Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igazas lehet, mivel most allvanyon volt a motor mikor rajt ültem, szoval ha meg kell tartani az egesz sulyat, minden bizonnyal mast mutat a mérete.
Korábban írtátok, hogy volt vmi gond a hátsó lámpával. Az honnan vagy miből lehet észrevenni, hogy kijavították e az adott példányon? (gondolok itt arra, ha az elozo tulaj nem tul korrekt...)
Hello Bar,
Hát igen, annak ellenére, hogy a "libafos-zöld" volt a reklám színe a motornak, szerintem is élőben ez áll neki a legrosszabbul... A fekete és a fehér (ízlés szerint) sokkal szebb (és még a "szürke" is). Ugyanakkor ne feledd, hogy a sötét színű motorok "optikailag" még kisebbnek tűnnek mint a világos-élénk színűek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha megnézed majd a fehéret, az nem fog annyira kicsinek tűnni. (Pont ezért választottam én is a fehéret - mert nem a kisebb méretűek közé tartozom- , na meg persze azért, mert az tetszett )
A "rövid méret": csalókás! Megint csak az optikai "csalódást" említem. Első ránézésre én is azt hittem, hogy nagyon rövid a motor. Ez igaz is, de csak a "karosszériára", mivel nagyon kicsi fejidom van rajta elöl, az is jó rászorítva a villaszárakra, valamint a hátsó váznyúlvány (rendszámtartó nélkül..) nagyon keskeny és "jelentősen" rövidebb a hátsókerék vonalánál (úgy értem a leghátsó gumi-vonal függőlegesen meghosszabbítva...). A tengelytáv nem rövidebb az "átlagnál" , a súly sem kisebb az átlagnál, tehát egykerekezési hajlam ebből nem adódhat. Valamint nem adódik a motor harapósságából sem - főleg gyári állapotban. Ez nem azt jelenti, hogy nincs benne elég erő, és ha akarod - és tudod - természetesen könnyedén fel lehet venni... (de nem kell félni, hogy simán gázadásra véletlenül hátra dob...)
Vásárlás előtt összehasonlítottam a Tuono és a CB1000R tengelytávját (mert nekem is gyanúsan rövidnek tűnt a Honda), és az állam leesett: a honda tengelytávja hosszabb 3 cm-rel! Pedig ha egymásmellé állítod a két motort, a Tuono sokkal nagyobbnak tűnik... (elrenyúló nagy fejidom, hosszú túlnyúló széles farokidom... ennyi)
A harapósságon pedig - ha kell - "könnyedén" lehet segíteni
Sziasztok!

Köszönöm szepen a gyors reakciot...
Ma voltam egy motorkiallításon...természetesen ott volt a nagy ő is, zöld szinben...de sajnos az elsö pillantás nem hozta azt amit vartam...nem jött rögtön az az erzes, hogy kell nekem...nezegettem, de vhogy az összkep nem olyan volt mint a kepeken, nem olyan volt amit vartam...mar majd kezdtem elszomorodni...amikor is meglattam egy grafitszürke példányt is...nem tudom mitöl lehet, de az nagyságrendekkel szebb, legalábbis számomra...
Szoval mégiscsak nagyon tetszett élöben is a gép, de sajnos csak ez a kettő volt, pedig feherben megneztem volna, az a legnagyobb favorit szamomra.
Bar nagyon picinek (rövid, tömzsi) tünik a gép, föleg az amelyiknek le volt szedve a hatso műanyag rendszámkonzolja. A kiallításon láttam hozzá egykét cuccot, kiegészítőt is, de sajnos amit töletek kérdeztem doboztarto konzolt sajna (még) nem.
Akinek mmár megvan a gép tőle szeretném megtudni, hogy mivel nem tul hosszu a moci, nem akarja allandoan emelgetni az elejét, vagy nem annyira harapós?

Bar
A külföldi munka nem lehet rosszabb, mint az itthoni. Angliában ás Amerikában is dolgoztam. Igaz hogy semmibe vesznek, de ez itthon is így van, és egy "picit" jobban keresel, mint itthon, és nem kell 3 hónapot várni arra, hogy találj egy 100,000Ft-os munkahelyet diplomával, jó szakmával, nyelvtudással-vizsgával. Először boldog voltam amikor hazajöttem, aztán meg csak néztem ki a fejemből hogy erre jöttem haza?!
Alkudni nagyon egyszerűen lehet. Ha nincs "pofád" hozzá fogsz egy papírt és leírsz rá egy számot. Odaadod az illetékesnek és ő is ír rá egyet, vagy azt mondja ok. Szerintem 10%-ot fognak engedni a H-nál.
Hali hvg.
Általában egy másik dílerre hivatkozva egy kedvezőbb ajánlattal be szoktak dőlni és engednek Ők is csak náluk vedd meg a motort.
Nekik nem az eladás a legnagyobb üzlet hane ha szervízbe viszed vissza ott viszont kaszálnak.
Az jutott eszembe, hogy ha ketten mennénk be egy helyre, hogy két motort is elviszünk menyit engednének? Mivel te is és én is potenciális veők vagyunk megtehetnénk! Ha érdekel a számom ismered és ha hazaértél megbeszéljük hátha sikerül. Kettő több mint egy és egymástól sem lakunk mesze / 86Km/ ! Hívj ha hazaértél!
Laci,
Mit mondasz amikor alkuszol a mocira? Most komolyan. Én mondjuk tudom hogy legalább november óta bent van és nem vitte senki. Jó, tél van, most nem motoroznak az emberek , OK lejár a tank oldalán a fekete müanyag, de mit mondasz?

Kösz

Gábor
Szia Gábor,
A negyedik évemet taposom itt. Nem hawaii, mondhatom. Azt mondanád erre, hogy otthon még kevésbé. Ki kell próbálni mindkettőt és mérleget vonni. Ezen a fórumon inkább nem tenném hátha sértene bizonyos személyeket. Annyit azonban állithatok, az arabok k...rvára utálják a fehér embert. A magyarokat ugyanakkor mindenhol semmibe veszik...Persze otthon is, sőt.

Holnap megpróbállak felhivni, vagy lehet hogy majd otthonról. Köszönöm a lehetőséget.

Nagyon köszönöm ha tanitgattok az alkudozásban, még nem tettem eddig.

Üdv

Gábor
Szia hvg.
Köszönöm az sms-t.
A moci még szerintem meg van mert a múlt hét pénteken 09-01-23. -án délután beszélten velük. A telefonban is nagyon korrektnek tüntek nem zárkóztak el az engedménytől egy személyes találkozóval biztosan nagyobb sikert érhetsz el!
Hali hvg!

Van egy tippem a motorvásárlásra, ha érdekel hívj fel a 30/2052666-os telefonszámon.

Üdv:
Gábor
Laci75-nek

Nagyon korrekt, rendes emberre vall! Nem beszélve arról, hogy márkatársak leszünk!
Van még belőle néhány száz (mármint a képekből - na meg több gigányi videó) Erdély - szívem csücske - évek óta kijárunk endúrózni, nem lehet megunni... De mond meg nekik, hogy nyugodtak legyenek, mert mi meg a dűnékre vágyunk évről-évre, de remélem egyszer ki tudjuk próbálni azt is... Nem kellene ezen a "csereüdültetésen" komolyabban elgondolkodni? (Ha tényleg tetszenek nekik a képek - priviben küldhetek még néhány érdekeset, hogy ne untassuk itt a többieket...)

CB1000R : hát persze, hogy alkudni kell! Én még akkor vettem meg, amikor bejöttek az elsők az országba, tehát "kurrensnek" számított, de így is kaptam rá 100e. kedvezményt! (igaz, hogy levásárolhatót, de pont jól jött a kinézett gyári extrákra...) Innen is köszönöm Zsoltinak a Karasnából!
Ha nem jön össze valamiért ott Pécsett, egy percig se aggódj, nézünk egyet itt Bp. környékén! Nem maradhatsz moci nélkül mire kisüt a nap!? Nem holnap reggel Dubaiban, úgyértem itt, Mo-n süt ki!
Egyébként mióta vagy kinn, végleg hazajössz? Biztosan átgondoltad ?
Mr Valaki,
Kegyetlenek a képek. Holnap csődület lesz a szobámban a kórhiban, a fiuknak csorogni fog a nyáluk, ha megmutatom nekik. Tuti. Érzékenyek az ilyesféle kalandokra
Gyerekek,
Nem hiszek a szememnek hogy milyen rendesek vagytok. Mivel nem vagyok rutinos motorvásárló, eszembe nem jutott volna alkudni magamtól...
A helyzet az, hogy pénteken repülök haza és egész jövő héten Pécsett leszek, kivéve hétfőn, mikor is egy Kecskeméti állásügyben átturbózok a kis Polómmal a kecskeméti kórházba. Namármost a pécsi hondaboltba már pénteken bemennék és megbeszélném a mocit. Mellékelek egy gyér fotót amit december elején egy esős éjjelen a vizes ableküvegen keresztül a telefonommal lőttem, csakhogy bizonyitsam nektek hogy CB1000-res a szivem választottja...
Sziasztok.
Ne haragudjatok, hogy idepofátlankodok de HVG-nek vannak infóim.
Beszéltem én is a pécsiekkel a fehér Hondáról és mint kiderült ABS -es a drága és telefonon keresztül is sikerült lealkudnom 2.500.000-ra az árát! természetesen sokaltam, hogy előkészítsem neked a terepet ha üzletre kerülne a sor részedről! Én semmi esetre nem venném meg előled olvastam, hogy régen kinézted már magadnak. Én Kiskunhalason veszek ha minden jól megy.
Ui.: 2.5-től csak kevesebbet mondj nem fognak meglepődni elhiheted!
Hali

Szerettem volna én is menni egy kört, de vastagon állt az úton a
síkosságmentesítő bazalt. Inkább megvárom az első nagyobb esőt az lemossa az útról a bazaltot és a sót.

Üdv:
Gábor
Bocs az előző benn maradt... szóval így csak ennyi:
Azt kell mondjam jól néz ki a vas, és a gyermek is aranyos!
Most már biztosan meglesem a tavaszon. Kitartás, már majdnem tavasz volt a hétvégén (Néhányan ki is merészkedtek az utakra, de a hőmérőre nézve nem voltam 100% biztos, hogy csatlakoztam volna
Hát igen... A szomszéd kertje mindig zöldebb...
Csereüdültetés? Üdv a sorstársaknak!

Egyébként hogy áll a CB1000R ügyed? Megvásárolod?

Azt kell mondjam jól néz ki a vas, és a gyermek is aranyos!
Most már biztosan meglesem a tavaszon. Kitartás, már majdnem tavasz volt a hétvégén (Néhányan ki is merészkedtek az utakra, de a hőmérőre nézve nem voltam 100% biztos, hogy csatlakoztam volna
Hát igen... A szomszéd kertje mindig zöldebb...
Csereüdültetés? Gondolom ilyen helyeken sem sűrűn jártok kinn... (képek) Na jó! Üdv a sorstársaknak! (Vagy vonljunk át egy másik topicba )

Egyébként hogy áll a CB1000R ügyed? Megvásárolod? Mit kérnek most érte, így télen? Alkudj! Listaár minusz 100e! Minimum!
Ja, és ez a válaszuk.
Mr Valaki,

Megmutattam a havas menetedet az ittenieknek. Nagyot néztek.Jó részük életében nem látott havat... nagyon irigyek rád.
Hali

Sehol a "rinyacsík" egységesen kopott a gumi felülete

Üdv:
Gábor
Hmmm, látszik hogy amortizálod a gépet, már alig látszik a lila csik a hátsó gumin...nem lesz ennek jó vége
Hali

Szemem fénye, ja és ma mentem 150 m-t , össz km: 1,1
Kérem, ne izgassuk fel a motorostársakat ilyen napfényes fotókkal
szép idönk volt