudnia kell ilyen funkciót, nem minden gépben van ez benne.
Köszi!
Most már értem akkor,hogy mért lesz szarabb a minőség!Akkor játszanom kell velük....fasza....van vagy ezer kép!

Köszi a segítséged!
Annak így nem sok értelme van. A RAW állományt ha simán, beavatkozás nélkül gyűröd át jpg-be, akkor szarabb képet kapsz, mintha a váz jpg-ben fotózna. A RAW állományokat illik "megdolgozni", hogy valóban szép képet kapj.
Amúgy van egy csomó ilyen progi, de az sem mindegy, milyen gép RAW állományáról van szó, a Nikon/Canon gépekhez szoktak adni ilyet, vagy le is töltheted a gyártó honlapjáról. De ha jót akarsz, akkor a Lightroom/Photoshop/Aperture/CaptureNX2 és társait használod a képek feldolgozásához, ezek exportálnak jpg/tiff/psd fájlokat is, sokminden más funkció mellett.
Sziasztok!

Raw-ból jpg-re valami gyors konvertálót tud valaki ajánlani nekem!

Előre is köszi!
Ki lehet fogni használt MILC-et is már ennyiből egy alapoptikával.
nekem ilyen van: http://www.edigital.hu/Kompakt...
szerintem most már 15 ezerért meg lehet kapni tök jó képeket csinál
el lehet vinni motorozni is mert nem képvisel akkora értéket hogy sajnálni kelljen
egy családos kiránduláson összehasonlítottuk egy 12 mp-es sokkal újabb géppel és szinte egyforma képeket csinált, a távoliak meg mintha jobbak is lettek volna(az újabbnak egy kicsit kisebb volt az optikai része)
60-70ezernél többet nem szeretnék adni érte, így is van opció vagy a bridge gépeknél kifújt?
Csupán pénz kérdése. Jó lehet egy komolyabb pocketgép is, egy bridge, az újfajta MILC gépek, meg persze a DSLR-ek. Kb ebben a sorrendben emelkednek az árak is, a MILC és DSLR gépek mind cserélhető optikások.
Mi lenne a legjobb valasztas, hogy fasza kepeket es videot is tudjak csinalni egy kutyuben ? Inkabb a kepek a lenyeg de a fHD video is kellene
van egy olympus u-tough3000 fotomasinám
néha elveszíti a fókuszt, ekkor(ha észreveszem) vagy üzemmódot váltok vak kikapcs-bekapcs és jó lesz valameddig
mit lehetne evvel tenni?
lehet ezen szoftvert frissíteni vagy ilyesmit?
a gyártó oldalán nem találtam semmi értékelhető információt(pl a kodak szokott javított sw-t kiadni)
szervizbe vinni nem sok értelme van egyrészt nem mindig(elég ritkán) produkálja a hibát másrészt meg egy nagyon kicsi értékű gép
mindent egy jó fotóért!
Egy új magyar Supermoto Csapat szervezésében megkerülő motor szépségversenyen veszek részt.

Megszeretnék mindenkit kérni akinek van 2 másodperce hogy a link megnyitása után nyomjon egy lájkot a képemre és az SLS oldalára

Köszönöm az eddigi támogatást!

Link: https://www.facebook.com/hunga...