Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jókat vidulok mikor vérre mentek ilyeneken, hogy végsebesség meg gyorsulás Főleg 125-ös motor tekintetében. Én azt mondom, hogy engem rohadtul nem érdekelnek ezek a dolgok, nem azért ülök rá a motoromra, hogy gyorsuljak egy jót, vagy hogy saját seb.rekordot döntögessek. Azt majd egy 600
Teljesítménye 13,2 LE 9800-nál nyomaték: 10,3 Nm 8000-nél még ezek vannak. Ezek is padon mért adatok.
Valami német teszt. A motorrad újságba van. Azért gondolom hitelesnek mert ezeket normális körülmények között meg megfelelő műszerekkel csinálták.
Attól hogy mért egy adat attól még nem biztos hogy hiteles
Milyen teszt ez? Hol?
pedig a Tieden sportkipuff is van Nekem kb. egy 10-essel többek ezek az értékek (a kilógramot kivéve)
Hello!

Láttam itt a vitát a gyorsulásról. Na én találtam egy tesztet. Itt azt írják a honda cbr 125-ről hogy végsebessége 115km/h, gyorsulás 0-80-ra 9,3 másodperc. Hatosba 50-80km/h-ra 16,7 másodperc. Ja és ezek mért adatok, szóval ezek hitelesek. Remélem tudtam segíteni.

Csá
Szia banó!

Az én végsebességem 120km/h volt egyenes úton, ja és 65 kg vagyok, lejtőn mentem 130 -at.
Milyen komoly, hogy autókról vitatkozunk egy motoros fórumon
Egyébként igazából most semmi CBR125R fikázás nem volt (azért tudom mert arra mindig ugrok, mint a kölkét védelmező anyatigris )
Most csak elméleti síkon próbáljuk belőni a CBR gyorsulását, mivel a jelenlévő CBR tulajok közül senki nem mérte még le.
Azét a 145-ös alfa és a 156-os nem igazán egy kategória (méretre gondolok).
Véleményem szerint ez a fórum,arról szólna hogy tapasztalatokat, (baráti)segítséget kapjanak azok, akiknek ilyen gépük van. Nem arról, hogy melyiknek jobb a gyorsulása, meg összehasonlításos fikázás és egyebek. Ilyet azt hiszem óvodás koromban csináltam. Még jó, hogy mindenki olyan motort vagy autót vehet, amilyet csak akar, (amilyet a pénze engedi.............)
Ajjaj. És akkor még azt nem is néztük, hogy a le/kg-ből nem jön ki egyértelműen az, hogy mennyire gyorsul. Lásd: 4 kerék megh. autó, nyomatékgörbe, áttétel -- váltási pontok. Mert ha pl. egy gép egyesbe tudja a 100-at, míg a másik 3-asba... akkor a váltással elmegy az idő...

Úgyhogy szvsz inkább le kell mérni egy jó kis egyenes úton vhogy, biztonságos körülmények között...stb.
Igazándiból nem érdekel az alfa 156,meg a kedves hangvételed sem,mert ha gondolod,mégegyszer leírom,az alfa 145(hiába öskövület,te kis paraszt ) 950kg.Forgalmiban,gépkönyvében,mindenhol.és amit leírtam,abban sofőr is van.
Mitogeri !

Tudok olvasni csak e-mailben kaptam értesítést, hogy válasz érkezett az üzenetemre és az ott található linkről indítottam az oldalt. Ezért nem vettem észre, hogy már ki lett vesézve a téma.


Most figyelj Mitogeri !

Alfa Romeo 156 2.0 JTS Distinctive
Saját tömeg: 1335 kg
Hengerűrtartalom: 1969 cm3
Teljesítmény: 165 LE

Ez egy viszonylag új autó (nem őskövület mint a tiétek) és a CBR is egy új motor. Tehát ezek az adatok a reálisabbak. Te is nézz körül egy kicsit a neten. Az új autók egyre nehezebbek.
Ja és az 1300KG-ban sincs beleszámolva a sofőr.
nemtudsz olvasni?és a cbr-t ki hajtja,a hátszél?mert pilótával együtt kéne számolni agytröszt!!és átlagosan ha 70kilónak számolunk egy embert,akkor már ugye 188kg a kis cbr,és mindjárt ki is jön az én adatom.

Akárhogyis cifrázzuk,nemtudom 8nyelven leírni,de az alfa 145,2.0 Ts 950kg,tehát egy emberrel,és mondjuk 20liter benzinnel 1040kg!!nem 1300!
Egy ősrégi toyota carina 2000es diesel 1200kiló,nem egy fiatalabb autó vazze.
Kicsit olvass visszafele.
a 91es mitok: mito 1,,és mito 2,,azaz még a régebbi duplakörlámpás szériára gondolok,ami gyárilag 2gyűrűs nem lapos dugóval jött ki,és 10500nál leszabályoz.ezt értetem ez alatt,gondoltam ez nem lesz olyan nagy talány,ezért nem írtam mellé-
azér ennyire nem lehet általánosítani.
Igazából a CBR 124 kiló (föltankolva) plusz még erre jön a Te súlyod is.
De ezt elég részletesen fejtegettük eddig. Mindentől függetlenül szerintem is 10mp körül lehet.
De majd lemérem. Remélem nem csalódok... nagyot
Milyen az a "91es mitok" ?

"155lovas kocsi van 9sec alatt 100on" : Csak azt felejted el, hogy a CBR 115kg, egy 155lovas kocsi meg kb. 1300kg.

Tehát CBR: 8,5kg/LE
autó: 8,4kg/LE

Úgyhogy miért ne gyorsulhatna 9s alatt.
Vagy a jóöreg 1 missisipi... 2 missisipi...
Én tegnapelött (mikor itt +5 fok volt!!!!!!!) megcibáltam a szarvát
LEGYEN MÁR VÉGRE TAVASZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...egyik kézbe stopper, másikkal meg húzod a gázt....
ha végre nem lesz mínusz 10000 fok akkor kimegyek és lemérem mer már tényleg érdekel engem is
Nem fikázta senki!!! Csak beszélgetünk
Csá! Nem tom mit kell fikázni h nem gyorsul 10alatt 100ra!! Haverom frecciáját is ott hagytam vele!! A motorrevüben írják h 9,3s alatt gyorsul 100-ra!!!4
Gyárilag fojtott! Tényleg, a fojtott 2T-és 125-ösök hogy mennek? Tudom hogy értelmetlen kérdés, mert nincs olyan ember akinek ne az lenne az első dolga hogy kiszedeti belőle a fojtást, de azért érdekelne.
a mito 30le gyárilag, úgytudom