Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

trafó, gyújtás alaplap, cdi, feszszabályzó. a trafótól visszafelé kövesd az áram útját. a manualban leírt ellenállásokat keresd az alkatrészeken. volt azt hiszem itt valaki akinek trafó gondja volt, nekem megégett az alaplap. elméletben a jeladó is szar lehet, de az ritka
Sziasztok, lenne egy kis problémám. Mentem ma az NSR-emmel és menet közben egyszer csak leesett a fordulatszámmérő 0-ra és leállt a motor. Kivettem e gyertyát és mikor indítom 1 szikrát ad és többet nem, ha egymás után többször hajtom akkor mar nem is ad egyet sem. Szerintetek mi lehet a probléma?
Honda NSR 125 R Petku féle sport rezó érdekel valakit ? :) Nem volt még használva, elkezdte gyártani, csak sajnos lehet, hogy másra kell a pénz ..
Hát "jól" sikerült a motor tesztelése... Karbit, légszűrőt kitakarítottuk, összeraktuk, pöcc-röff, gyönyörűen megy. Haver próbálgatta a gépet, szépen gyorsul, 140-en seperc alatt fent van, egyedül annyi gond volt, hogy az első fék megszorult egy nagyobb fékezés után, mert túl sok fékfolyadékot raktunk a tartályba, de ezt is orvosoltuk.
Na akkor, hogy én is mehessek vele egy kicsit elmentünk egy kihalt útszakaszra. Ez kb 15km-re van tőlünk, kettőnkkel is nyugisan ment 120-at odafelé, észre sem vette a 2 személyt. Odaérünk, végre én megyek vele, 140-ig húztam neki, mint az álom úgy megy. Visszafordulok haverom felé, hosszú egyenesben szintén 140, kb 9500-as fordulat, erre 100m-el előtte besatuzik a hátsó kerék. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, azt gondoltam megint a fék baszakodik.. 70m-es fékcsík után nagy nehezen megálltam a géppel, nem dőltem el vele.
Utána már nekem is leesett, hogy nem biztos, hogy a fékkel volt a gond, hanem valszeg beállt a dugattyú.... A vízhőfok piros közelben volt, amit sajnos menet közben nem vettem észre.
Öröm az ürömben, hogy miután lehűlt a víz, az önindító megforgatta a dugattyút, rendellenes hangja nem volt, csak elég könnyedén mozgott... Én hülye a kuplungot nem húztam be a csúszás alatt, de remélem nem nyírtam ki a hajtókart meg a többit... :/
( ja és rá 1.5 órára randim volt 40km-rel arrébb, de kereken időre pont odaértem, hálisten egyik futóval rendelkező haveromnak) :D
akkor vertex 53,99, vagy honda szervíz, gyári alkatrész
most egy vertex 53,98 as van benne.
De wössnernél ekkora méret nincs már :S vagyis egyel nagyobb se .
Mi tévő legyek ?
Sziasztok.

Azt meg tudjátok mondani, hogy hogy helyes a power bovden bekötése?
Csak egy megoldást olvastam, azt is itt a fórumon. Mégpedig:

"Ha a power motor felőli oldalon állsz akkor a power szelep jobb oldaláról induló bowden a power motor felőled eső részére kell hogy csatlakozzon. A bal oldali bowden a power motor túlsó benzincsap felé eső részéhez csatlakozik."

Ennek a kijelentésnek az igazát alátudja valaki támasztani? : )
wössner
Sziasztok, tudom sarkalatos pont de VERTEX VS. WÖSSNER ? Dugó csere előtt állok :) Kerüljetek egyet a jó időbe, és ha tudtok válaszoljatok :)
Olasz, talán erősebb, de még több karbantartást igényel. Egy barátomnak volt, power elektronika elég ratyi, de ha kifogod jól megy :) Én maradnék a hondánál, amúgy én is pont ezek a mocik között gondolkodtam :)
Bár Apriliaból csak RS-em volt, én azt szerettem, de az NSR jobb volt...
NSR jobb szerintem...
húúú nem próbáltam még üresben kipörgetni. de kipróbálom :)
karburátort tisztítottam, gyertyát pedig a manuál szerintit raktam bele. csinálok képet világosban :) köszi!
sziasztok egy tanácsra, véleményre lenne szükségem. van egy honda nsr 125-ös mocim, és lenne rá egy cserém, egy Aprilia af 1-es-t kapnék cserébe. a 2 motor nagyjából ugyan olyan állapotban van, de tanácstalan vagyok, nem tudom melyik a jobb, melyik a megbízhatóbb stbb...szerintetek elcseréljem?
...a mi számainkat sem tudják eltalálni...
A telek vagy az aszfaltozás?
brigéciol leviszi az olajat vagy ha nincs akkor mosogató.
üresbe se pörög ki rendesen? légszűrő és karburátor tiszta?
milyen gyertya van benne?
fényképezd le a kipufogót.
én is meg szoktam hajtani néha de nekem soha nem volt gond a melegedéssel.
a leg jobb ha leveszed a tank alatt lévő víz betöltő sapkát és beindítod a motort.
ha kis buborékokat látsz akkor biztos hogy bele dolgozik az égéstér a víztérbe.
Mennyi?
Betársulnék szívesen ha lenne miből . Második utam oda vezetne, az első a Kawáért .De ez a tetű Szerencsejáték zrt sem tudja eltalálni a vacak 5 számomat
Persze... azért ez egy kicsit lassabban fog menni. Tudod, meg kell találni a megfelelő telket. Erre mondjuk már van ötletem, csak pénz is kellene. Úgyhogy lehet, hogy keresek valakit, aki leaszfaltozza, mert az a nagy pénz. Enyém az ötlet, az aszfaltra kell a pénz. Betársulsz? Természetesen 50-50% a haszon osztása.
Telek? Mehetek már betonozni?
"Ma" helyett "ha", csak már qrva fáradt voltam... :)
Sziasztok!
Csak óvatosan azért azzal a repüléssel!Csak olyan gyorsan menj amilyen gyorsan tud repülni az őrangyalod