Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

faterom 40 évig volt esztergályos, vagy 15 évet basztattam hogy vegyen már valmi esztergát aztán ne kelljem minden kacattal ide oda futkosni ha nyugdíjba meg
aztán azt mondta mindig hogy egy normális gép árán életem végéig futkoshatok esztergályoshoz......
szar géppel meg csak a szopás van nem ér annyit az egész amennyi ideget eszik az ember
Meg vannak komolyabbak is.
Hát a mini esztergák jó része ipari hulladék, de 300-500ezer között lehet kapni jó fajta régi ipari szerszámgépeket, azokkal már lehet dolgozni.
Egy jobb mini eszterga is benne van ennyiben, de házi viszonylatban a legolcsóbb kínai is tud hasznos lenni, csak ne akarj mindent megoldani vele....mint én, mert az tényleg szopás
igen, ha neked kell
nekem is van egy csomó kacat itthon ha fele ennyi lenne az is sok lenne már.......
de ha ügyfélnek csinálsz egy valamit akkor már neméri meg
pl
kell egy nagyobb olajleeresztő csavar, nekiállsz hebrálkodni a géppel ugye nem minden nap ezt csinálod, így elszarolsz vele vagy órát hurrá megvan a csavar 120 forintból+ egy órai melódból ami minimum 8 ezer......
de ha felhívod a xyz jocót hogy te haver kellene egy 18x1,25 csavar 27mm hosszan és csinálj bele egy 5mm furatot 8m hosszan majd este elszaladok érte és viszek egy 5ezrest
csavar 5 ezer lehet számlázni aztán a kedves ügyfél kifizeti
"úgy is az ügyfél fizeti szóval kurvára mindegy hogy 50ft az a valami vagy 5000ft "
Egyébként itt az igazság. Legfeljebb ezért nem éri meg ezzel foglalkozni, de amikor az én zsebemre megy akkor megéri.
Attól függ mit szerelsz. Új motorokhoz nem kell mert olcsóbb megvenni a boltban bármilyen alkatrészt, de azért egy veterán motorhoz praktikus tud lenni.
Meg alapvetően egy műszerész eszterga nem olyan drága manapság.
Abban igazad van hogy egy szakma, és aki jól csinálja az varázslatra képes. De az eszterga csak egy praktikus szerszám amit sok mindenre lehet használni alapvető tudással is.
Megjegyzem minket tanítottak esztergálni és marni is a középiskolában, volt CNC oktatás is, pedig alapvetően nem sok köze van a szakmámnak ezekhez, de szerintem ez is hozzátartozik az alapműveltséghez, hogy az ember a 60ezer forintos gagyi kínai esztergán meg tudjon csinálni egy 150dolláros anyát ha úgy hozza a sors
Épp azt szerelek most, de esztergálni nem tudok.
Én csak reszelni tudok.
...IS
Nem vagyunk egy véleményen. Nekem vannak olyan szerszámaim a műhelybe hogy lehet soha nem fog kelleni még is megvettem mert ha kell egyszer akkor nagyon fogok örülni neki hogy van. Arról nem is beszélek ha 2-3 havonta egyszer van szükség egy esztergapadra akkor nem kérdés hogy fölösleges e .
Itt mindenki tudd esztergálni :)
úgy tűnik........
szépen levezettem miért nem érdemes beletenni nagyobb összeget, de ha úgy gondolja valaki hogy megéri neki akkor csinálja
egy gép ha áll nem keresi a pénzt szóval felesleges, aztán ha nem mókol rajta valaki 6-órát minimum akkor felesleges
Hagyd. Most az elmeleti kepzes megy
aki ritkán........... szerel motort akkor igaz ................egyéb ként nem! akár egy lehúzót kell csinálni menetet vágni stb....pármegoldás-------
https://www.sportmotor.hu/albu...
https://www.sportmotor.hu/albu...
https://www.sportmotor.hu/albu...
https://www.sportmotor.hu/albu...
Ha megtudja csinálni es van igenye es penze egy esztergapadra mit a kivetni valo ezen. Igenyes szereloknel en is szojtam latni mini eszergakat. Azok ufok?
plusz amit kellene nem egyszerű
mert méretre leszúrni egy csavart bárki megcsinálja, de pl egy anyát elkészíteni már nem elég egy 3 órás gyorstalpaló
meg aztán egy rendes esztergagép nem olcsó és nem kis helyet elfoglal, igazándiból kb semmi értelme nincs
ha valamit esztergálni kell azt úgy is az ügyfél fizeti szóval kurvára mindegy hogy 50ft az a valami vagy 5000ft
Akkor biztosan ritkan kell...
Nagyon ritkán kell esztergályos munkát csinálni egy motoron . Szerintem meg se éri annyi pénzt bele őlni esztergapad, szerszám anyagok .
Nezd meg az igazan jo es elismert szereloket. Szinte kivetel nelkul esztergalnak is alapszinten es ott all a muhelyben minimum egy kis eszterga es egy pres, mert kell!
Ha nap,mint nap szerelessel foglalkozol megerted mirol beszelek
Mèg ha nem is volt annyira speckó dolog akkor is az egyedi gyártás mindig drágább mint a sorozatgyártás
A forgácsoló egy szakma szerintem mindenki maradjon meg a kapzafánál !
150 dodo? Milyen anya volt az, valami speckó tűrésekkel?
Egyébként így is kell ezt csinálni. Nem értem azokat a szerelőket akiknek nincsen, egyáltalán hogy lehet normálisan dolgozni? Mindig kell valamit faragni, úgyhogy vagy megvesznek mindent gyáriban (ezt kétlem), vagy mindent kiküldenek forgácsolóhoz vagy "barkácsolnak" valamit. Mindegyik gáz.
Természetesen van szaki aki bármit esztergál. Óradíj az húzós. Talán akár 50 - 100 dolcsi is lehet. A múltkor kellet egy spéci anya és 150 dolcsi volt. Nem tudtunk mit tenni kellett az alkatrész mert nem volt ilyen gyáriba.
Nekünk is van esztergánk ami maró és fúrógép is egyben de menetet meg nem próbáltam vágni. Az idő több lenne mire megtanulnám mint a spéci esztergányos. Apróbb dolgok simán mennek a gépen mint alátét, távtartó stb.
Az 50 dolcsi tényleg nem sok ha arra gondolsz hogy többet nem kell szívni vele.