Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hoppá. Most láttam az előző üzenetekben hogy szét lehet szedni. :) :) Akkor bocs. :)
A motorozás kevés kivételtől eltekintve egy hobby.Nem kell számolgatni.5,5 felett megnézetném. Rosinante evett már 7 fölött is.De az illegális sebesség és túlpakolva esett meg.A túlpakolás nálunk alap.Száz km az ingerküszöböm.Kevesebbért nem vakarom elő a garázs végéből.
Csak néhányszor megyünk vele évente de akkor messzire.
A 4,1 szerintem is jó.Sőt...
Sziasztok.

Teleszkóp szerelésre/optikai tuningara visszatérve.
Ma kiszedtem mindkét hátsót hogy az itt ott pici helyeken rozsdásodó lengő villát és a telókat rendbe tegyem. A teleszkópokat nem lehet (szerintem ) szét szedni mint a pár üzenettel előző videóban egy másik fajtát. Sajnos összerakva kell megszépíteni. Gyárilag van összeszegecselve és pontheggesztve.
Én kiszereltem át drótkeféztem az egészet mosogatószivacs dörzsis felével és jó sok acetonnal a króm részeket átdörzsöltem, ez leszedte a felületi rozsdát és a rárakodott koszt a rugókat pedig csak a kinti felüket egy fekete festékbe mártott ecsettel körbekentem.
A rugók közti króm felölettel nem nagyon tudtam mit kezdeni de egy vastag kötelet belefontam és náhányszor áthúztam rajta.
Némi koszt leszedett de sajnos nem az igazi. Ez van. Kapott a lengő villa is egy kis festéket szórva és kész.
Csináltam előtte/utána képet.
Én 4.1-es fogyasztást mértem. Az szerintem jó :)
Francot, félreütöttem 153km!
Én tegnap 190km-re tankoltam ugyanennyit. :)
Ma mentem egy 50est, és tankoláskor lestem nagyot 113Km-re 7,9L-t tankoltam, és ebbe benne van a téli 3X-i beindítás ami 52 perc volt! Erre felbuzdulva vettem is egy fél littyós SPURI-t!
Mentünk ma egy 70-est :))
Ha megpróbálod, légyszíves számolj be a fórumon is az eredményről, ha lehet fényképekkel. Hasznos lenne másnak is.
Üdv.Ha érdekel a véleményem:én nem szedném szét.Nem is egyszerű és nincs is értelme.Ha jó a teló akkor örülj neki.Észrevennéd ha elromlott?
Nekem sokba fájt.
Valóban hasonlóan szét kellene jönnie az ER-5 rugóstagjának, ha időm engedi hétvégén megpróbálom a sajátot is megmókolni rosszabb nem lesz úgysem.
Ezt a képet találtam egy jelenleg is aktív hirdetésnél:
.
wehehehehe. észre se vettem.
Fu hogy nem szárad le a topic címke ilyen Csirkeszárnyas videotol
Na nézzétek csak mit találtam (sok ilyen van fennt youtube-on) Az elv ugyanaz, uh elvileg az ER5 rugójának is simán le kell így jönnie. http://youtu.be/I7VMNJWNECo
Ha rugót rozsdátlanitani akarod és lefesteni ahhoz igen. Szerintem megoldható a dolog pedig, arra kell rájönni mi tartja ott a rugót a helyén.
Hát kiszerelve azért kényelmesebb. Egyszerre csak egyet veszel ki, addig a másik megtartja a felfüggesztést. Nekem ez volt a tervem. De most, hogy így előjött még a végén kedvet kapok hozzá.
Ja... De ahhoz azért nem muszáj kiszerelni...
Hmmm. Úgy rémlik, hogy annyira sem tudod szétszedni. Én is játszottam a gondolattal, de asszem feladtam.
Igen de az a belső felújításra vonatkozott. Itt meg a rugó festés meg króm szár putzen lenne a cél.
Így igaz. Azért lesz pár mm- el rövidebb felújítás után, mert visszaperemezik, miután fel lett nyitva. Szóval felújítható, de semmiképpen nem otthoni körülmények között.
fasza akkor hozzá se fogok igazából csak esztétikai gondom van vele.
Nekem úgy rémlik hogy a hátsó gátlók fixen le vannak zárva... Mintha lett volna ilyen, hogy valaki elvitte a Kárászyhoz felújíttatni, és ott át kellett alakítaniuk, tettek rá egy menetes peremet hogy szétszedhető/összerakható legyen.
De lehet hogy keverem valamivel... Most nincs előttem az ER-5.
Elkpezelheto sőt tuti, csak utána még mit kell szét kapni hogy szét jöjjön?
szerintem kell hozzá rugóösszehúzó mert a rugó elö van feszitve.
A telót magát szerintem nem fogod egyszerűen szét szedni. Magából a vazbol kiszedni szerintem nem nehéz