Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem vagyok toppon angolból, de ennek mi köze a témához? Itt bemutatja, hogyan működik a váltó.
Mi arról beszélünk hogy kiemgedett kuplungnál van hangja, morog a kuplung, ha behúzod megszűnik.
az nem is vita tárgya (plána ha már hallottál Ducatit száraz, nyitott kuplunggal)..
de ő ezt írta: "és zajt hallat,a kuplung behúzásakor megszűnik"

Szó nem volt itt gázadásról....
kuplug hang az mikor alapjáraton jár a moci hirtelen odarántasz neki hallasz egy kis csattanó hangot.ekkor a lamellák hozzácsapódnak a kosár nútjaihoz ha van ott már kopás

előzőből kimaradt pár szó:)
kuplug hang az mikor alapjáraton jár a moci hirtelen hallasz egy kis csattanó hangot.ekkor a lamellák hozzácsapódnak a kosár nútjaihoz ha van ott már kopás
Hegyekben van fent erről video..

https://www.youtube.com/result...
Válaszd szét:

- azt hogy minden megnézett kuplung kosár többé kevésbé lötyög az nem azt támasztja alá, hogy ez igy biztosítja a hangmentességet, hanem azt, hogy szinten minden honda kuplungja morog többé kevésbé... Ezt egy helyen olvastam, hogy valami mókolással lehet elhárítani, de még szervizekben is azt mondják, hogy emiatt kár cserélni, mert az új is morog.

Itt a videoban 2:20-tól meg látszik, hogy mi hogyan forog benne...

http://youtu.be/IFjSVgNFd6E
Valami gondolat menetet írj már hogy ugyan miért a váltónak kellene hangja legyen. Az a váltó üresben akkor is forog ha behúzod a kuplungot, tehát a kuplung behúzásakor a hang ugyanúgy meg kellene maradjon.
Köszi szépen a választ,strzoli,kicsit megnyugodtam!
F.Levi,szerelő srác szétszedte,a kosárnak volt löttyenése,gondolta hogy a rugók,engedtek,de Bajai bontónál,5 kosarat megnézett,satuba,ugyan az a löttyenés,lamella csere is volt,összerakta,ugyan az a hang,srác szerint váltóban,a nyeles tengely,lehet,de azt nem bontaná meg,és bontatnánk meg.
jó,ahogy gondolod,nekem a váltó hangja oldotta csak neg,kapott egy 18000 hornet váltót és jóval csendesebb lett,de ha te okos vagy elhiszem!
Az egyenesfogazásnak olyan a hangja mint az ikarusznak, a morgó zörgő hang meg a kuplung kosár hangja. Ha a váltónak a hangját hallanád annak menet közben kellene hangja legyen.
hagyd a kosarat,én 3 hibátlan kuplungal próbálkoztam eredménytelenül,találtam egy jó szerelőt és mindent elmagyarázott
nem a kuplung zörög ezekben hanem maga a váltó,pc25 betegség ,sík fogaskerekes a váltó és ha picit megkopik búg-zörög kinek mi tetszik
Nem bug, hanem feature
nem talalkoztam olyannal aki meg tudta oldani hogy ne morogjon....
Morog.Behúzod kussol.
Mit csináltatok amivel kizártátok a kuplungkosarat? Szinte kivétel nélkül mindegyik zajos, behúzod a kuplungot akkor csendes. El kell fogadni, nem csak a hornet, szinte mindegyik hasonló konstrukciós motornak zajos a kuplungja. Persze ha brutalisan zörög az nem normális, de egy kis zaj teljesen normális.
Sziasztok,Stewie vagyok,azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy van egy 2001-es Hornetem,és zajt hallat,a kuplung behúzásakor megszűnik,kuplungkosárra gyanakodtunk,de nem az,valakinek tapasztalata,ötlete?
Buek sracok. 2002-es hornet plexi felrakhato 2004-esre? (Gondolok itt uj tartovas keszitesere es annak felhasznalasara)
gondolom nem kotelezo hogy rajta legyen
Azaz
Ez az,ezt igy nem tudtam megfogalmazni.Ormotlan lovagi lonyereg lesz tole.
Nekem az a "padka" nem tetszik, amit mindegyikbe beleraknak. Biztos jobban tart, de akkor is...
koszi az infot. Egyebkent fullra vannak meloval nem ertem hogy engednek alkudni, de jo tudni