Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kiveve a rozsdamenteseket. Azoknal tokeletesen mukodik a maro anyag.
A bazi nagy hő és a ráfröccsenő víz tönkretesz mindent. Amit használnak motort, annak a könyöke soha nem olyan, mint amikor kitolták a szalonból.
Ezt el kell tudni fogadni. Ezen lehet segíteni, de nem érdemes kísérletezni, mert vagy drága, vagy még rosszabb lehet az eredménye, mint ahogy írtad. A finom módszerrel történő mechanikai tisztításnál szerintem nincs jobb. Ha elhanyagolt a motor, akkor kicsit nehezebb rendbe hozni, ha gondos a gazda és rendszeresen elvégzi a tisztítást, akkor szerintem nem nagy meló.
jó poén ! Ez idáig a műszaki állapotával foglalkoztam, mivel eladni lehetetlen így most jöhet az esztétika. Ezt a mágnest még nem próbáltam.
Ha van elfekvőben amit már nem használsz akkor azon próbáld ki, én biztos nem fogom, úgy vagyok vele mint a sterimobbal, ami több kárt csinál mint hasznot... jó tudom azzal is lehet ésszel.
Köszönöm a hozzászólásokat, akkor majd a télen leszedem. és megpróbálom felpolírozni. Képen már láttam szép feketét, de az akkor még indítás előtti állapot lehetett...
Nem egy ismerősöm ráfaragott ezekkel a tisztító anyagokkal, egyik inazumás barátom leömlőjén a bevonat foltokban barnult meg, teljes anyagában, aztán már másodjára nem segített a csodaszer. Maró anyagoktól ezeket a felületeket távol kell tartani, először szép az eredmény, aztán a hő hatására olyan felületi változások indulhatnak el amin már nem lehet segíteni.
Euro?
Fogja a magnes?
Ha szenacel, akkor meg le kell venni es elvinni lekromoztatni. 6-8 evre le van a bond.
Olcsó. Kb: 950-nél tartok . .
Laci, a rozsdamentesnel teljesen elfogadott dolog pl a hegesztes utani elszinezodesek lemaratasa es utana vizzel kozonbosites...ha nagyos sok penz van, akkor vissza is szoktak passzivalnj a feluletet. Ettol egy szep szaten matt szurke feluletet lesz. Gyakorlatilag megvastagitjak az oxidreteget, ami a savallo eseteben egy homogen szerkezet, nem ugy mint a szenacel porozus oxidreteget...
De en meg nem probaltam a sosavat, de ha hazakerulok valahogy lesz min kiserletezni.
Nem hiszem hogy saválló. Max krómozott lehetett új korában.
Köszi !
Én is kb. ezt és így.
Ha nem rozsdaálló, tök felesleges azt képzelni, hogy bekenem valami csodaszerrel és elfelejthetem a továbbiakat. A festés dettó, nincs olyan, ami végleges. Sokfélét kipróbáltam, a könyökön semelyik nem volt megfelelő.
Az egyetlen járható út, ha nem rozsdamentes a cső, hogy rendszeres időközönként, azzal a konyhai mosogatós fémhálóval és karcmentes súrolóval átdörzsölöm.
Nincs pontos infom errol a motortol...legyen ahogy mondod.
De eddig ket megoldast lattam. Vagy kromozott szenacel cso volt vagy rozsdamentes ...most a dragabb Titan es egyeb premium cuccokrol nem beszelek.

A gsx 1400 motoroknal meg evjaratonkent is varialtak. Addig polirozgattam a krom bevonatot, hogy elfogyott...gyorsan vettem is olyat ami mar rozsdamentes volt...
A Hornet leömlőivel nem nagyon foglalkoztak korábban, nem sok reményt fűztem hozzá... aztán az olcsó Prevent paszta meg a dörzsi szivacs, no meg nem kevés izomláz után mégis megszépültek. Nem ragyog úgy mint az Inazuma krómos leömlői, de így is nagyon szép lett.
Előtte - utána képek:
Egyiket sem, de nyilván a krómozottat meg főleg nem.
Ez egy olcsó endúró kb sz utolsó a fontossági sorrendben hogy szép a leömlő
Sok 80-as 90-es évekbeli endúró ismerek nemigen van rozsdamentes csöve
Ellenben 2000 után már soknak van
Kromozott cso vagy savallo?
Ini a 89- es gsxr1100- es hany eves?
Nem hinnem hogy a 30 körüli kis doki saválló csővel lenne szerelve max krómozott volt új korában
Sósavat ne! Akkor hírtelen látványosan szép lesz, de kesőbb a "roncsolt" felületet sokkal nehezebb lesz tisztántartani, vagy felpolírozni. Szép eredmény csak időráfordítással és krómpasztaval érhető el, ha nagyon elhanyagolt, akkor 1500-as vízpapírral rá lehet menni előzetesen, aztan izommunka és kitartás!
Fogtam már meg kipufogó csövet esés közben . A kesztyű bele égett a kezembe
Akkor lett az üvegszál bandázs az jó csak egy idő után az endúrón elporlik
http://youtu.be/qnnyH2QOz5g

De ajanlom figyelmedbe ennek tesztnek a veget.
Sima sosav es ragyog mint a salamon toke 600 Huf- bol!