Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Doky! A tiéd is olasz motor?
No, akkor sok sikert hétfőre!
Cseppet se aggódj, én is csak agonizálok...hiába van rendszám, minimális motorozás jöhet most már csak szóba. Nézd a jobbik oldalát! Haveromnak az 1200-es Banditje Japánból jött (zsír újonnan vette) és ő nyáron malmozhatott vagy 3 hetet mire levizsgáztatták a Mozaikban (nyáron atom sorban állás van motorra kérem. Ezért is vittem így télen)

Tavasszal csinálhatnánk majd egy nagy évadnyitó össz-országbeli CB500-as gurulást! ;) Persze ha lesz rá jelentkező is
No, azért csak óvatosan! :) Ha olyan idő lesz mint ma és tegnap... akkor oltári jó motoros időnk lesz! Én sajnos csak hétvégén fogok tudni gurulni :( Azért egész hétre nem merem felhozni a motort, vannak komoly zúzmarás lefagyásos jelenségek nap mint nap.

Most fogok eljutni az olaj+szűrő+légszűrő+gyertya cseréig. Öregem, 20 ropi
Mondjuk még mindig olcsóbb mint egy motor generál ha régi az olaj... Használtan vett motornál sajnos alap.
tudnád hogy irigyellek a rendszám miatt..
Hétfőn megyek műszakira ha minden igaz vmi Ducati 1000 res dobjával ! az indexet meg lehet leszedem mert végülis nem kötelező az rá ! átmegy anélkül is.. állitólag...
holnap kimegyek én is 180 azni egyet ha esik ha fúj
szevasztok!

Szombaton 11 körül megenyhült a zúzmarás fagy, megmozgattam kicsit a CB500-at (először hosszabb távon mióta megvan :) ) 70km-es kényelmes túra. Kezes bárányként terelgettem az úton, nagyon pozitív az első benyomásom! : Az itt-ott zúzmarás jégmaradványok között precízen átevickéltünk, persze 70-80 nal, itt ott 60-al sem, de legalább motoroztam egy jót! :) Jah, és a nap is kisütött a vége felé.

Reméljük, hogy hamar elmúlik a tél, mert már nagyon mehetnékem van
a sorban állás tartott 4 óráig. Illetve kell még csináltatnod belépés előtt VPID, amivel "azonosítanak". Ez kb. 30perc-1 óra (adókártya nélkül 2 ). Utána meg kitöltesz egy halom lapot, az is vagy fél óra, aztán meg sorban állsz. Utána OTP, utána leadás. (Pesten nem lehet helyben fizetni, zárva a pénztár...)

személy ig., lakcím kártya, adókártya, sok pénz! ezek kellenek.

ezeket kell kitöltened:
VPID adatlap
Regado adatlap

Én okos akartam lenni, és otthon rászántam az időt, hogy kitöltsem --- ha már fent van neten, ne ott szarakodjak a kitöltéssel, ahelyett, hogy haladhatnék, és mondjuk korábban mehetnék vissza melóba...

Túl naív voltam, ugyanis a neten fent lévő nem az aktuális. A kezembe nyomtak egy 5x fénymásolt, majdnem olvashatatlan lapot, ami picit formailag különbözött a netestől, "na ez az aktuális, látja?"

Látom. Mindent két példányban kell tölteni, ezért is megy el sok idő például...
mi tartott 4 óráig? meg az adókártyán kivül miket kérnek még? ezt amúgy jó hogy mondtad mert az életben nem vittem volna ilyesmit
hja, 2 hete én is így éreztem még :)

de most rájöttem, hogy tökmag mind1. Ha ilyen idő marad, úgy is csak porfogó marad tavaszig a garázsban. Túl drága ahhoz, hogy csak úgy megtörjem...Hóban a simsonnal kell menni! :D persze az megkönnyebbülés, hogy túljutottam rajta. Az okmányiroda pozitív csalódás volt amúgy, 30 perc alatt megcsináltak mindent, és 1 percet álltam sorba (a netes jelentkezés miatt).

kontrasztként a VPOP 4 órát vett el az életemből + utazás 2x oda vissza. Vigyél adókártyát majd a vámosokhoz!
én csak számot vittem azt nem fogadják el... (+ 1.5 óra elment ezért)
oks csak a sok hülye miko bementem ugatta az átirást mnég jó hogy azért tájékozoódtam és vágtam hogy nem kell azt átiratni

ó úgy irigyellek hogy már van rendszámod

nekem is keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllll
akkor nó para, neked is 47-49 ezer lesz a regadód! az enyém, 99.06.
az első üzembehelyezés számít, az ami a forgalmiban is van.

nyilván neked kell lenned a vevőnek, az eladónak meg külföldi állampolgárnak

ja, átíratni akkor kéne, ha forgalomban lenne a jármű.
a felnibe 98 van a forgalmiba meg forgalmobahelyezésnél 99.02.17

az adásvételi lapon két név van : eladó vevő ! te a vevőnél voltál nem?

én úgy tom azért ne mkell átiratni mert te heyezed forgalomba és mivel ki volt vonva a forgalomból ezért ne mkell átirni
a regadó 49000 ft volt (99/06-os motor). Te is ki tudod számolni magadnak, de ha mondasz gyártási (pontos) dátumot illetve első forgalombahelyezést, megnézhetem.

átírni azért nem írtam át, mert én voltam a tualjdonos az adásvételi lapon. Ha úgy vetted, hogy nem te vagy oda beírva, akkor elképzelhető, hogy át kell írni. Jobban lehúzhassanak? :) Ha tulajdonos vagy, akkor lehetetlen átírni...

időpont: magyarorszag.hu, korrekt!
akkor 60 volt a regadó?

átirni akkor nem irtad át .. jólvan.. vhol azt mondják át kell irni hogy jobban lehuzhassanak..

időpont a magyarorszag.hu ról volt igaz?
a műszaki után regadó fizetés, egyből mehetsz, 135000 ft * amortizáció (évjárat függő, nekem 64%)

neten foglaltam 1 hétre előre okmányirodát, ez 12000 (forgalmi törzskártya) + 4200 rendszám
az a baj kicsit messze lakunk egymástól... meg nem valószinű hogy találok...

zoi99!

gratua !
a műszaki után mennyi időbe és pénzbe került a forgalombahelyezés?
no, megvan a rendszám sok szenvedés és kálvária után. Cirka 1 hónap, és sok türelem gyümölcse. Most már csak a jég olvadjon el, aztán had szóljon.
Hali.
Ha esetleg találtál egyet és csak arra az időre kell amíg levizsgáztatod, utána szívesen átvenném mert én is keresek egyet. Cső
enyémen is ott a vázon a felirat a dob meg karbonból van
majd megódom vhogy
értem, te tudod.

Nekem be sem indították a motort, bár minden eredeti gyári alkatrész volt rajta ránézésre is...azért necces, a vizsgáztatótól függ. Jah, amúgy az is közre játszhatott, hogy a vázon fel van tüntetve a dB adat. Ha az nincs, akkor nyilván csak kimérni tudta volna.

Más, végre esik a hó! :) Nem idegesítem magam, hogy jó idő van és nem motorozhatok
inkább most műszakiztatós ismerős keresésben vagyok
az a biztos
no, gratula!
vegyél egy használt gyári dobot és kész. Szerintem baromira nem kell CB500-as dobnak lennie, csak a fogadó cső átmérő u.a. legyen és stabilan fel lehessen fogatni!

néz át ide: bontók
eredetvizsga sikerült ! mégegyszer köcce
műszakira viszont nem mertem elvinni mert nem tudtam lehalkitani a dobot két hét múlva lesz a következő időpont
üdv a klubban! :)

rossz a linked! küld el újra.

Ez milyen kategória, brutál nyitott, vagy kultúrált mély?
Üdv!
Szaisztok 500-asok!
Enyém másfél éve egy új cbf500a, majd elolvasom az eddigieket és jövök, addig is:
http://itar.tisztanet.hu/kipuf...
eladó Finster dob!
Jimy
harmincas-kilenc-ötszáz-647