Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szelep? Nem lamda szobda?
Google user manual es service manual. Magyarul meg cbf egyesulet honlapjan lehet kerni.

A generator tekercseles hajlamos ategni.
És még valami, ha tudna valaki használatit hogy honnan tudnám letölteni, azt is meg köszönném.
Sziasztok,
Segítséget kérnék, most vásároltam CBF 1000-es 2010-es motorkerékpárt, a kipufogó előtt van egy szelep, szerintem exup szelep, ez nincs bekötve a műszerfalon világít
a sárga "engine" ábra, elképzelhető ezért világít.? A motoron egy nyitott dob volt amit nem kértem, és vissza került a gyári dob csak nem kötötték vissza a szelepet.
valamint van -e valami amire esetleg jobban kell oda figyelni, gyerek betegség??
Ertsd jol, mobil
Mit jelent, hogy nem porgott tovabb?
Behorkant, lefulladt vagy visszaesett majd ujbol porgott tovabb?

Uzem meleg mit jelent? Viz vagy az olaj is meleg?

Lehet keverek kepzes, vakukcsap gazbovden es tank szellozes.

Nezdcmeg hogy szellozik-e a tank. Gazadasra a pillangovszelepek teljesen elfordulbsk? Ha kulon tartalybol kapja a benzint akkir csinslja? Fokizatos vagy hirtelen gazra is elojon?
Sziasztok! CBF 600-am van, 2004-es. A minap beindítottam és a már üzem meleg motor 5-6000 fordulat tájékon nem pörgött tovább. Alatta szépen ment, de amint ez a sávot elérte, mintha nem kapott volna elég levegőt vagy üzemanyagot. Tavaly tavasszal volt karbiszinkron és cirka 2000 km ment bele azóta. Korábban nem tapasztaltam ilyet. Mi lehet a baj?
off MAMI kupához keresek csajokat!
Cbf 600 eseteben tesztek es sajat tapasztalat, hogy 6 ezres fordulat kornyeken rezeg a legjobban. Utangyartott tukrok szinten jobvan rezegnek mint a gyariak
Néhány gondolat:
Valószínűleg a motor frekvenciáját érzed. Kiemelt kuplung esetén nyilván vissza van véve a gáz, tehát nincs akkora motorfordulat. Meg kéne nézni a blokk befogatásokat a váznál.
Ill. ki kellene próbálni alacsonyabb sebességi fokozatban, hogy milyen fordulaton hagyja abba.
Ha viszont nem és az említett sebességnél marad el akkor nem biztos, hogy a motor rezonálása, lehet sok egyéb, gumi, felni, centír, egy nyomom fut-e, pl. ferdén álhat valamelyik kerék.
Jó lenne tudni mi sérült, nem e görbült valami, telók, villahíd, váz stb.
Kerékcsapágy, kormánycsapágy és még.....
Lehet pici dolog kormányvégsúly is.
Sziasztok, CBF 600-am van (12 éves) Rezeg a tükröm, nem látom élesen a mögöttem levőket. Mindkét visszapillantó rezeg. A tükrök a burkolaton vannak. Elvittem szakszervízbe, ahol azt mondták nem javasolják szétszedni, mert csak találgatni tudnának, hogy mi lehet az oka. és lehet. h. olcsóbb lenne venni egy másik motort. Amit tudok a mociról:az előző tulaj bukott vele, ezért adta el. A kipufogó ki lett cserélve. Amint a kuplungot benyomom, leáll a rezgés, valamint 160 km/h-nál. Volt valakinek esetleg ilyen tapasztalata? ha igen tudna javasolni mit tegyek?
Köszönöm a segítséget
Ildi
Mivel most lett lecserélve a moci CBF600 ról így valszeg lecserélem a a fagyállót.Ismerőstől való a motor mielőtt eladta nekem mondta lecserélte a fagyálót még a flaskája is megvan bárdis be is fokoltam kíváncsiságból -25 re van beállítva.Gondoltam arra nem e túl erős és nehezebben keringeti.Az biztos hogy rakok rá egy hőfokmérőt mint ami a képen is van.Még amire gondoltam esetleg a hőgomba ami érzékeli az nem lehet koszos?
Nekem az tunt fel, hogy a dragabb motul (piros) fagyalloval joval fentebb all a mutato mint a motul (sarga) fagyalloval. Most a szeresek miatt vegyes vagott van benne es meg fentebb all. Lehet nehezebben szivattyuzhato ami benne van.
Szia!
Hondánál úgy gondolták nekem nem kell tudni a vízhőfokát :(.Nem is értem.Ha ég a piros lámpa akkor már kész van a baj.Csak ugye most még 20 fokok vannak a 40 fokban városban állandóan menni fog?600 cbf -emen nem volt ennyire érzékeny erre igaz alig nagyobb a hütő az 1000 en meg víz sincs benne több sokkal viszont a blokk jelentősen nagyobb hőt generál.
Normalis. A 600-as az olajkor egy reszet is vizzel huti. Mutato - ha van rajta - hol all ilyenkor?
Sziasztok!

Honda cbf 1000-ről lenne szó.Mennyire normális ha itthonról indulva 4-5 perc melegítgetés után kb 10-15 km megtétele (tötymörgös) múlva a közlekedési lámpánál állva bekapcsol a ventilátorom.Cserélt fagyálót az elöző tulaja -25 fokosra van befokolva, termosztát nyit megnéztem levegősnek biztos nem levegős mert elvileg önmagát légteleníti.Vagy az ezres pusztán ilyen és hadd menjen a ventilátor.

Válaszokat előre is köszi...

Roli
Esetleg CBR125?
Szerintem nem magas és nem igazán játszik egy ligában a légesekkel.
A régieket időnként fillérekért dobálják, de van néha új is, pl. lehet, hogy az enyém is eladó lesz tavasszal.. Bár még nem tudom, mert nagyon nem akarok tőle megválni, csak a két motor helyett jó lenne egy... közepes...
Eddig a KTM Duke 125 eszembe se jutott (pedig mindíg is tetszett), mivel borzaszto magas. Viszont kutyacsonttal -40 mm, plusz ülés átszivacsolás. Egész jó megoldásnak tűnik, csak épp olcsóbb motort szerettem volna elsőnek.
lehet szórakozni a használtauto.hu-n itt a túra kategóriát állítottam be. érdemes végig lapozni, hogy mi a választék. (semmi másra nem szűrtem csak ccm és teljesítmény...

https://www.hasznaltauto.hu/talalatilista/motor/0P5ET1Q85DFPGPOMU4ZTPQ3PMERILG74TO3HWJY2E3LSRFO1T7J1GZP2G9AP6UK65W4YZ51ZDCSSZ7R84KHG0ZQGHW1SSCKKR94YFRRG2EUGYFUO5JET2GG3915CIJGSAPDFRT72PEJWDUS29O332D92Q3A4ZLII27PME4ZPMYH6YKG4KARZ9WCOKHLM88SM95L6AE178ITE038CZEUW7URTWY3Y29E2W2KUKQCDCOMO940PO4DI3PD9JDRMFW8ZZ010RMCQ0G5J8J8Y317AK1U9JIR2FZR3JRIYUD9ZJSCLYUJGMLZ2ALYU4OE8U57EDYLOG09ZW6DAWRDT90K74AQKOF0K1S8G3MT0FU3J3K0MG6DD0WG/page1
Szia! A1-es jogsim van, igy nagyobb nem jöhet szóba. Sajonos ebben a kategóriában nagyon kevés motor van, ezért érdekelne az ültetés. Yamaha sr125- ön tanultam. Az magasságra jó volt, viszont olyat nem szeretnék.
Szia,

a nagyobb CBF-eken állítható a ülés magasság. A kicsin nem tudom. A magasságot a hátsó és első teleszkóp rövidítésével lehetne megoldan, de akkor meg alacsony lenne a motor. Valószínűleg másik motorfajtát kell keresned, ha az ülésmagasság nem állítható és kevés az ülésből a szivacs kiszedése. Nézd meg a gyári adatlapon a CBF ülésmagasságát és ehhez viszonyítva tudsz nézelődni.
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Kinéztem magamnak egy cbf125-ös motort. Mivel nagyon alacsony vagyok, kevés lenne kiszedetni az ülésből, ültetni kellene, hogy valamennyire leérjen róla a lábam ( Ha az egyik lábujjhegyen lent van, akkor a másik 20-25 cm-re van a földtől:( ). A neten semmit se találtam ennél a típusnál ebben a témában. Lenne valakinek vmi ötlete erre a problémára?
Köszi: Andi
Sziasztok eladó egy teljesen új épp hogy csomagolásból fotózásra elővett első sárvődő karbon stílusú. csomágolás sérült .
a következő tipusokra kompatibilis:2013 13 HONDA CB500F CB500X CBR500R CBR 500R ABS CARBON FIBER FRONT FENDER
AZ ÁRA 19999FT 70 202 70 75
Megoldódott köszi, rosszul volt beállítva