Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Majd visszatérhetünk rá a nyári melegekben, ha nem felejtjük el. Sok örömet az új géphez!
jó neked. én az 5 ezernek is örülök.
"korábbi felmérésünkből mégiscsak az derült ki, hogy a magyar motorosok átlagosan 5-6000 kilométert tesznek meg egy-egy idényben. " https://hegylakok.hu/2015/10/s...
Tudom nem Naked de a 2003-as R1(152LE) jóval kevesebbet evett. 350km-t elment egy tankkal. Nem az az 1L /100 a gond,. hanem hogy sűrűbben kell tankolászni. Elég fura volt megszokni, hogy a 8évvel fiatalabb motor literekkel eszik többet.
Valahogy a hideg nem jön be és nem vagyok osztrák meg svájci fan. Szépek a hegyek de csak ennyi. Erdély jobban vonz. Vagy Horváthország vagy ciprus.
Ki mit tehet meg és mire vágyik.
Hornetnek is csak tötymörgésnél ment fel.
Majd fog. Egyszer érjél fel például a Dobsinára ahol utolérsz egy konvojt. Vagy mondjuk országút után beérsz a városba és megállít 2-3 lámpa.
Motul 7100et kap 10W40 márciusban, igaz Zoli mondta elég az 5100. Fogyija meg 5,5-6,5 között igaz ez csak gyöszike.
Ha ezert kell itthon maradnom inkabb beteszem vitrinbe, itt nincsenek hegyek csak buckák.
Gatya rohasztó melegben fog az tötymörögve...
Haladás közben nem is megy fölé. Városban tötymörógve , piros lámpáknál van az, hogy felszalad elég hamar. Amikor ez először megtörtént, hívtam is az eladót, hogy mi a ...om ez, hogy 100 fok fölé megy a víz . Ő nyugtatott meg, hogy ezek a motorok már ilyenek. Sokkal régebben az Ntv 650 -en, CB 400 -on sosem láttam ilyet. De hát az ember holtáig tanul. Kevés kivétellel
Az enyém még nem ment 85 fölé igaz októberben vettem így nagy melegben nem mentem.
Ez csak attól függ kinek mennyi felesleges pénze meg ideje van. Család meg munka mellett ez nem annyira megoldható kivéve ha nem akarnak otthon látni.
Mi is így jártunk, 200nál már villogott, mai napig nem értem hogy tudtam vele 100km-t még elmenni. Közben 5-6kút, vagy zárva vagy épp nem fogadja el a kártyámat...
5000km-es szezon ? az egy jobb hónap
Na itthon nincs ilyen gond tehát motorozz itthon és még a hangért se szólnak.
Ki milyen olajat használ a motorba? A 10w-40 az oké. Egyéb típus és márka érdekel.
Nem azt mondom hogy nincs, csak azt hogy nem mindegyik.
Bertechsgadenben pingvineztem egy jot, mer a faluban nem volt nyitva, pedig a google aszondta.
Na ott mar kamillazott a sarga lampa, meg mennem kellett a rossfeld fele jo sokat mire lett egy nyitott.
De jellemzo hogy vasarnap se kut se ember a foutvonalaktol tavol jo melyen levo falukban. Trkepen feherrel jelzett gibegurba utak.
Az automata kutakat meg direkt az en szopatasomra talalta ki az a hulye dojcs.
A spritmonitor adatai szerint a két modell között (CB1000R vs GSX-S1000) 6 dl a fogyasztás különbség a Suzuki javára.. Suzuki: 5,4 Honda, 6 liter.
A Suzuki nagyobb csúcsteljesítmény ellenére fogyaszt kevesebbet. Ez azt jelenti, hogy egy 5000 km-es motoros szezon alatt kb. 10e ft-ot lehet spórolni a Suzukival és persze picivel ritkában szükséges tankolni is.
A mesés nyugaton is vannak kutak, meg vasárnap is. Egy a dolog nyitja: mindig legyen nalad 5-10 eurós bankjegy, mert nem minden kártyát fogad el az automata és azok általában nem is adnak vissza. Na ebből tud gond lenni, ha bedobsz egy 50 -est
Nekem szerencsém volt, mert 10 percen belül jött 2 német motoros(BMW) és rá tudtam őket beszélni , hogy letankolják es kifizessék az én bedobott pénzemet.
Egyébként odafigyelek ilyenkor és 200 km körül keresek benzinkutat. Sosem volt ebből gondom.
Nem mernék 30as olajat beletenni.
Van kijelző azt kell figyelni ennyi.
Azert ez a nem erdekel mennyit fogyaszt neha le tud szopatni.
Speciel a meses nyugaton kurvasok benzinkut vasarnap zarva van, es ha csak naggyabol nem tudom menbyi az annyi akkor eleg bena helyzetek adodnak mire megtalalja az emberfia a kovetkezo helyet.
Szoval szerintem erdemes tudni hogy fogyaszt kulonbozo gazkarallasoknal.
Nekrm tud 5 alatt es 7 felett is.
Biztos velem van a gond, de ahogy közlekedek egy 1000es naked-el, 5L fölött nem igen fogyasztott!
(legalábbis 1 kezemen megtudom számolni, hogy hányszor fogyasztott 5L felet)
Pedig én is tudom cimbálom a gázt

Az megint más kérdés, hogy nem Cb1000r-em van
Én is csak akkor, pár hétig szarakodtam minden tankolásnál a dokumentálással.
Eleinte még párszor néztem, hogy mennyit fogyaszt (akkor 6,2-6,4 körül mértem), de már több éve nem nézem. Nem mindegy, hogy 6 v. 7 liter? Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e itt, aki 30-as olajat tölt bele. Attól tartok, hogy ezt csak a fogyasztáscsökkenés miatt erőltette a Honda.